ח"כ לשעבר מטעם ש"ס ואיש התקשורת יגאל גואטה צייץ הבוקר בטוויטר תגובה לפרסום של אילנה דיין אמש בחדשות 12, בה נחשפה הקלטה של נתן אשל המכונה "קמפיין השנאה". גואטה מגיש את התכנית "האזרח גואטה" בכאן 11 ובקרוב יגיש תכנית רדיו משותפת עם שלי יחימוביץ' בכאן רשת ב'.

תגובתו של גואטה הגיעה בעקבות הקלטה של אשל, מקורבו של נתניהו, בה הוא נשמע אומר: "הציבור הזה - אני קורא לו אפילו הלא-אשכנזי הזה, כן - מה מחמם אותו? (...) מה הם שונאים את התקשורת? למה הם צעקו 'הוא הא מה קרה נוני אכל אותה' אחרי הבחירות? הם שונאים הכול (...) השנאה הזאת היא מה שמאחד את המחנה שלנו". בנוסף, הוקלט אשל אומר על שרת התרבות כי "מירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת, זה שהיא בהמה בכלל, עזוב. אבל היא עושה עבודה מצוינת. היא מלהיבה את הקהל, וזה מצליח. זה כמו ההוא בכדורגל שעומד ועושה לקהל ככה עם הידיים".

"אחי ואחיותי בני עדות המזרח! תתעוררו! יצא המרצע מן השק!", כתב הבוקר גואטה בטוויטר, "כשיועצו ואיש סודו הקרוב ביותר של נתניהו אומר על השרה רגב: 'היא בהמה אבל עושה עבודה מצוינת', הוא מתכוון לכל הציבור הלא אשכנזי, (המזרחי), שמה שמחמם ומטריף אותו זו השנאה! זו רוח המפקד. התשובה שלנו: נתניהו! סיימנו לעבוד אצלך!", הוסיף.

בין המגיבים לציוץ של גואטה נמצא גם אבישי גרינצייג, הכתב לענייני משפט של עיתון גלובס, שכתב: "העתק: אלדד קובלנץ", בהתייחסות למנכ"ל תאגיד השידור הישראלי. ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הגיב גם הוא לגואטה: "עזוב את זה אחי, אתה עושה עוול לעצמך".

מוקדם יותר החודש הושעה למספר ימים אראל סג"ל, גם הוא מגיש תכנית בתאגיד כאן. סג"ל השתתף בסרטון לצד אנשי התקשורת ינון מגל ושמעון ריקלין ורה"מ נתניהו, והארבעה צולמו שרים יחד את השיר שבחי ירושלים". בהודעה שפרסם תאגיד השידור לאחר השעייתו של סג"ל צויין כי "הסרטון מהווה לכאורה עבירה על כללי האתיקה של התאגיד, שאוסרים על השתתפות בתעמולת בחירות". בהמשך, הצהיר קלמן ליבסקינד, המגיש ביחד עם סג"ל תכנית יומית בכאן 11, כי לא ישוב להגשת התכנית עד שהשעייתו של סג"ל תסתיים.

כבר אז, בצל הסערה סביב השעייתו של סג"ל, עלה שמו של יגאל גואטה, כאשר גולשים שונים תהו מדוע לא ננקטו נגדו צעדים כלשהו לאחר שהשתתף באחד מפרקי הפודקאסט של ח"כ יאיר לפיד, העולים בשבועות האחרונים לקראת הבחירות הקרובות.

 

מתאגיד השידור כאן נמסר: "הדברים יועברו לבחינת ועדת האתיקה"