עם כל הכבוד לספרים שמתעכבים, סדרות ההמשך והעיבוד הבימתי בברודווי, רוב רובם של מעריצי "משחקי הכס" עדיין אוהבים אותה בזכות סדרת הלהיט של HBO. והסדרה הזאת, בלי ששמנו לב, מציינת עשור לעלייתה ממש בעוד רגע - ב-17 באפריל, ליתר דיוק. אז איך חוגגים עשור לסדרה שהיא במובנים רבים סדרת עשור? עם שלל שידורים, מוצרים נלווים וביצה אחת בשווי של מיליונים.

את עיקר האירועים מובילה, מטבע הדברים, רשת HBO עצמה: מוקדם יותר השבוע הכריזו שם על "חגיגות הברזל" (The Iron Anniversary), שיכללו מקום של כבוד בשירות הסטרימינג HBO מקס, שידורי מרתון של העונה הראשונה ויותר מ-150 סרטונים של ראיונות עם השחקנים, הצצות מאחורי הקלעים וטריילרים בלעדיים. בנוסף, עבור אלה שכבר צפו ב"משחקי הכס", HBO מקס תפנה זרקור לכמה פרטים סודיים, ספוילרים ומחוות שאולי חמקו מעיניהם של המעריצים הוותיקים.

ההכרזה של HBO נגעה לא רק לחגיגות שייערכו על המסך עצמו, אלא גם למרצ'נדייז ומוצרים נלווים שיוצעו לרכישה בפלטפורמות השונות. לצד ליין בירות בהשראת הסדרה של המותג Mikeller ובובות פופ בעיצוב דמוי ברזל, אפשר יהיה למצוא גם ביצה מעוצבת מבית פברז'ה - ואם זה נשמע מוגזם, אקסקלוסיבי ויקר להחריד, אתם בהחלט צודקים. 

ביצת הפברז'ה החדשה, שעוצבה בהשראת ביצי הדרקון שמוענקות לדאינריז (אמיליה קלארק) בליל חתונתה, היא למעשה תכשיט יוקרתי בצבעי כסף וסגול המשובץ לכל אורכו ביהלומים וקריסטלים, כשבתוכו נמצא תכשיט דמוי כתר, שאמור לסמל את זה שהיה מוענק לדאינריז לו הייתה מתיישבת על כס הברזל. הביצה עוצבה על ידי ליסה טלגרן, מעצבת הבית של פברז'ה, שעבדה בצמוד למעצב התלבושות של "משחקי הכס" במהלך העבודה עליה. תג המחיר, מיותר לציין, הוא בהתאם - והביצה הייחודית, שתוצע למחירה בהמשך השנה, תעלה לא פחות מ2.22 מיליון דולר. 

ובעוד שהביצה עצמה כנראה לא תתגלגל לידיו של רוכש ישראלי, גם המעריצים המקומיים מוזמנים לקחת חלק בחגיגות העשור של הסדרה. מנויי yes, למשל, יוכלו ליהנות מקטגוריית VOD ייעודית שתהיה זמינה החל מיום הראשון, בה יוצעו לצפייה כל העונות של הסדרה, לצד קטעים מאחורי הקלעים, סרטים בכיכובם של השחקנים וגם חומרים בלעדיים שנוצרו עבור "ערוץ משחקי הכס", ששודר אצל חברת הלוויין במהלך ימיה המקוריים של הסדרה.

View this post on Instagram

A post shared by FABERGÉ (@officialfaberge)