כמו שכולם כבר הספיקו לשמוע, "הכתר", סדרת הלהיט של נטפליקס, חזרה בשבוע שעבר לעונה רביעית שמהר מאוד הפכה למדוברת במיוחד ברשתות החברתיות. העונה מתמקדת, בין היתר, גם בדמותו של הנסיך צ'ארלס (ג'וש או'קונור), ומציגה אותו כאדם קשה, ביקורתי ולעיתים קרובות ממורמר בנוגע לתהילה העולמית שזוגתו הנסיכה דיאנה (אמה קורין) זוכה לה. המטרה המרכזית של היוצרים הייתה לשמור על ייצוג מדויק וכן, עד כמה שאפשר, ולמרות ביקורות שעלו לאחרונה על סצנות מומצאות מסוימות שנכללו בסדרה, רוב רובם של קווי העלילה בלהיט מסתמכים במידה רבה על המציאות - בהם גם משולש האהבה הידוע בין צ'ארלס, דיאנה וקמילה פרקר בולס, איתה הנסיך ניהל רומן ממושך ולאחר מותה של דיאנה גם נישא לה.

כזכור, היחסים בין דיאנה לצ'ארלס היו מעורערים גם בפני עצמם - אבל היה זה הקשר ההדוק שלו עם קמילה, שנמשך מאז שהשניים יצאו בשנת 1971, שהיווה בסופו של דבר את נקודת השבירה וגרם לגירושים הידועים בין הנסיך לנסיכה. בראיון מוכר של דיאנה לרשת BBC, שידוע בגלל התבטאויותיה הטרגיות של הנסיכה, היא התייחסה לזוגיות המפורקת עם צ'ארלס ואמרה כי "ובכן, היינו שלושה בנישואים האלה, אז זה היה קצת צפוף".

הפופולריות הרבה שצברה עונתה הרביעית של "הכתר" הגדירה מחדש את מעמדה של דיאנה כדמות האהובה על הציבור, או שמא היותה של דיאנה כל כך אהובה מאז ומתמיד היא זו שהפכה את עונתה החדשה של "הכתר" ללהיט שהיא. בכל מקרה, הצופים הצעירים, שככל הנראה לא הכירו את אותה בגידה ידועה עד שצפו בסדרה, זועמים מאז הצפייה על צ'ארלס וקמילה ששברו את ליבה של דיאנה, שעברה חיים בודדים גם ככה. עליית העונה המדוברת תרמה לחידוש התמיכה הנרחבת בדיאנה המנוחה ולחיטוט מתמשך בחייהם של הנסיך והדוכסית מקורנוול, כאשר מעריצי התוכנית לוקחים את הזעם המצטבר צעד אחד קדימה ומתגייסים למשימת ההטרלה של צ'ארלס וקמילה דרך הרשתות החברתיות. 

כך, למשל, תמונת אינסטגרם שקמילה העלתה לאחרונה הוצפה בעשרות תגובות ממעריצים של הנסיכה דיאנה שטוענים כי היא "הנסיכה היחידה" בזמן שהן משמיצים את קמילה וצ'ארלס על הבגידה ההיסטורית. גולש אחד הגיב על תמונה שהעלה צ'ארלס, כיום בן 73, "בבקשה תפסיק לכפות עלינו את קמילה". גולשת אחרת כתבה כי "אני מבין שזה היה מזמן אבל בכנות, אני כועסת על כך שקמילה הייתה אישה נשואה וצ'ארלס היה נשוי לדיאנה אבל הם התעלמו לחלוטין מבני הזוג שלהם ועכשיו הם זוכים לשבחים כמלך והמלכה העתידיים".

גולשים אחרים, מצדם, דווקא הגנו על בני הזוג. הם הצביעו על כך שאהבה מנצחת והזוג תמיד היה מאוהב, וכי עברו שנים רבות מאז הצרות שהם נאלצו להתמודד איתן, שגם מוצגות ב"הכתר". גולש אחד כתב כי "העובדה היא שקמילה עושה עבודה נהדרת, הבנים בסדר עם זה, צ'ארלס אולץ להיכנס לנישואים האלה ודיאנה לא הייתה תמימה. אז תירגעו ותתגברו על זה". גולש אחר הוסיף: "אני בצד של קמילה, אי אפשר לעצור אהבה אמיתית". באפליקציית טיקטוק, לעומת זאת, משתמשים ביצעו השוואות בין שתי הנשים ומתחו ביקורת על יחסיהם של צ'ארלס ודיאנה כפי שהם מתוארים בתוכנית.

@klassickendra

#greenscreen I hope Prince Charles by before he ever touches that throne #TheatreKids #thecrown #princessdiana #thecrownnetflix #foryou #fyp

♬ Edge of Seventeen (2016 Remaster) - Stevie Nicks

@artemisiarye

#thecrown #thecrownnetflix #netflix #ladydi #princessdiana #historymemes #history #england #europeanhistory

♬ original sound - aaron sun