השנה היא 2009, וסוזן בויל מגיעה לאודישן ב"גוט טאלנט בריטניה" והופכת תוך רגע לתופעה ויראלית - עוד הרבה לפני שידענו לקרוא לזה ככה. עשור אחר כך, קשר משפחתי מפתיע (ומומצא) מוצא את דרכו לתוך אחד הסיטקומים הכי אהובים של השנים האחרונות, ולא נראה שיותר מדי אנשים שמו לב לכך. רק השבוע, כשבדיחה בת שנה וחצי מ"ברוקלין תשע-תשע" צפה מחדש, המעריצים הבינו את הפרט הקריטי שעבר להם מתחת לאף.

באחד מהשרשורים שעוסקים בסדרה בפלטפורמת רדיט, עלתה לפני מספר ימים תמונה מתוך עונתה השישית של "ברוקלין" (שמשודרת בארץ ב-HOT ובנטפליקס, ומאז כבר המשיכה לעונה שביעית), בה צ'ארלס בויל (ג'ו לו-טרוליו) מספר ש"בת דודה שלי, סוזן, לא ידעה שהיא יכולה לשיר עד שנות הארבעים המאוחרות שלה". צ'ארלס, מן הסתם, מרפרר כאן ללא אחרת מאשר בויל הזמרת - איזו עוד סיבה תהיה לו לדבר על סוזן בויל כלשהי שהתחילה לשיר בגיל מאוחר? - רק שככל שהזמן חלף התברר שעוד ועוד צופים פספסו את הפאנץ'.

"אני מרגיש שהבדיחה המדהימה הזאת עברה מעל הראש של יותר מדי אנשים כשהם צפו בה בפעם הראשונה", כתב הגולש שהציף את הקשר המשפחתי מחדש - והוא ממש לא לבד. "או. מיי גאד. רק עכשיו קלטתי את זה", כתב גולש נוסף, ואחר הוסיף: "עכשיו אני מבין. כתיבה מדהימה". "בחיים לא שמעתי עליה לפני כן אז תמיד חשבתי שזו סתם שורה", הודה אחד הגולשים. "כן, אף פעם לא חיברתי 2 ל-2", הסביר לו אחד אחר, "לאף אחד מבני הדודים שלי אין את שם המשפחה שלי, אז מעולם לא חשבתי על זה שבת הדודה סוזן תהיה סוזן בויל. הייתי אמור לדעת טוב יותר מזה". 

ובזמן שהצופים לא עומדים בקצב של הבדיחות, "ברוקלין" ממשיכה הלאה. העונה השביעית של הסדרה הסתיימה בארה"ב בחודש אפריל האחרון, וכרגע הצוות והשחקנים עובדים כבר על העונה הבאה, השמינית. רק שתנועת המחאה בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד, שהולידה דיונים שונים על תפקידה של המשטרה ועל הייצוגים להם היא זוכה על המסך, הובילו את כותבי הסדרה לגנוז בחודש יוני את ארבעת הפרקים שכבר היו מוכנים, מתוך ניסיון למצוא מחדש את האיזון בין ההתייחסות לאלימות המשטרתית לבין הבדיחות בסדרה. ולמרות שהעונה החדשה הייתה אמורה לעלות כבר בימים אלה, הקורונה כמו הקורונה שיבשה גם כאן את התכניות - ונכון לשלב זה היא אמורה להגיע רק ב-2021.