הבמאי והתסריטאי זוכה האוסקר, וודי אלן, הגיב לעליית הסדרה הדוקומנטרית "אלן נגד פארו", שעלתה אמש בערוץ HBO האמריקאי (ותשודר החל מהערב ב-yes דוקו, HOT8 וסלקום tv). הסדרה מציגה את האשמותיה של דילן פארו, בתם המאומצת של אלן ושל זוגתו לשעבר מיה פארו, נגד אלן. פארו טוענת כי אלן תקף אותה מינית כשהייתה בת 7, והסדרה כוללת ראיונות עם עדים להתנהגותו של אלן באותן השנים, כמו גם עם מיה פארו ועם דילן עצמה. בנוסף, מתוארים בסדרה גירושיו של אלן מפארו, אחרי שעזב אותה לטובת סון-יי פרווין, אשתו הנוכחית. פרווין הייתה בתה המאומצת של פארו מנישואים קודמים, ובינה לבין אלן פער של 35 שנים.

הלילה, במקביל לעליית הסדרה, אלן ופרווין פרסמו הצהרה דרך הדוברת שלהם, לטי אהרונסון (אחותו של אלן). בהצהרה האשימו בני הזוג את יוצרי הסדרה הדוקומנטרית, איימי זירינג וקירבי דיק, בכך שב, וטענו כי השניים עשו "עבודה אכזרית המלאה בבדיות". בהצהרה של אלן נטען כי פנו אליו ואל פרווין רק לפני פחות מחודשיים, וניתנו לו ימים ספורים להגיב לנאמר בסדרה. זאת בניגוד למה שמספרת מפיקת הסדרה, איימי הרדי, שאמרה למגזין ורייאטי כי יוצרי הסדרה פנו לבני הזוג כבר לפני מספר שנים.

הרדי סיפרה לוורייאטי כי היא פנתה ליחצ"נית של אלן כבר בשנת 2018, במטרה שיתראיין לסדרה, אך לא שמעה ממנה דבר. "המזכירה שלה ענתה לי לטלפון ואמרה שהיא אכן קיבלה את המיילים שלי, אבל הם מעולם לא הגיבו", אומרת הרדי. 

בהצהרה חזרו ואמרו בני הזוג כי "ההאשמות האלו שקריות לחלוטין", ש"מספר סוכנויות בדקו אותן" וש"לא התרחשה אף התעללות" מצדו של אלן כלפי דילן פארו. עוד בהצהרה הוזכר הקשר המקצועי של רונאן פארו, בנו הביולוגי של פארו ואלן, עם רשת HBO. רונאן פארו אינו רק בנו של וודי אלן, אלא עיתונאי מוערך בפני עצמו. אחד ההישגים העיתונאיים הבולטים של פארו הוא התחקיר פורץ-הדרך שערך עבור מגזין הניו יורקר על המפיק ההוליוודי הארווי וינשטיין, ועל שורת הנשים הצעירות אותן תקף מינית במהלך הקריירה שלו. "היצירה הזולה הזו אולי עשויה לזכות בתשומת לב", נאמר בהצהרה המשותפת של בני הזוג, "אבל היא פשוט לא משנה את העובדות".