הראפר איתי לוקץ' התארח אתמול במשדר של "חדשות הלילה" בכאן 11 - מגזין חדשותי המסכם את אירועי היום.  הראפר הועלה לשידור במסגרת פינה של התוכנית בשם "מוזיקה בעת קורונה", במסגרתה מוזיקאים עורכים הופעות קצרות מבתיהם. לוקץ' שוחח עם המנחה דב גיל-הר על השינויים באורחות חייו בחודשים האחרונים בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, וביצע חלקים משיר חדש שלו, שנקרא "קורונה". אולם זמן קצר אחרי שידור הפינה, פרסם הראפר פוסט בפייסבוק, בו חשף אירוע שקרה רגע לפני שעלה לשידור. לדבריו, לוקץ' שמע שיחה בין שני אנשים מהצוות הטכני של התכנית ואחד מהם לעג, לכאורה, למשקלו.

"מה שאני עושה עכשיו זה לא חכם. אתה לא אמור לנשוך את היד שמאכילה אותך, אבל יש לי גבול והגבול שלי עובר בשמנופוביה", כתב לוקץ'. "הערב התראיינתי לערוץ כאן 11 הנהדרים, ערוץ שאני מאוד אוהב ושמח לחזור אליו מעת לעת. לצערי, לפני הראיון (שנערך מביתי) הייתי מחובר לסאונד של האולפן ושמעתי את השיחה הבאה:

גבר 1: חשבתי שמראיינים את אילן לוקאץ'

גבר 2: הוא נראה כאילו הוא אכל את אילן לוקאץ'".

"הייתי בהלם, מאוד נפגעתי", כתב הראפר. "אני שתי דקות לפני ראיון, צריך להעביר אנרגיה חיובית ומגניבה ואני מבין שמה שאיש הצוות הזה ראה בי באותו רגע זה קריקטורה של מישהו שמן ופאנץ' מהלך. שקלתי לוותר על הראיון אבל את הביצוע של השיר צילמתי לפני ולמען האמת זו אחלה במה ואחלה תכנית ולא רציתי לוותר על זה. אבל זה מעצבן אותי. מעצבן אותי שב-2020 איפה שלא אפנה אצטרך להתמודד עם שמנופוביה. נמאס לי שאנשים שואלים אותי מה אני אוכל, למה אני לא סותם את הפה ועושה ספורט, מעירים לי על המשקל שלי ללא הפסקה, מתנשאים עליי, מקטינים אותי ומזלזלים בי".

לוקץ' המשיך וחלק גם חוויות אישיות מעברו: "נמאס לי מהרופא שאיבחן לי מיגרנה כאירוע מוחי קל ונמאס לי מהחצוף במעלית שטפח לי על הבטן וציין שהוא שקל כמוני בעבר", ובהמשך פנה לגולשים וכתב: "חבר'ה, אנשים בעודף משקל הם אנשים לכל דבר, אין סיבה לזלזל, לצחוק, לתת עצות, להרים או להוריד במיוחד. תחסכו ממני את מחיאות הכפיים כשאתם רואים אותי בחדר כושר ותחסכו ממני את העצות שלכם ששמעתי אלף פעמים בעבר. אשמח שתתייחסו אליי לפי מי שאני ולא לפי כמה שאני שוקל".

בהמשך פנה גם לבחור - ששמו לא צוין בפוסט - וכתב: "ולבחור שזרק את ההערה, אני בטוח שאם היו זורקים הערה כזאת לבן שלך בבית הספר שלו היית רותח מזעם ומאשים את כל העולם ואשתו, אבל בדיוק מאנשים כמוך מגיעות ההערות האלה, תחנך את עצמך לפני שתחנך ילדים. ולגבי כאן 11, ברור לי שזה לא משהו שמגיע מלמעלה, כל מי שהכרתי אצלכם הם אחלה אנשים וכמו ששמחתי לחזור אליכם עד היום אשמח להמשיך לעבוד איתכם בעתיד".

כשעתיים לאחר פרסום הפוסט - שצבר מאז עלייתו יותר מ-2,200 סימוני לייק ויותר מ-100 פרסומים מחודשים - פרסם לוקץ' בדף הפייסבוק שלו גם שיר חדש שכתב והקליט בעקבות התקרית. השיר "דיס באוזניה" פונה אל איש הצוות הטכני שהעליב אותו, ואומר לו בין השאר: "תגיד לי בפנים - אתה לא תשרוד חצי שנייה", "(אתה) שונא שמנים ודי סביר שגם נשים - מרגיש שאתה גבר מסתלבט על אנשים" וגם "מקווה שיפטרו אותך". לוקץ' ליווה את השיר בפוסט נוסף, בו כתב "נפגעתי מאוד ממה שהיה הערב ולא הצלחתי להתנער מזה, הייתי אפילו על סף בכי אבל למזלי אני ראפר וניתבתי את זה למקום היחיד שאני מכיר. איש ההפקה שלכלך עליי היום, השיר הזה מוקדש לך, לך ולכל השמנופובים בכל הארץ שמפלים ומשפילים אנשים על בסיס המשקל שלהם".

מכאן חדשות נמסר: "הדברים שנאמרו אינם במקומם, התנצלנו בפני איתי לוקץ' באופן אישי ואנחנו מנצלים את הבמה הזו כדי להתנצל בפניו שוב. זו לא דרכנו. כאן חדשות מקפידה להעניק יחס מכבד למרואיינים שלה ונפעל על מנת שמקרים כאלו לא יחזרו שנית."