נטפליקס אמנם לא מבטלת יותר מדי סדרות, אבל כשהיא כן עושה את זה - תהיו בטוחים שזה יגרור רעש, מהומה ועצומות ברשת. מעריצים של סדרות כמו "The OA", "חוליגן אמריקאי" ו"רעבים" עדיין זוכרים את היום הקשה בו נחתה עליהם הבשורה ששלחה אותם לקמפיין למען הצלת הסדרה האהובה עליהם, ובשבוע האחרון זה קרה שוב, כאשר החברה הודיעה על ביטולן המפתיע של שתי סדרות הנוער "עולם חדש" (The Society) ו"זה מה שחסר לי עכשיו" (I Am Not Okay With It).

הביטול מפתיע במיוחד כשזה מגיע ל"עולם חדש", שכן הסדרה עצמה כבר חודשה בעבר לעונה שנייה - שכעת לא תצא לפועל. כך, ה"ביטול" של נטפליקס הוא פחות כמו הבעת אי-אמון בתוכן, ויותר כמו זריקת כל העבודה שנעשתה עד כה לפח. בנוסף, אתר דדליין חשף כי רוב תסריטי העונה החדשה של "עולם חדש" כבר נכתבו, לקראת צילומים שהיו אמורים להיערך בחודש הבא, וכי ההחלטה התבצעה לאחר שהתברר לנטפליקס כי לא ניתן יהיה להפיק סדרה בעלת קאסט גדול כל כך בתנאי הקורונה הנוכחיים, וכי ההתאמות ההכרחיות היו מנפחות את התקציב.

בנטפליקס אמנם האשימו את "הנסיבות" והביעו הערכה ליוצרים ולצופים, אבל גם השחקנים והצוות התקשו להתמודד עם הבשורה הפתאומית. קת'רין ניוטון, שגילמה בסדרה את אבי פרסמן, צייצה בתגובה לביטול תמונה של חברי הקאסט וכתבה: "זה בהחלט אגרוף בבטן ובאסה גדולה, אבל ככה דברים עובדים לפעמים, אין לנו שליטה על זה. מצטערת שהשארנו קליף האנגר כל כך גדול, לא רצינו לעשו את זה".

ברשת, כאמור, פחות גילו הבנה. ההאשטאג SaveTheSociety# החל לתפוס תאוצה, ורבים מיהרו להביע את אכזבתם. "אפילו הקאסט של 'ריברדייל' לא רוצה לעשות את הסדרה יותר, פשוט תסיימו אותה ותחדשו את 'עולם חדש'", כתב אחד הגולשים, כשאחר היה תקיף מעט יותר: "אתם רוצים להגיד לי שאחרי שהכריחו אותנו לחכות שנה הם מבטלים את הסדרה? מגיע לקאסט יחס טוב יותר, תפסיקו לחדש חרא כמו 'ריברדייל' או 'דוכן הנשיקות' ולבטל סדרות עם פוטנציאל טוב שיכולות לתרום משהו חיובי".

"נטפליקס, אני מתחנן בפניכם", כתב גולש נוסף, "אם אתם יכולים לעשות 5 פלוס עונות של 'ריברדייל' ו-3 סרטי של 'דוכן הנשיקות', אתם יכולים לעשות עונה שנייה ל'עולם חדש' כמו שהבטחתם לנו. אתם באמת הולכים לאכזב אותנו ככה? תפסיקו להיות כאלה ותפסיקו להתחיל סדרות רק בשביל לבטל אותן אחר כך. זה מטופש". "ריברדייל", יש לציין, היא לא סדרה מקורית של נטפליקס אלא של רשת ה-CW, והיא רק מופצת על ידי נטפליקס בעולם כך שהזעם במקרה הזה מופנה למקום הלא נכון.

כמה מהגולשים אף כיוונו את הזעם כלפי תוכן רכש אחר של נטפליקס, הסרט הצרפתי "חמודות" (Cuties), שעורר בשבוע האחרון סערה בגלל הפוסטר השנוי במחלוקת שלו. "אז אתם מבטלים את 'זה מה שחסר לי עכשיו' ואת 'עולם חדש', ששתיהן סדרות טובות שאני צופה בהן בנטפליקס", כתב אחד הגולשים, "אבל מחליטים לאשר סרט על ילדות בנות 11 בתחרות טוורקינג? בחייכם".