גיליין מקסוול נמצאת בימים האחרונים במעצר בעקבות קשריה למיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין - אבל האם אותם קשרים גם יחלצו אותה משם? לאחר שנחשפו פרטים נוספים אודות המעצר הדרמטי שלה, כמו גם הדברים שהיא עשויה לעשות במטרה להיחלץ מעונש המאסר הצפוי לה, דיווח חדש מפרט על קלף נוסף שמקסוול עשויה להחזיק בימים אלה.

על פי כריסטופר מייסון, מנחה טלוויזיה המקורב אליה עוד משנות ה-80, ברשותה של מקסוול נמצאות קלטות רבות של אפשטיין מבצע עבירות מין בקטינות. מייסון הסביר כי נאמר לו שאפשטיין רישת את כל בתיו במצלמות אבטחה, במטרה לעקוב אחר הנוכחים בהם, וכי ייתכן שאותם סרטונים הגיעו גם לידיה של אשת סודו. לפי מייסון, אותם חומרים מפלילים עלולים להוות "כרטיס היציאה מהכלא" של מקסוול.

"גיליין תמיד הייתה הכי ערמומית שיש", סיפר מייסון בשיחה עם הדיילי מייל, "היא לא הייתה נשארת עם אפשטיין כל השנים האלה מבלי שיהיה לה ביטוח. הערימה הסודית של קלטות סקס, שאני מאמין שגיליין השיגה, עשויה להיות כרטיס היציאה שלה מהכלא אם הרשויות ירצו לבצע עסקה. יש לה עותקים של כל מה שאפשטיין עשה. הם יוכלו להצביע על כמה אנשים בעלי כוח". "אם גיליין נופלת", הוסיף, "היא הולכת לקחת איתה לא מעט אנשים".

מייסון המשיך והסביר: "לא רק שאפשטיין אהב לצלם את עצמו עם קטינות, הוא גם רצה שיהיה לו משהו שיאיים על הגברים העשירים והחזקים שניצלו את הנדיבות החולה שלו. אני בטוח שברגע שיפורסם כי לגיליין יש את אותן קלטות, הגברים האלה ינעלו את מגפי העור האיטלקיים שלהם. היא וידאה שהיא מבריחה איתה כוננים עם כל זה (הקלטות, ר.א). היא יודעת איפה כל הגופות קבורות והיא תשתמש בכל מה שצריך כדי להציל את עצמה". 

גיליין מקסוול, ג'פרי אפשטיין והזוג טראמפ
"גיליין וידאה שהיא מבריחה איתה כוננים". מקסוול, אפשטיין ובני הזוג טראמפ | צילום: Davidoff Studios/Getty Images

מקסוול, אזרחית בריטית ובתו של איל ההון היהודי רוברט מקסוול, נעצרה ביום חמישי האחרון בידי ה-FBI, בין היתר בין מתן עדות שקר ושידול קטינות להשתתפות במעשי מין שבוצעו על ידי אפשטיין. לאחר המעצר, אחת מהמתלוננות נגד אפשטיין סיפרה כי נאנסה בעבר עשרות פעמים בידי מקסוול. 

עוד טרם מעצרה של מקסוול, פרשת אפשטיין - ששם קץ לחייו בחודש אוגוסט האחרון בעת ששהה במעצר - צפה לכותרות בשבועות האחרונים בעקבות סדרה תיעודית אודותיה שעלתה בנטפליקס, "עושר מחריד". לאורך הסדרה, הוצגו קשריו העסקיים והחבריים של אפשטיין עם כמה גורמים בעלי כוח, בהם הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, עורך הדין אלן דרשוביץ והנסיך הבריטי אנדרו. בנוסף אליהם, לאורך השנים נקשרו שמות נוספים בשמו של אפשטיין, בהם גם הנשיא לשעבר ביל קלינטון וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק.