עברו כמעט 15 שנה מסיומה של "בנות גילמור", ו-4 שנים מאז שידורה של סדרת ההמשך, "בנות גילמור: שנה בחייהן", אבל חייהן של רורי ולורליי גילמור עדיין מעסיקים כמות מכובדת של צופים. ושאלה אחת ספציפית, שמעולם לא קיבלה מענה רשמי, מעסיקה את המעריצים הוותיקים יותר מכל: מיהו לעזאזל אבי התינוק של רורי? התשובה לשאלה הרת הגורל (רואים מה עשינו פה?) הזו קיימת ואף נמסרה לכמה מכוכבי הסדרה, אולם הם לא מתכוונים לחשוף את האמת.

צופי "בנות גילמור" זוכרים בוודאי את סצנת הסיום של "שנה בחייהן", שמתרחשת רגע אחרי חתונתם המאולתרת של לורליי ולוק. אחרי שההמולה שוככת, לורליי ובתה, רורי, משוחחות זו עם זו על מדרגות הסככה המפורסמת של העיירה סטארס הולו, ורגע לפני שהמסך מחשיך עליהן סופית, רורי מספרת לאמה שהיא בהריון. ועל אף שזהות האב לא נמסרה לצופים, ישנם כמה מועמדים אפשריים מהסדרה, בהם ג'ס (האקס המרדן של רורי מימי נעוריה, שמגולם על ידי מיילו ונטימיליה, כוכב "החיים עצמם"), פול (בן זוגה של רורי בתחילת "שנה בחייהן", שמקיומו היא כל הזמן שוכחת), גבר ניו יורקי איתו יש לרורי מפגש מיני חד-פעמי וכן לוגן הצנברגר, אקס נוסף מנעוריה של רורי, איתו היא מקיימת רומן לאורך "שנה בחייהן". 

מאט זוּקְרי, ששיחק בסדרה את לוגן הנצברגר, הודה לאחרונה כי הוא יודע מיהו אבי התינוק של גיבורת הסדרה, אך שפתיו חתומות. בראיון חדש למגזין "Us Weekly" סיפר זוקרי כי יוצרי "בנות גילמור" איימי ודן שרמן-פלדינו, חשפו בפניו את זה האב. "(הם) סיפרו לי מה האבא של התינוק ואמרו, 'כן, אתה יכול לספר למי שאתה רוצה'". זוקרי, לעומת זאת, בחר לסתום ולא לחלוק את המידע עם נפש חיה. "אף פעם לא סיפרתי. זה לא מרגיש כמו המקום הנכון לומר מי זה יכול להיות ומי זה לא", אמר.

זוקרי ציין גם כי לורן גרהאם (לורליי) ואלקסיס בלדל (רורי) "שייכות" לזוג פלדינו בהיותן השחקניות הראשיות שהסדרה לא תתאפשר בלעדיהן - אך הוא לא, ולכן איננו מחויב ליוצרים באופן רשמי. "כמו כן, אם אנחנו חוזרים (לחידוש נוסף של הסדרה, שג"מ), הם עשויים לשנות את דעתם. אז זה יכול להפוך למישהו אחר", אמר, "אלה הסיבות שמעולם לא אמרתי את מה שסיפרו לי על הסט". זוקרי סיפר גם על בילוי לילי עם חבר ותיק ובת זוגו, מעריצה נלהבת של "בנות גילמור". במהלך הבילוי, הבין זוקרי שהאישה מנסה לסחוט ממנו את המידע הרגיש, וסיפר "חשבתי, 'את באמת עושה את זה? אני מכיר את בעלך מאז שהייתי בן 9. את משקה אותי באלכוהול ומנסה לגרום לי לספר לך!' לא, לא אמרתי לאף אחד מי זה יכול להיות".

הקאמבק הטלוויזיוני של "בנות גילמור" זכה לנתוני צפייה נאים בנטפליקס והפך לאחד האירועים המדוברים ביותר בלוח השנה הטלוויזיוני של 2016, אולם כעת אין עוד כוונה רשמית לחזור לסטארס הולו ולהפיק עונה נוספת לסדרה. בין אם הדמויות האהובות יחזרו למסך או לאו, זוקרי מחזיק בדעה מוצקה לגבי היחסים של לוגן ורורי, ומשוכנע כי השניים נועדו להיות יחד. "אני חושב שלוגן נדחק לכיוון מסוים בגלל המשפחה שלו, כיוון שהוא לא רצה להגיע אליו. הוא רצה ללכת אחרי הלב שלו והאהבה שלו, שזו רורי, אבל כשהיה צעיר יותר, לא היו לו את הכוחות לעשות את זה... הוא יעשה הכל בשבילה, כולל לוותר על כל העסק המשפחתי". היוצרת איימי שרמן-פלדינו - שמפיקה, כותבת ומביימת כיום את "גברת מייזל המופלאה" בשירות הסטרימינג של אמזון - הוסיפה גם היא קיסם למדורה לפני כשנה כשאמרה שלא תכננה ליצור עוד סרטים או פרקים ביקום של "בנות גילמור", אך סייגה מיד את דבריה ואמרה "אף פעם אל תגידו לעולם לא".