אירועי החודשים האחרונים, בהם הפגנות למען צדק חברתי שנערכו בעשרות מוקדים בארצות הברית, עוררו מחדש את השיח על הטרדות מיניות וחוסר שוויון על בסיס מגדרי בהוליווד. וכך, כמעט שלוש שנים אחרי מחאת metoo#, שחקניות ויוצרות ממשיכות להאיר את הפינות החשוכות של תעשיית הבידור, ומדברות על החוויות הקשות שחוו במהלך הקריירה שלהן. עדות חדשה מהסוג הזה הגיעה השבוע מכיוונה של אייקון הטלוויזיה הת'ר לוקליר, שהייתה אחת השחקניות המזוהות והמתוגמלות על המסך הקטן בשנות ה-90 הודות לתפקיד הראשי שלה בדרמה המצליחה "מלרוז פלייס".

לוקליר התארחה בפודקאסט של שני שחקני ויוצרי טלוויזיה נוספים, זאק בראף ודונלד פייזון, שגילמו חברי נפש בקומדיה "סקראבס" והפכו גם לחברים טובים בחיים עצמם. השניים החלו להנחות את הפודקאסט "Fake Doctors, Real Friends" (רופאים מזויפים, חברים אמיתיים) בחודש מרץ השנה, ומארחים בו מאז שחקנים שהשתתפו בסדרה, ובהם לוקליר, שהופיעה בשני פרקים של "סקראבס" כתועמלנית של חברת תרופות שפוצחת במערכת יחסים קצרצרה עם ד"ר קוקס.

לוקליר שוחחה עם השניים לא רק על תפקידיה בטלוויזיה (נוסף ל"מלרוז פלייס" היא שיחקה תפקיד ראשי גם בעונות המאוחרות של הסיטקום "ספין סיטי"), אלא גם על תפקידיה הקולנועיים, בהם הופעתה בסרט "מועדון האקסיות" מ-1996. לוקליר מפציעה בסרט להופעת קמע בתפקיד בת זוגו החדשה של גיל גריפין (השחקן ג'יימס נוטון), בן זוגה הבוגדני של סינתיה (סטוקארד צ'נינג), שאחרי פרידתם נקלעת למשבר רגשי ושמה קץ לחייה.

Getty Images
הת'ר לוקליר ב-2016 | צילום: Michael Tran; GettyImages IL

לוקליר סיפרה כי היו אמורות להיות לה סצנות נוספות ב"מועדון האקסיות" וכי היא זו שיזמה את מחיקת שמה מרשימת הקרדיטים בסרט. "אחד השחקנים - היינו בלוויה והוא היה אמור להניח את היד שלו על החזה שלי", סיפרה לוקליר על הצילומים עם נוטון. "אבל הוא נגע ביותר… איכס", סיפרה, ואמרה כי נוטון "בעצם העביר את האצבעות על קווי המתאר של העטרה שלי" - הוראה שלא הופיעה בתסריט ולא תואמה עם לוקליר בשום שלב.

השחקנית הוסיפה כי לאחר המקרה היא נשנקה, וסיפרה: "טוב שהם עקבו עם המצלמה אחרי היד שלו, כי הפנים שלי, הפה שלי נפער לרווחה ואני לא מאמינה שזה קרה ולא נעשה את זה שוב". לוקליר סירבה לצלם את הסצנה פעם נוספת: "טייק אחד ובוא נלך", אמרה. לוקליר רמזה גם כי ייתכן והתנהגותה באותו יום צילומים היא מה שגרם לכך שהנוכחות של דמותה צומצמה באופן דרסטי מהסרט. "היה בתפקיד הזה יותר, צילמתי סצנות גדולות יותר", אמרה, "ו(מפיקי הסרט) חשבו… אני לא יודעת. אולי הייתי גרועה".

בעקבות פרסום הראיון, דובריו של נוטון - שהופיע מאז בעשרות הפקות תאטרון, ושיחק גם תפקידי משנה ב"אחת שיודעת", "אלי מקביל" ובגרסה האמריקאית ל"חטופים" - הגיבו לתקרית ומסרו את ההודעה הבאה: "ג'יימס זוכר את הסצנה ההיא כפי שנכתבה בתסריט. הוא מבין לחלוטין למה הת'ר הרגישה לא בנוח לצלם את הסצנה, וגם הוא הרגיש לא בנוח. דובריו של נוטון צירפו גם עותק של אחת מגרסאות התסריט של "מועדון האקסיות", בה מתוארת הסצנה הנ"ל באופן הבא: "למרות ארשת הפנים העגמומית, אנחנו רואים שגיל משתמש באצבעו כדי למשש את חזהּ של מרי. מרי מחייכת אליו בביישנות". נבהיר: מרי הוא שמה של הדמות שלוקליר גילמה, על אף שהשם עצמו לא נאמר בסרט, וגם במסד הנתונים הקולנועי IMDb הקרדיט שניתן ללוקליר הוא "חברתו החדשה של גיל". 

בשנים האחרונות, לוקליר עוברת גם תהליך גמילה מסמים ותרופות במרשם, וזאת לאחר משבר נפשי שעברה לפני כשנתיים. השחקנית התאשפזה מספר פעמים במוסד לבריאות הנפש אחרי שורה של תקריות אלימות עם בני משפחה, ובאחד המקרים איימה לשים קץ לחייה ולפגוע בהוריה, ותקפה גם את השוטרים שהגיעו לעצור אותה אחרי ששכניה התלוננו על הרעש שעולה מביתה. מצבה של לוקליר התייצב מאז, ומחוייבת להתייצב בפני בית המשפט על ארבעה חודשים ולדווח על התקדמותה בתהליך השיקום.