פגישת מחזור: השפה הערבית לא זרה לכתב חדשות 12 לענייני פלסטינים אוהד חמו. כמי שמרבית סיקורו בשטחי יהודה ושומרון, חמו דובר בה כדבר שבשגרה מדי יום. אך זה לא תמיד היה המצב - כך התגלה בריאיון ב"זה לא אולפן שישי". "למדנו ערבית בגדה, בעזה, בכל מקום. למדתי בכל מיני מקומות, גם מבית הספר", הסביר הכתב. 

הייתה לך מורה לערבית.
"נכון, שלא האמינה בי. כשמצאתי את עצמי בתיכון בבגרויות, נכנסתי לבגרות בעל פה. גמגמתי תשובה בערבית, היא הסתכלה עליי ואמרה: 'אוהד, שום דבר לא יצא ממך בערבית'. שנים אחר כך זה דרבן אותי ללמוד ערבית".

אבל את מה שקרה אחר כך, גם הכתב המנוסה לא יכול היה לצפות. "קבלו את לינדה ישראלי, המורה לערבית של אוהד חמו", הכריז ארז והמורה לשעבר בת ה-92 נכנסה לאולפן. "לא מאמין, אני לא מאמין. אני בשוק, בשוק. אני פשוט בשוק. אוי אלוהים, איזה כיף לי. אתם לא מבינים איזו אגדה הבאתם לפה", אמר ולא הצליח להוריד את החיוך מהפנים.

לינדה הגיעה כדי לראות את תלמידה לשעבר, אבל גם כדי להעמיד דברים על דיוקם. "זה לא נאמר, אגיד בדיוק מה שאמרתי", פתחה. "אוהד היה בחור צעיר, בן 17 שרוצה ללמוד ערבית חמש יחידות ומורה שהייתה ידועה בתור קשוחה מאוד. אחרי השיעור הוא ניגש אליי, מאוד לא בטוח בעצמו. הוא הסביר שהוא מאוד מעוניין ללמוד ערבית אבל חושש שזה יהיה קשה. אמרתי לו: 'אוהד, תשתף איתי פעולה, נלך ביחד והכל יהיה טוב. כך היה".

זו גרסה אחרת לגמרי ממה שאתה אמרת אוהד.
"אני זוכרת בדיוק. הנה, בפעם הראשונה שראיתי אותו בטלוויזיה זה היה בשבילי הלם. כל כך שמחתי".

עכשיו באמת, איך הערבית שלו?
"מושלמת, הוא עושה עבודה מצוינת".