כחצי שנה לאחר מותו הטרגי של כוכב "חברים", מת'יו פרי, רשויות החוק בארה"ב - משטרת לוס אנג'לס וה-DEA (מינהל אכיפת הסמים) פתחו בחקירה פלילית משותפת של מות השחקן, כך מדווחים הלילה (רביעי) מעבר לים. פרי מת ב-28 באוקטובר בגיל 54, כתוצאה מהשפעות של "הרמות הגבוהות של קטמין שנמצאו בדגימות הדם שלו לאחר המוות". המוות נקבע בזמנו כתאונה, אבל כעת יחקרו הרשויות כיצד הגיעה לידיו של השחקן כמות כזו מהסם המדובר.

בפרטים שפורסמו לאחר מותו של כוכב "חברים" נודע שפרי נמצא מת בביתו אחרי שיחה שהגיעה למוקדי החירום בשעה 16:07 על "מקרה חירום בלתי מוסבר שקשור למים". לפי הדיווחים, מוקדם יותר באותו היום שיחק פרי פיקלבול (ספורט המזכיר טניס וזוכה לפופולריות בארה"ב) במשך שעתיים, לפני ששלח את העוזר האישי שלו לשליחות. כשהעוזר חזר, הוא מצא את השחקן מחוסר הכרה בג'קוזי.

רופאים שהגיעו למקום ניסו להחיותו, אך המאמצים לא צלחו והוא הוכרז כמת בטביעה, מבלי שנלקח לבית חולים. שוטרים במשטרת לוס אנג'לס הגיעו לביתו בשכונת פסיפיק פליסיידס בלוס אנג'לס, אך לפי מקורות לא נמצאו אז סימנים לעבירות כלשהן.

זמן קצר אחרי מותו נודע כי פרי עבר טיפול בעזרת קטמין, אשר אמור לעזור בדיכאון, חרדה, PTSD, בעיות סמים ואלכוהול, כאבים כרוניים ועוד. הפגישה האחרונה של הטיפול עם הסם הייתה שבוע וחצי לפני מותו, אך על פי הנתיחה אז, "הקטמין במערכת שלו במוות לא יכול להיות מאותו טיפול". אלא שכעת, כאמור, נושא הסמים בדמו של השחקן ייבדק.

מותו של פרי טלטל את מעריצי "חברים" ברחבי העולם. בבוקר שאחרי מותו מסרו בני משפחתו של פרי כי הם "שבורי לב" ממותו. בהצהרה משותפת נוספת, יוצרי "חברים", מרתה קאופמן ודיוויד קריין, והמפיק בפועל קווין ברייט מסרו: "אנחנו המומים וכואבים עמוקות על פטירתו של חברנו האהוב. זה עדיין נראה בלתי אפשרי. כל מה שאנחנו יכולים לומר הוא שאנחנו מרגישים מבורכים שקיבלנו אותו כחלק מחיינו. תמיד נוקיר את השמחה, האור, האינטליגנציה המסנוורת שהוא הביא בכל רגע - לא רק לעבודתו, אלא גם בחיים. הוא תמיד היה האדם הכי מצחיק בחדר. יותר מזה, הוא היה הכי מתוק, עם לב נותן וחסר אנוכיות".

בהודעה שפרסמו יחד אחרי מותו חבריו לקאסט - ג'ניפר אניסטון, קורטני קוקס, דייוויד שווימר, ליסה קודרו ומאט לבלנק - נמסר: "כולנו שבורים כל כך מאובדנו של מת'יו. היינו יותר מסתם חברים לקאסט. היינו משפחה. יש כל כך הרבה מה לומר, אבל כרגע אנחנו הולכים לקחת את הזמן להתאבל ולעבד את האובדן הבלתי נתפס הזה. המחשבות והאהבה שלנו נמצאות עם משפחתו של מת'יו, חבריו וכל מי שאהב אותו ברחבי העולם".