הקומיקאי דייב שאפל ידוע בתור שוחט פרות קדושות ומנפץ פוליטיקלי קורקט. המופע האחרון שעשה עבור נטפליקס, "The Closer", עלה בתחילת אוקטובר וגרר תגובות זועמות, בעיקר מארגוני להט"ב בגלל בדיחות על טרנסים וטרנסיות. אחד מעובדי החברה, טרנס בעצמו, אף פוטר לאחר שגינה את הספיישל בפומבי, מה שהחמיר את הזעם על ענקית הסטרימינג וגרם לארגוני להט"ב שונים לארגן צעדת תמיכה שתתקיים היום (רביעי) מחוץ למשרדי החברה. 

כדי לעצור את כדור השלג, התראיין טד סרנדוס לשניים מעיתוני התרבות הגדולים באמריקה - ווראייטי והוליווד ריפורטר, במטרה הגיב לטענות. השאלה המרכזית שהוצבה בפניו היא למה, לאחר הגינויים והזעם, המופע עדיין קיים לצפייה בנטפליקס? לכך השיב סרנדוס: "יש לנו אתגר והוא לבדר את כל העולם. יש לנו קהלים מגוונים עם טעם, רגישות, אמונות והומור שונה. אי אפשר לרצות את כולם בלי שהתוכן יהיה דומה ומשעמם. אני חושב שהספיישל עומד בקנה אחד עם ההיצע הקומי שלנו ועם שאר התכנים שעושה שאפל".

אז איפה מבחינתו עובר הגבול בין תכנים לגיטימיים לפוגעניים? הרבה יותר רחוק: "אנחנו כחברה, תומכים בחופש ובביטוי אומנותי בקרב האומנים שעובדים איתנו. אנחנו מבהירים לעובדים שלנו שלעיתים יעלו לאתר תכנים שהם לא אוהבים או אפילו רואים כפוגעניים, אך הגבול מבחינתנו הוא קריאה לפגיעה פיזית באחרים". למעשה זו אינה הפעם הראשונה שסרנדוס מתייחס לסערה סביב שאפל, הוא שיגר שני מכתבים לעובדי החברה בהם ניסה להסביר את המהלך ואת חשיבותו, שם הוא כתב: שאפל הוא אחד הקומיקאים המצליחים שלנו היום ויש לנו איתו חוזה ארוך טווח. המופע הקודם שעשה, "Sticks & Stones" גם הוא שנוי במחלוקת אך הוא גם הכי נצפה שלנו".

המכתבים הללו לא שכנעו את העובדים ואף גרמו לכעס גדול יותר. בריאיונות הנוכחיים מודה סרנדוס שהיה בהם פגם אך הוא עדין עומד מאחורי תוכנם: "פישלתי עם האימיילים האלה בשתי דרכים. קודם כל, הם היו קרים ולא אנושיים. לא התייחסתי כלל לעובדה שיש קבוצה של עובדים שנפגעה וסובלת מהחלטה עסקית שקיבלנו. במקום להכיר בכאבם התייחסתי רק להחלטות הרציונליות. הדבר השני הוא שכשמיילים דולפים הם יוצאים מהקשר, הם היו חלק משיחה שהייתה בתהליכים", הוא אומר ומתייחס לכך שהיה צריך להגיד דברים אלה פנים אל פנים ולא בצורה כתובה. 

טד סרנדוס, מנכ"ל נטפליקס (צילום: AP)
סרנדוס | צילום: AP

בצעדה שתתקיים היום מתכוונים הצועדים להציג רשימת דרישות לענקית התוכן. בראיונות מספר המנכ"ל כי הוא בדין ודברים עם נציגים ומנסה לשמוע ולעזור כמיטב יכולתו, אך מבהיר כי כבר היום נטפליקס משקיעה כסף רב בפיתוח תכנים להט"ביים, והוא לא יודע אם יוכל להיענות לדרישות שיוצגו. "אני יודע ומבין שסיפורים ותוכן יכולים לגרום לשינוי גם בעולם האמיתי", אומר סרנדוס. "אני מאמין בזה ב-100%, לטוב ולרע. זה גם מה שנותן לי השראה לבוא כל בוקר לעבודה, זה מה שאנחנו עושים".