צופי טלוויזיה מיומנים כבר מכירים את המצב: סדרה מצליחה מנפיקה עוד ועוד עונות, ובפרקי הסיום שלה מתברר דבר אחד: היא נמשכה יותר זמן ממה שהייתה צריכה. וכן, אנחנו בהחלט מסתכלים עליכן, "איך פגשתי את אמא", "משפחה מודרנית" ו"המפץ הגדול". במקרה של קומדיית המשטרה "ברוקלין תשע-תשע", היוצרים ככל הנראה רצו להימנע מדיבורים מסוג זה - והחליטו לסיים את הסדרה באחד משיאי הצלחתה. אז כן, דברים טובים לא נמשכים לנצח ובסוף השבוע שעבר הודיעה רשת NBC כי הקומדיה האהובה בהובלת אנדי סמברג תגיע לסיומה עם שידור עונתה השמינית בשנים 2021-2022. זאת לאחר שמגפת הקורונה גרמה לעיכובים רבים בצילומיה של אותה עונה, שתהיה גם קצרה יותר מעונה ממוצעת של הסדרה ותכיל עשרה פרקים בלבד.

לצד הצופים האדוקים שהצטערו לשמוע את החדשות, גם כוכבי הסדרה והיוצר דן גור נשטפו בגלי הנוסטלגיה, וחלקו זיכרונות משותפים על תקופת עבודתם בסדרה. בהצהרה שפורסמה בחשבון הטוויטר הרשמי של "ברוקלין תשע-תשע", גור נזכר בפעם בה הציע את התוכנית לראשונה לשותפו, מייק שור, וכתב על הבחירה לסיים את הסדרה. "סיום התוכנית היה החלטה קשה, אבל בסופו של דבר, הרגשנו שזו הדרך הטובה ביותר להוקיר את הדמויות שלנו, את הסיפור ואת הצופים. אני יודע שחלק מהאנשים יהיו מאוכזבים שזה נגמר בקרוב כל כך, אבל בכנות, אני שמח שזה נמשך כל כך הרבה זמן".

מליסה פומרו, שמגלמת את דמותה של הבלשית האמביציוזית איימי סנטיאגו, כתבה כי "זו הייתה אחת ההנאות הגדולות של חיי, וכבוד גדול לגלם את דמותה של איימי. אני כל כך אסירת תודה על ההזדמנות לצאת למסע של ניצחון עם הקאסט והצוות האהובים שלנו. למעריצים המדהימים שלנו, אנחנו אוהבים אתכם". פומרו אמנם הביעה את הכרת התודה שלה לכל צוות "ברוקלין תשע-תשע", אבל ציינה שזה עוד לא הזמן לרגשות: "בלי דמעות בינתיים, יש לנו עדיין עונה שלמה לצלם!". דירק בלוקר, שמגלם בסדרה את הבלש חסר היכולות מייקל היצ'קוק שיתף את ההצהרה של גור בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "אני אוהב את האיש הזה, אני אוהב את הקבוצה הזו, ואהבתי להיות חלק מזה". 

ג'ו לו טרוליו, שמשחק בסדרה את בויל, כתב: "אני אוהב את התכנית שלנו ואסיר תודה לכל שקירב אליי את האנשים יוצאי הדופן האלה. צ'רלס בויל שינה את חיי טובה במיליון דרכים". גם ללו טרוליו הזדרז להסתייג והוסיף: "אבל עוד לא סיימנו! למעריצים הכי טובים, אנחנו אוהבים אתכם". את דבריו חתם באזכור לציטוט מהסדרה וכתב למעריצים "אתם הרכבת הסקסית האמיתית, אז אל תצאו בינתיים מהתחנה". טרי קרוז, שמגלם ב"ברוקלין תשע-תשע" את פקד טרי ג'פורדס, תרם פרידה משלו וצייץ "אני עצוב ש(הסדרה) תסתיים, אבל מאושר שהייתה לי הזדמנות להשתתף במשהו מיוחד כל כך".

דווין פרקינס, מתסריטאֵי הסדרה, התרגש גם הוא: "'ברוקלין תשע-תשע' הייתה עבודת כתיבת הנרטיב הראשונה שלי. אני אסיר תודה על ההזדמנות שניתנה לי לכתוב את שתי עונותיה האחרונות של הסדרה ואני מצפה לעונה האחרונה". כותב נוסף, ג'ף טופולסקי, סיפר כי "ביליתי שבע שנים בתוכנית אחת וזו הייתה החוויה הטובה ביותר בחיי. תודה, 'ברוקלין תשע-תשע'". 

פרק הבכורה של "ברוקלין תשע-תשע" שודר בסתיו 2013. הסדרה פותחה תחילה באולפני הטלוויזיה של NBC, אולם הרשת החליטה לוותר עליה והיא נרכשה לשידור על ידי רשת פוקס האמריקאית. אחרי חמש עונות שביססו את מעמדה של "ברוקלין תשע-תשע" כלהיט ויראלי (אך לא כהצלחה גורפת בנתוני הצפייה), פוקס בחרה לבטל אותה ועוררה את זעמם של צופים רבים וגם כמה דמויות מפורסמות למדי בהוליווד, שמחו על ההחלטה לסיים את הסדרה. יממה לאחר הודעת הביטול ברשת פוקס, הודיעה NBC כי היא מודה שעשתה טעות כשוויתרה מלכתחילה על הסדרה ורכשה חזרה את זכויות השידור שלה.

בנוסף להמשך קווי העלילה שנותרו פתוחים בסוף עונתה השביעית, העונה השמינית של "ברוקלין תשע-תשע" צפויה להכיל גם התייחסויות לאירועים אקטואליים. עונה 8 תתייחס הן למשבר הקורונה ולאופן בו טופל בניו יורק, וכן לגל המחאות המחודש של תנועת Black Lives Matter מהקיץ האחרון.