במשך שבע שנים, הייתה התוכנית "19 ילדים ועוד היד נטויה" אחת מתוכניות הריאליטי האהובות בארצות הברית. התוכנית עקבה אחר מעלליהם של משפחה מרובת ילדים שמשתכנת בבית גדול בארקנסו ומתנהלת על פי ערכים נוצריים שמרניים. ילדי המשפחה חונכו בחינוך ביתי, ובאופן די אירוני - ההורים הגבילו את חשיפתם לתרבות הפופ והטלוויזיה. המשפחה דבקה בקפדנות בכתבי הקודש: היא עשתה שימוש בתוכנית על מנת לדון בנושאים כמו טוהר ואמונה בפני הקהל הרחב.

כאמור, מדובר היה בהצלחה גדולה: "19 ילדים ועוד היד נטויה" התפארה בקהל מעריצים נאמן ונתוני רייטינג מרשימים למדי של מיליוני צופים לפרק. אבל בנקודה אחת בזמן, הכל השתנה: האשמות חמורות נגד הבן הבכור למשפחה, ג'וש דאגר (כיום בן 33), שינו את התמונה והפכו את משפחת דאגר מנערצת למתועבת. התוכנית הוסרה מלוח השידורים, ומעשיו הנלוזים הובילו של ג'וש הטילו אות קלון על המשפחה כולה: כזה שנשאר בתודעה הציבורית עד ימינו אנו.

שנים מאז אותה שערורייה, הבן הבכור עולה שוב לכותרות - ובנסיבות קשות. דאגר נעצר ב-29 באפריל בארקנסו שבוושינגטון בחשד לאחזקת תמונות וסרטונים המציגים התעללות מינית בקטינים, חלקם ילדים ופעוטות. בכתב האישום צוין כי דאגר קיבל ביודעין את התכנים הלא חוקיים ב-2019 וצוין כי הוא נאשם בשני סעיפים של אחזקת פורנוגרפיית ילדים. אם יורשע, יצפה לו מאסר של עד 20 שנה וקנס שיכול להגיע ל-250 אלף דולר. כשהתייצב למשפט כיממה לאחר מעצרו, כפר דאגר באשמה. עורכי דינו אמרו בהצהרה משותפת כי הם מתכוונים "להגן על התיק הזה בתוקפנות וביסודיות. כשאתה נאשם, אתה יכול להילחם בבית המשפט - וזה מה שג'וש מתכוון לעשות".

ואכן, עורכי הדין נלחמו עבורו בשיניים - והצליחו להשיג פשרה מסוימת: בסוף השבוע האחרון, שופט פדרלי אפשר לדאגר להשתחרר מהכלא בזמן שהוא ממתין למשפט. הוא מורשה להסתגר בביתם של חברי משפחה שהסכימו לדאוג לו במהלך שחרורו, ונאסר עליו להשתמש במכשירים המכילים גישה לאינטרנט, עד ליום משפטו שיערך ב-6 ביולי. בנוסף לכך, הוא יורשה לראות את ילדיו רק בנוכחות אשתו, ונאסר עליו לקיים כל קשר עם קטינים אחרים, כולל אחיו וילדיהם של אחיו.

אם לא הכרתם עד כה את דאגר והייתם מתבקשים לשפוט אותו על פי חייו המקצועיים, הייתם מתרשמים: אחרי קריירה זוהרת ככוכב ריאליטי, הפך דאגר לאקטיביסט בולט בפוליטיקה השמרנית, ואף עבד במסע הבחירות לנשיאות של מייק האקבי, המושל הרפובליקני לשעבר בארקנסו, כמו גם במסע הבחירות של הסנטור לשעבר ריק סנטורום. גם בגזרה המשפחתית, אפשר היה להאמין שמדובר באדם טוב ויציב שחי חיים שגרתיים: רק ב-23 באפריל האחרון, אשתו אנה פרסמה סרטון בחשבון האינסטגרם שלה בו ניתן לראות את בני הזוג נראים כשהם עומדים בשדה כשששת ילדיהם רצים ברקע. באותו פוסט, בישרה אנה שלה כי היא בהיריון עם הבת השביעית המשותפת של השניים. מעצרו של דאגר הגיע פחות משבוע לאחר אותה ההודעה.

View this post on Instagram

A post shared by A N N A D U G G A R (@annaduggar)

כאמור, לא מדובר בהאשמות מפתיעות. משפחת דאגר נמצאת כבר שנים בבוץ טובעני שמקורו בהתנהגות המינית הבלתי הולמת של הבן הבכור, והטענות הקשות שעלו לאחרונה בדבר מעשיו אינן הראשונות לצוץ נגדו: עוד ב-2015, דאגר התפטר מתפקידו כמנהל קבוצת הלובינג השמרנית של המועצה לאחר המשפחה. זאת לאחר שדווח כי כנער, דאגר נגע באיברי המין של חמש נערות ללא הסכמתן, כאשר לעיתים הוא ביצע בהן את המעשים בזמן שישנו. ארבע מקורבנות התקיפה היו אחיותיו.

לאחר הפרסום, כתב דאגר פוסט בחשבון הפייסבוק שלו ובו הוא הודה כי ההאשמות כלפיו נכונות: "לפני 12 שנים, כנער צעיר, פעלתי באופן בלתי מוסבר עליו אני מצטער ומתחרט מאוד. פגעתי באחרים, כולל משפחתי וחברים קרובים. הבנתי שאם אמשיך בדרך הרעה הזו בסוף אהרוס את חיי". אבל ההשלכות מיהרו להגיע: רשת השידור, כאמור, מיהרה להוריד מהאוויר את "19 ילדים ועוד היד נטויה", ומותגים רבים הסירו את הפרסומות שלהם ששודרו בזמן התוכנית. התוכנית אמנם ירדה מהמסך, אבל דאגר לא הואשם במעשי עוולה לא הואשם משום שחל עליהם חוק ההתיישנות.

ולמרות זאת, המשפחה המורחבת נותרה בעין הציבור, כשרשת TLC הפיקה את הסדרה "קאונטינג און", שעקבה אחר חייהם של כמה מהאחיות במשפחה בבגרותן, כשהן כבר הביאו לעולם ילדים משלהן. בריאיון שנערך אי אז ב-2015, אמרו הוריו של דאגר, ג'ים בוב ומישל, כי "במבט לאחור, עשינו כמיטב יכולתנו בהתחשב בנסיבות", אמר ג'ים בוב בריאיון למייגין קלי. "הוא היה עוד ילד, הוא היה צעיר. זה לא היה אונס או משהו כזה, כי הוא נגע בבנות מעל הבגדים". לדבריהם, הם אף שלחו את בנם לייעוץ ונתנו לו לשוחח עם המשטרה. אבל גם ג'ים בוב לא היה נקי מחטאים: התברר כי הוא המתין שנה שלמה לפני שפנה לרשויות בנושא, וכי היועץ אליו נשלח ג'וש לא היה יועץ מוסמך אלא חבר משפחה.

דילארד, אחותו של דאגר שהותקפה מינית על ידיו, אמרה גם היא בריאיון למייגין קלי כי "הייתי המומה. ואני עצובה כי זה אחי הבכור שאני אוהבת מאוד. כעסתי בהתחלה, הייתי כזה, 'איך זה יכול לקרות?'". היא הייתה בת 12 באותה התקופה. סיוולד, שהייתה בת 10 בתקופת ההתעללות, אמרה כי "ג'וש היה ילד צעיר בגיל ההתבגרות והיה יותר מדי סקרן לגבי בנות. וזה גרם לו להסתבך בצרות". אחיותיו ג'יל וג'סה גם הן שברו שתיקה ויצאו להגנתו בערוץ פוקס ניוז. אשתו אנה גם היא הביעה תמיכה בו: "אני יודעת מי הוא באמת, מישהו שעבר דרך לא נכונה והשפיל את עצמו בפני אלוהים. מישהו שקיבל עזרה והיה זקוק לשינוי כיוון".

אבל 2015 הביאה איתה שערורייה נוספת שטלטלה שוב את חיי המשפחה. לאחר שאתר ההיכרויות אשלי מדיסון נפרץ, זהותו של ג'וש נחשפה והתברר כי הוא הוציע לא פחות מ-986 דולר באתר, בעודו נשוי, על מנת להכיר בחורה. התיאור בפרופיל שלו הכיל את המילים "גבר מחפש אישה עם קן אהבה משלה". "הייתי הצבוע הכי גדול אי פעם", אמר דאגר בהצהרה פומבית. "תוך כדי שתמכתי בערכי האמונה, צפיתי במשך שנים בסתר בפורנוגרפיה. זו הפכה להתמכרות סודית, והייתי לא נאמן כלפי אשתי". עוד התנצלות, אבל פעולותיו העתידיות של דאגר לא יישרו קו גם איתה.

בנובמבר 2015, נודע כי כוכבת הפורנו דניקה דילון תבעה את דאגר על סך 500 אלף דולר. היא טענה בזמנו כי השניים קיימו יחסי מין בהסכמה לאחר שנפגשו במועדון חשפנות בפילדלפיה, אך הוא היה אגרסיבי עד כדי כך שהיא "הרגישה שהיא נאנסת". לדבריה, דאגר הזמין אותה לפגישה נוספת בחודש שלאחר מכן, שם תקף אותה שנית. נציגיו לא נענו לבקשת תגובה בזמנו, והוא עצמו לא היה מסוגל להגיב לאישומים, שכן באותה העת הוא שהה במרכז גמילה למכורים לפורנו. 

בעקבות כתב האישום העדכני נגדו, פרסמו הוריו של דאגר הצהרה לתקשורת. "ההאשמות שהובאו נגד ג'ושוע היום הן חמורות מאוד. תפילתנו היא שהאמת, לא משנה מה היא, תתגלה - ושהכל ייפתר בזמן הנכון. אנחנו אוהבים את ג'וש ואת אנה וממשיכים להתפלל למען המשפחה שלהם". אחותו סיוולד ובעלה הגיבו גם הם בנושא, בפוסט שפורסם בחשבונות האינסטגרם שלהם. "אנחנו עצובים לשמוע על ההאשמות נגד ג'וש. כנוצרים אנחנו מתנגדים לכל סוג של פורנוגרפיה או התעללות ואנחנו רוצים שהאמת תיחשף". גם האחיות ג'יל וג'ינג'ר הביעו את תדהמתן וביקשו לשלוח תפילות.

ושוב, הפשעים לכאורה של הבן הבכור ממשיכים להשפיע על המשפחה כולה. לאחר מעצרו, רבים החלו לקרוא לביטולה של תוכנית הספין אוף "קאונטינג און". "תבטלו את משפחת דאגר, והפעם לתמיד", כתב גולש אחד. עצומה שנפתחה בנושא קובעת כי למשפחה "לא צריכה להיות אף פלטפורמה", וכי "יותר מדי אנשים כבר נפגעו". אלפי אנשים כבר חתמו על העצומה.