אחרי אינספור שמועות על ביטולה האפשרי, "האנטומיה של גריי" ממשיכה להוכיח לגמרי כאן כדי להישאר, בין אם אנחנו מעוניינים בכך ובין אם לא. הדרמה הרפואית, למורת רוחם של כמה מעריצים וותיקים שמאסו בה, חודשה באופן רשמי לעונה 18. ויכול מאוד להיות שהיא תישאר איתנו לזמן עוד יותר ממושך: העונה המדוברת לא הוגדרה כסופית, ועתידה האפשרי של הסדרה האהובה עוד נמצא בערפל.

קריסטה ורנוף, מפיקה בכירה ובעצם המוח שעומד מאחורי "האנטומיה" ו"תחנה 19" (לצד השם הידוע יותר, שונדה ריימס) תשמור על כס המפיקה בפועל והשואוראנרית בשתי הסדרות, זאת לאחר שחידשה את החוזה עם רשת ABC לאחרונה. העסקה שלה עם הרשת סימנה משב רוח אופטימי בכל הנוגע לחזרתה האפשרית (שכעת הפכה וודאית). לייבל Disney TV Studios שסגר עסקה חדשה ומשמעותית עם ורנוף במרץ האחרון היה החלק המכריע ביותר במאמץ המורכב להחזיר את "האנטומיה" לעונה 18. אלמנטים אחרים כללו חידוש חוזים עם חברי הקאסט המקורי, אלן פומפאו (מרדית' גריי), צ'נדרה ווילסון (מירנדה ביילי) וג'יימס פיקנס (ריצ'רד וובר), שהחוזים הנוכחיים שלו מסתיימים בסוף העונה העתידית. כזכור, חבר וותיק נוסף בקאסט "האנטומיה" דווקא בחר לעזוב את הסדרה, זאת לאחר 12 שנים בהן היה חלק מצוות השחקנים.

פומפאו, גיבורת הסדרה שמכהנת גם כמפיקה (והוכתרה כשחקנית הטלווזיה המרוויחה ביותר בעולם), סגרה חוזה שנתי חדש אחרי משא ומתן. עתידם של ווילסון ופיקנס בסדרה לא היה ברור עד הרגע האחרון, אבל לבסוף גם הם חידשו את חוזיהם. "'תחנה 19' ו'האנטומיה של גריי' עשו עבודה מדהימה בהוקרת תודה לגיבורים בחיים האמיתיים בכך שהם העניקו לקהל מבט מעמיק באחד הסיפורים הרפואיים הגדולים ביותר של זמננו", אמר קרייג ארוויץ', נשיא הולו ורשת ABC. "קריסטה וצוות הכותבים שלה המשיכו לספק את הסיפורים המרתקים והחומלים שהם סימן ההיכר של התוכניות האלה, ויצרו כמה מהרגעים המדוברים ביותר השנה בטלוויזיה. אנחנו כל כך אסירי תודה לצוות השחקנים המוכשרים שלנו על העבודה יוצאת הדופן שלהם שמתחברת לצופים בכל מקום, ואנחנו מצפים לחלוק עם המעריצים שלנו רגעים מכריעים עוד יותר בעונה הבאה". 

כאמור, חידוש הסדרה לעונה נוספת היה צעד מפתיע בעיני צופים רבים, זאת לאחר שבחודשים האחרונים שמועות בדבר סיומה של "האנטומיה" הציפו את האינטרנט. מפיק בכיר בסדרה, אנדי ריזר, התייחס בעבר לשמועות לפיהן מרדית' עומדת למות במהלך העונה, והתשובה שלו, איך לומר, לא הייתה מאוד משמחת: "זה אפשרי. יש לה קורונה והיא בבית חולים עם מחלה שעלולה להרוג אותה", מה שהעלה את השאלה המתבקשת: איך תימשך "האנטומיה" אם הדמות הראשית תלך לעולמה? גם פומפאו עצמה, שפלירטטה בעבר עם רעיון עזיבת הסדרה, רמזה בעבר שהסדרה עלולה להגיע לסיומה בסוף העונה המשודרת כעת, כשאמרה בריאיון למגזין וראייטי כי "אנחנו עדיין לא יודעים מתי באמת מסתיימת התוכנית, אבל האמת היא, שיכול להיות שזה יקרה השנה. זו השנה האחרונה לחוזה שלי כרגע. אני לא יודעת אם זו השנה האחרונה שלי, אבל יכול מאוד להיות שכן".