במהלך שש עונותיה, "ויקינגים" הפכה לאחת הסדרות הכי אהובות שלנטפליקס יש להציע לקהל הישראלי, וזה עוד כשהיא בכלל מופקת על ידי ערוץ ההיסטוריה האמריקאי. למעשה, אחרי עליית חציה השני של העונה השישית והאחרונה, "ויקינגים" היא כעת הסדרה השישית הכי נצפית בנטפליקס ישראל. הסדרה מתרחשת בימי הביניים ומספרת על רגנאר לות'ברוק, לוחם ויקינגי ומשפחתו, כשבמהלך העונות האפיות והמדממות שלה, דמויות רבות גם מצאו את מותן (מזכיר לכם איזו סדרה גדולה אחרת?). ועדיין, מוות אחד הצליח להפתיע גם את הצופים הוותיקים ביותר - ולא רק אותם. זהירות, ספוילר.

במהלך הפרקים האחרונים של העונה השישית דמותו של ביורן (אותו מגלם השחקן אלכסנדר לודוויג), בנו של רגנאר, מוצאת את מותה בקרב בין הוויקינגים לשבט רוּס (שבעברית מכונים, בטעות, "הרוסים"). אחרי שביורן נדקר על ידי דמותו של איוור, הוא מחליט לעטות את שריונו ולהמשיך להילחם ברוּס, עד נשימותיו האחרונות. ביורן היה חלק מהסדרה עוד מימיה הראשונים, ותמיד היה דמות דומיננטית - ולכן מותו גם היווה הלם כזה גדול עבור הצופים.

השחקנית והדוגמנית ג'ורג'יה הירסט, שמגלמת בסדרה את דמותה של טורבי, סיפרה בריאיון לדיילי מייל הבריטי כי גם היא ושאר השחקנים, שלא נכחו בסצנה בה ביורן מת, לא ראו את רגע מותו עד שצפו בפרקים האחרונים בעצמם. צילומי העונה השישית, יש לציין, תמו ב-2018 - כך שעברו שנים בין הרגע בו היא סיימה להצטלם לסדרה עד הרגע בו ראתה, כאחרונת הצופות הנאמנות, את מותה של הדמות האהובה. "זה הרגיש כאילו היינו בתכניות נפרדות", סיפרה הירסט. "לא היו לי סצנות עם אלכסנדר, כך שידענו שזה בתסריט, אבל אף אחד מאיתנו לא ראה את זה עד שזה עלה. זה היה הלם גדול, אבל זה היה עוד יותר מזעזע לראות את זה על המסך".

"אני חושבת שזה היה סיום אפי עבור הדמות", אמרה הירסט על המוות המפתיע של ביורן. "כשחקנים, עלינו לקבל את גורלנו". יוצר הסדרה מייקל הירסט, שהוא במקרה גם אביה של השחקנית, אמר למגזין Vulture כי המוות של ביורן היה דרכו לגאול את דמותו מכישלונותיו כמלך - "אם הוא היה מת ברגע שאיוור דקר אותו, הוא לא היה נהיה מיתי כמו אביו. הדרך בה מת הבטיחה את כניסתו לפנתיאון. המוות הלם אותו". 

אבל יש גם חדשות טובות עבור מעריצי "ויקינגים" שיתגעגעו ללוחמים האהוב עליהם - בימים אלו מצולמים הפרקים הראשונים בסדרת הספין-אוף שתיקרא, כראוי, "ויקינגים: ולהאלה". הסדרה, שמופקת כעת בשיתוף פעולה עם נטפליקס, תתרחש כמאה שנים אחרי סדרת המקור, ותעסוק בדמויות חדשות לגמרי, למורת רוחה של הירסט הבת. "הלוואי שהייתי משתתפת בה, אבל אני לא יודעת עליה הרבה דברים. שלחתי לאבא שלי מיילים ושאלתי 'יש מצב?' - אבל זה לא עבד לי!'". אחרי כמה עיכובים בשל מגפת הקורונה, הסדרה שבה לצילומים כסדרם, ואמורה, אם לא ישתבש דבר, לעלות לנטפליקס עד סוף 2021.