בסוף השבוע האחרון קים קרדשיאן ביצעה צעד שמעולם לא עשתה - והנחתה את תוכנית הסאטירה האמריקאית "סאטרדיי נייט לייב". התוכנית זכתה להייפ לא מבוטל הודות לנוכחות התקשורתית הגבוהה של הכוכבת, והיא אף רשמה עלייה מרשימה בנתוני הרייטינג. אבל מתברר שגם ברגעים המצחיקים ביותר של קרדשיאן, לא כולם היו מרוצים ממנה, כולל אישה משמעותית אחת: טניה בראון, אחותה של ניקול בראון סימפסון המנוחה.

ניקול בראון סימפסון, כזכור, הייתה אשתו של כוכב הפוטבול או ג'יי סימפסון. השניים היו חברים קרובים של הוריה של קים - רוברט וקריס - וכשסימפסון הואשם ברצח זוגתו הם מצאו את עצמם בשני צדדים מנוגדים: קריס קרדשיאן (לימים ג'נר) ישבה בבית המשפט לצד משפחתה של חברתה הקרובה, ורוברט קרדשיאן היה אחד מעורכי הדין שייצגו את או ג'יי. הימים היו ימים נטולי ריאליטי, והסיקור הבלתי פוסק של הפרשה נחשב לאחד הגורמים שהובילו למעמדה הנוכחי של משפחת קרדשיאן בשיח הציבורי. בסופו של המשפט, סימפסון לא הואשם ברצח זוגתו, אך נשלח בהמשך לכלא במסגרת פרשה אחרת, ושוחרר בשנת 2017. 

ניקול בראון סימפסון, או ג'יי סימפסון, 1994 (צילום: Vinnie Zuffante/Archive Photos, Getty Images)
פרשה נפיצה. ניקול בראון סימפסון ואו ג'יי סימפסון בשנת 1994 | צילום: Vinnie Zuffante/Archive Photos, Getty Images

כשהפרשה הטעונה ממשיכה להדהד עד היום, וכשהקשר המשפחתי שלה אליה ידוע לכולם, צופי "סאטרדיי נייט לייב" הופתעו לגלות שקרדשיאן כלל לא פחדה לצחוק עליה. במנהלך מונולוג הפתיחה של התוכנית היא סיפרה שאביה רוברט הכיר לה את האדם השחור האחרון שפגשה בימיה - כשהיא כמובן מתייחסת לסימפסון - ושאלה את הקהל: "רוצים לנחש (take a stab in the dark, משחק מילים על המילה 'דקירה', ר.א) מי זה היה?". "אני יודעת שזה די מוזר לזכור את האדם השחור הראשון שפגשת", הוסיפה, "אבל או ג'יי בהחלט מותיר עלייך רושם (mark, 'סימן'). או כמה. או בכלל לא. אני עדיין לא יודעת". 

למרוץ שקרדשיאן זכתה למחמאות על העיסוק בנושא הנפיץ, נראה שאחותה של בראון סימפסון פחות נהנתה לצפות בה. בשיחה עם הצהובון TMZ, בראון הבהירה שלטעמה הבדיחה הייתה "בטעם רע", ושמותה הטרגי של אחותה כלל לא צריך להיות חלק מתוכנית סאטירה. לדבריה, מדובר היה באמירה "לא ראויה וחסרת רגישות", והיא אף תוהה עד כמה לקרדשיאן אכן אכפת מניקול ומנסיבות מותה. ולא מדובר במבקרת היחידה - הסופר דון וינסלו התייחס גם הוא לבדיחה בחשבון הטוויטר שלו, וכתב: "אפשר שהתקשורת, ששיבחה את הבדיחות של קים קרדשיאן על המוות האלים של ניקול בראון סימפסון, תפרסם גם כמה תמונות של הפציעות שלה? זה לא פאקינג מצחיק". 

View this post on Instagram

A post shared by Saturday Night Live (@nbcsnl)

במקביל, בצהובון הסאן פורסם דיווח לפיו קניה ווסט, הפרוד ואבי ילדיה של קרדשיאן (שעדיין הגיע לצפות בה מהקהל), ציווה עליה "לא לצחוק על ציוץ ישן שלו, בו קרא לקריס ג'נר 'תומכת בעליונות לבנה'". הדיווח מתייחס לציוץ של ווסט מהקיץ שעבר, בו פרסם צילום מסך של שיחה שלו עם ג'נר ורמז שהיא אכן תומכת באותה תיאוריה גזענית, אך גורמים בהפקה טענו שהדיווח אינו נכון. מנגד, מקור אחר בהפקה הודה ש"הכותבים רצו להכניס בדיחות מהקיץ שעבר, על זה שהוא קרא לקים וקריס תומכות בעליונות לבנה, אבל קים סירבה. קריס וקניה הסכימו".