הסבב השלישי של "MKR המטבח המנצח" כבר יצא לדרך, אבל מתברר שיש כמה צופים שעוד מתעסקים באירועי השבוע שעבר. נידאל בראנסי, שהשתתף בתוכנית בשבוע שעבר לצד חברו ג'וזף מנסור, פרסם אתמול סטורי באינסטגרם בו התייחס להודעות שהוא מקבל בימים האחרונים. ג'וזף ונידאל אמנם זכו לעלות לשלב האולפנים, אבל כעת הם מספרים כי כמה מהגולשים דווקא הרגישו שהם זכו לביקורות קשות מדי, במיוחד מזוג אחד ספציפי, תוך טענה למניעים גזעניים כלשהם מצדו של הזוג.

"חברים יקרים יש עניין שמפריע לנו", כתב בראנסי, "בואו נסגור את זה אחת ולתמיד. אנשים שאוהבים אותנו ורוצים שננצח בתכנית הזאת לא מפסיקים לשלוח לנו הודעות בקשר לשיפוט שלנו, שהיה נחמד מדי ושזו תחרות והיינו צריכים להיות יותר אגרסיביים". הבשלן המשיך: "לא אהבו את השיפוט שלנו לשמעון ודורון במיוחד ו(אמרו) שהיינו נחמדים מאוד" - וזאת למרות שכמה מגיבים דווקא טענו כי דורון "בא לארוחה (של ג'וזף ונידאל) ושפט על רקע לאומני". לפי בראנסי, אותם גולשים שפנו אליו טענו כי "כלום לא טוב לו (לדורון), ובשאר זמן הארוחות השיפוט שלו היה נחמד יותר".

"חברים", הסביר בראנסי, "אני לא יכול לדעת אם השיפוט של דורון היה על רקע גזעני או לא. אני יכול להגיד שאנחנו חושבים ששמעון ודורון אנשים טובים עם לב גדול בסך הכל, כמו רוב האנשים שהיו איתנו... יש לנו אמת ברורה והיא לשפוט את האוכל ולא את הבנאדם ובזה אנחנו מאמינים. לא ליקקנו לאף אחד בשביל להשיג את המטרה כמו אנשים אחרים". בראנסי חתם את דבריו בפנייה לצופים שכתבו לו: "אז חבר'ה, תעזבו את זה, יש לנו עכשיו את האולפן, התמיכה והאהבה שלכם חשובה לנו מאוד אז תתרכזו רק בזה".

שמעון ודורון
שמעון (מימין) ודורון, "המטבח המנצח" | צילום: אור דנון

שמעון ודורון אמנם היו הזוג שהעניק את הציון הכי נמוך לג'וזף ונידאל, אבל הוא לא היה שונה משמעותית משאר הציונים שקיבלו. ובעוד שמעון ודורון העניקו לזוג ציון של שש נקודות, מיכל ועדי ואורי ודפנה זיכו אותם בשבע נקודות - ציון גבוה רק במעט. גם מבחינת הנימוקים, יש לציין, שמעון ודורון לא היו נוקשים בהרבה מיתר הזוגות. בשלב המנה הראשונה, למשל, דורון ציין כי לא אכל את הסלט שהוגש, מאחר והוא "היה מאוד חמוץ", אבל גם אורי הביע את דעתו בחופשיות והגדיר את המנה כ"התקפת טימין על ישראל". גם האחיות עדי ומיכל לא חסכו בביקורת בשלב המנה העיקרית (השווארמה), ועדי אף ציינה כי "עדיף היה ללכת לאכול בכיכר".

בשיחה עם tvbee, סיפר דורון רווה: "הזוג שהכי הרבה התחברנו אליו היה ג'וזף ונידאל. הם הזוג שהכי אהבתי, וגם אמרתי את זה בתכנית. הם קודם כל בני אדם, אני לא מתייחס ליהודים-ערבים-אתיופים-מרוקאים. אני מסתכל על אנשים לפי בני האדם שהם. ביום שהם בישלו לא היה לי טעים, אבל אחרי זה אתה מבין איזה בני אדם הם. אני מאוהב בנידאל".