מפגש הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" הצליח לקרב את המשתתפים אחד לשני, אבל גם לעורר בהם לא מעט שאלות על טיב הקשר. ד"ר יעל דורון, מומחית התוכנית, ליוותה אותם לאורך כל התהליך וצפתה בהם מהצד. אמש (רביעי) היא התארחה באולפן של נדב בורנשטיין ב"חי בלילה" וסיכמה את המפגש הדרמתי, רגע לפני פרק ההחלטות בעוד כשבועיים, שבו הזוגות יחליטו אם להישאר יחד או להיפרד.

במפגש הזוגות היה סוג של מהפך. חשבנו שלימור יותר בעניין וליעד פחות. דווקא בסופ"ש כשכל המשתתפים נפגשו, ראינו שליעד מנסה ואז מקבל דחייה. "שניהם נורא מסתבכים", אומרת דורון. "הם רוצים שהזוגיות תצליח אבל הם נופלים וקמים המון פעמים. הזוגיות שלהם קצת שברירית והם קצת מותשים".

יש את הרגע שלימור שוכחת שהוא שם: איך הגיוני שהיא כל כך מתייסרת מהקשר ובמקביל שוכחת מהקיום שלו?
"בערב כזה דרמטי שהיא פתאום פגשה את מאי ויכלה לספר לה את הדברים – היא הייתה יותר מרוכזת בעצמה וכשיצאה החוצה היא הייתה מרוכזת במה שהיא עושה. היא לא שכחה את ליעד כי כשהיא חזרה לשולחן היא חיפשה אותו. אבל בכמה רגעים היא הייתה מאוד עם עצמה".

לימור ויינשטיין וליעד דון (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון" עונה 5, קשת 12)
רוצים שהזוגיות תצליח. דון וויינשטיין | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון" עונה 5, קשת 12

אם מתן וגיא לא היו שם – הוא היה ממשיך לאוטו?
"ההימור שלי שהוא היה נשאר בכל מקרה. ליעד הוא בן אדם סבלני שיודע לעשות תהליכים. לפעמים כמעט ונקרע החוט אבל בכל זאת הוא שמר על זה"

ובעיית אמון יכולה להיפתר בזוגיות שברירית שכזאת?
"אני לא יודעת. אני מרגישה שהם צריכים לעבוד בזה. במהלך היומיים האלה לא יכולנו לדעת מה העמדה של ליעד. הוא לא אמר מה הוא באמת מרגיש על מה שקרה".

מי שבסוף מחזירים את ליעד הם מתן וגיא שנראים זוג חברים מעולה. "זה חסר לכולנו להרגיש מה הם חוץ מחברים ואם יכול להיות פוטנציאל למשהו יותר מזה", חושבת דורון. "ביומיים האלה, למרות שהיו גינונים של אהבה בחוץ, מרגישים שאולי זה לא מספיק".

כשגיא רואה את השיחה של מתן ומעין – זה גורם לו לקנא או מסקרן אותו?
"זה היה טוב אם הוא היה מקנא. קנאה ברמה הזאת יכולה להיות טיבול שמקדם. מתן ומעין מתחברים נורא חזק כי הם נורא דומים".

מאוד מרשים שמתן מזהה את האינטימיות של רפאל  ועידית בלי המגע – הוא חד ככה גם לגבי הזוגיות שלו?
"מתן מזהה את זה וגם משה זיהה את זה. עידית ורפאל, שכמעט לא נוגעים אחד בשנייה, הופכים להיות הזוג שכולם מתים עליהם. מים שקטים חודרים עמוק. זה קורה גם עם אחרים וגם אחד עם השני".

במהלך העונה ראינו כי יש בקשר של עידית ורפאל משהו שהוא זהיר ובטוח. "השאלה אם זה זהיר מדי או תקוע ואולי לא יתקדם", אומרת דורון. "אנחנו והזוגות האחרים רואים את זה, לבסיס של חברות יש ערך".

רפאל יונתן עמר ועידית אליהו (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון" עונה 5, קשת 12)
מים שקטים חודרים עמוק. עמר ואליהו | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון" עונה 5, קשת 12

הריחוק הפיזי בשלב הזה בקשר לא מעורר סימני שאלה?
"לנו זה נמאס כצופים וגם לשניהם נמאס בזה. שניהם רוצים להתקדם אבל כל אחד מהם חושש לעשות את הצעד הראשון".

את חצי נוזפת ברפאל שהוא לא מתחבר לרגשות שלו. זה עוזר?"
"תראה בפרק הבא".

יש זוגות שהמפגש גרם להם לריחוק. מעין ובן פעלו דווקא לחבר ביניהם.
"הם היו הזוגות הטיפוליים", מספרת דורון. "הם עשו שיחות מעולות עם אחרים. בן פתח את ליעד ולמעין הייתה שיחה טעונה עם מתן, אבל הם לא סיפרו על עצמם ולא ראיתי אותם מספרים על עצמם או מנהלים שיחה שמקדמת אותם".

מעין אומרת שהיא נמצאת במקום נכון בזוגיות. זה קורה דווקא אחרי פיצוץ ביניהם.
"אנחנו יודעים שהרבה פעמים אנשים מתקרבים אחרי פיצוץ ואנחנו לא בטוחים עדיין לגבי בן ומעין. אם תשים לב, כל הזוגות במצב לכאורה טוב. אנחנו מתחילים לראות את ההחלטות מעבר לפינה ובעוד שבועיים הם יצטרכו לקבל החלטה אם הם ממשיכים".

קטיה אברבוך וליאור אורן (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון" עונה 5, קשת 12)
בא בקלות. אברבוך ואורן | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון" עונה 5, קשת 12

הרגשתי שבן חי את הזוגיות עם מעין בצל התהליך. הציפיות, המשפחה והפחד לאכזב.
"יש אנשים שלמרות שהם בתוך התהליך, הם מרגישים שהם יכולים להגיד משהו על התהליך עצמו. בן מרגיש שהוא לא מצליח להפריד את המצלמות והתהליך ממה שהוא מרגיש למעין".

זה נראה שהוא שומר על נקודת מילוט.
"זאת גם התחושה שלי. ככה הוא לא באמת יצליח להיכנס לתוך הזוגיות".

קטיה וליאור הם הזוג הכי מחובר. מהצד נראה שהם הגזימו בפרזנטציה שלהם אל מול הזוגות. "הרבה אנשים מדברים איתי על זה", משתפת דורון. "אנשים לא מאמינים שיש זוגות כאלה שהכל הולך נורא בקלות. אני והזוג שלי נפגשנו בדייט ראשון ומאז אנחנו 18 שנים ביחד".

אני הרגשתי שמאי רוצה 'קטיה וליאור' אבל מקבלת 'ליעד ולימור'.
"מאי רוצה יותר מגע. כשהיא רואה את קטיה וליאור היא מתמלאת בקנאה וזה טבעי. משה אומר שמי שמדבר אליו הם רפאל ועידית. זה זוג שהקשר ביניהם חברי ועמוק, הוא לא רוצה להתעסק במגע ולהראות לאנשים".

מאי שכטר ומשה יחזקאל (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון" עונה 5, קשת 12)
רוצה מגע. שכטר ויחזקאל | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון" עונה 5, קשת 12

את אומרת שמאי היא נייר הלקמוס של כל הזוגות. מה עובר עליה במהלך הסופ"ש הזה?
"מאי היא נורא טיפולית, היא רגילה לטפל באנשים. כשהיא עושה את זה היא במיטבה, אבל היא משלמת מחירים על זה. כשהיא עומדת ליד בן אדם במצוקה היא נכנסת למצוקה. הקשר שלה עם משה הוא מאוד קרוב. כשמשה רואה אותה מתערערת הוא מתערער".

הריבים שלהם הם כמו של זוג נשוי.
"למאי ומשה יש ריבים שצריך ללמד באוניברסיטה. הם יושבים בתוך המים והם מדברים שיחה רצינית. הוא מציג את עמדתו על כמה שקשה לו להיות פתוח לידה, והיא מציגה את עמדתה. בתוך התקיעות הזאת הם נשארים טיפה ולא יודעים להישאר".

לאחרונה פורסם כי דני פרידלנדר, מי שמלווה יחד עם דורון את הזוגות של "חתונה ממבט ראשון", פורש מהתוכנית. "אני נורא מצטערת על ההחלטה שדני לקח", היא מגיבה. "הוא הולך למחוזות חדשים. הוא סיפר לי את זה מאוד בזהירות. הפורמט שלו מאוד מוצא חן בעיניי ויש לו חלומות גדולים. חתונה ממבט ראשון זה הבייבי שלנו – אני כועסת שהוא עוזב את הילדים".