מי ידע שיעל אלקנה כזאת זמרת מטורפת? אם תשאלו אותה, תגלו שאפילו היא לא הודתה בזה בפני עצמה. אמש (שבת) בגמר "הזמר במסכה", העכבישה הביסה את הדגה והשבלול, הוכתרה כמנצחת העונה - והסירה את המסכה. בניגוד לניחושי חברי הפאנל, מי שהתגלתה בתוך התחפושת הייתה אלקנה.

"כשהתקשרו אליי מ'הזמר במסכה', אמרתי בהתחלה: אין סיכוי, מה לי ולזה", חשפה אלקנה בריאיון ראשון אחרי הזכייה ב"חי בלילה", "חשבתי שאעוף ישר, שאני לא טובה. כל הדחה מחדש הייתי בטוחה שאין סיכוי שאני נשארת. גם בסוף, כשנשארנו רק הדגה ואני, חשבתי: איזה מעמד מרגש, אמחא כפיים לדגה שניצחה את העכבישה".

"זה נגע לי במקום שהרבה זמן פחדתי לחשוף. מהילדות אני בעיקר אוהבת לשיר. לא הייתי ילדה שחקנית אלא אחת שמאוד אוהבת לשיר. תמיד פחדתי מהמקום הזה, לא יודעת למה. דווקא במעמד הזה, עם המסכה, כשלא יודעים שזאת אני, עפתי על עצמי כמו שחלמתי וזה היה מאוד משחרר".

העכבישה - חשיפה (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
"אמרתי בהתחלה: אין סיכוי, מה לי ולזה". יעל אלקנה ברגע החשיפה | צילום: הזמר במסכה, קשת 12

קיבלת את החותמת. תעסקי בזה כעת באופן מקצועי?
"זה הזכיר לי כמה אני אוהבת את זה וכמה הייתי שמחה להתעסק בזה, כן. זה שונה להיות זמרת על במה, בתיאטרון, מלכתוב שירים משלך. להוציא שיר זה חלום שתמיד יש לי, אולי זה מה שייתן לי את הסיפתח".

ימים ספורים לפני הגמר, העכבישה הפתיעה כשעלתה לבמה לבצע דואט עם עידן רייכל במהלך הופעה שלו בגני התערוכה. "בטוח ברח לי קצת פיפי. היה לחץ מול כל האנשים האלה", סיפרה, "רייכל הוא באמת הזמר האהוב עליי, מאז שאני קטנה. זה היה מטורף, שרתי איתו את 'Cada Dia', שזה שיר שכתב בעברית אבל עד עכשיו בוצע בספרדית. פעם ראשונה שביצענו את זה בעברית, זה היה מעמד בלתי נשכח".

שיקרת לקרובים אלייך בלי בושה.
"אמא ישר ידעה, היא אמרה: 'את שרה עם עידן רייכל, זה זמר חלומותייך. זה ההוכחה לזה'. אני ממש שקרנית פתולוגית. רוב האנשים שאני מכירה לא יסמכו עליי יותר מהיום. אני חייבת התנצלות לאמא שלי: מצטערת ששיקרתי לך. את ידעת הרגע הראשון ואימללתי אותך. אני אוהבת אותך ולא אשקר לך יותר בחיים".

מה קורה בוואטסאפ שלך עכשיו?
"אני לא יכולה לשאת את זה, אתם לא מבינים מה אנשים עשו לי. כמות ההתערבויות שעשיתי רק כדי להוריד אותם מהגב שלי. אני חייבת לאנשים כרטיסי טיסה לתאילנד. זה צריך להיות על חשבון ההפקה".

אחרי שני מנצחים גברים, לראשונה ניצחה אישה.
"ממש קיוויתי שבחורה תזכה הפעם. אמרתי לעצמי: אם זו לא אני, שזו תהיה הדגה או הצמר גפן המתוק, רק שזאת תהיה בחורה. את הצמר גפן המתוק קיללתי ופירגנתי לה במקביל. היא הייתה הנמסיס שלי".

תומר מכלוף, בעלה של אלקנה, הפתיע אותה בשידור ובירך: "חיים שלי, היית מהממת ואנחנו אוהבים אותך הכי בעולם. את מוצלחת בכל דבר שאת עושה. אני אוהב אותך מכל הלב, יפה שלי". אמא של אלקנה קיבלה את בקשת ההתנצלות שלה: "הכל טוב, אני סולחת. תהיה לנו התחשבנות קטנה בבית, אל תדאגי, אבל אני סולחת".