העונה הנוכחית של "הכוכב הבא" ממשיכה לספק רגעי טלוויזיה יפהפיים בכיכובם של מתמודדים מסקרנים כל כך, שאין לנו ברירה אלא לצאת למסעות בעקבות ההיסטוריה המוזיקלית שלהם ולהבין איך הם הפכו לאנשים שהפכו. דוגמה טובה לכך קרתה אתמול, עם האודישן של יהודה גברה - זמר משורג שרירים שביצע את "Somebody To Love" של להקת קווין.

גברה לא הסתיר לרגע את המקצועיות המוזיקלית שלו. הוא סיפר שזמן קצר אחרי שחרורו משירות סדיר בלהקת הרבנות הצבאית הוא נקטף ונשלח לניו יורק, שם הפך לזמר בהרכב חסידי (וברמן, אבל בואו, איזה זמר שמכבד את עצמו לא מתפרנס גם ממזיגת דרינקים). הוא סיפר גם על הקשר שלו לתחרות האירוויזיון ועל השתתפותו בקדם אירוויזיון בשנת 2013. נרחיב ונגלה שהוא התחרה עם שיר בשם "היום (We’re Beautiful)" כשהוא מלווה בלהקת זמרים שלבשה את פריט הלבוש האהוב עליו: גופייה. הוא הודח בחצי הגמר, הוחזר בשלב גלגל ההצלה וסיים את תחרות הקדם במקום הרביעי -

מה שגברה לא סיפר לשופטים ולקהל הצופים בבית הוא שבין הקדם ל"כוכב" הוא השתתף בריאליטי מוזיקלי נוסף, בשוק הבינלאומי. בסוף החודש שעבר הופיע גברה בתוכנית "Kënga Magjike 2019" (שיר קסום, בתרגום חופשי), מותג ריאליטי מצליח בטלוויזיה האלבנית. התוכנית, שהיא גלגול של תחרות מוזיקלית ותיקה (Festivali i Këngës - פסטיבל השירים), שמזכירה מעט את פסטיבל הזמר והפזמון בישראל, מעמתת זמרים מוכרים וזמרים מתחילים שמבצעים שירים מקוריים וחדשים. המתמודדים עוברים תחילה סינון של צוות מקצועי שמזכיר את השיפוט בשלב האודישנים ב"הכוכב הבא", ואחר כך נדרשים גם להצביע אחד עבור השני ולבסוף עוברים להצבעה של הקהל מהבית, שעליו מוטלת המשימה לבחור את השיר הזוכה. גברה מבצע בתחרות את השיר "מעכשיו", שאת מילותיו כתב בעצמו (ופז פרל הלחין).

מעבר לכבוד הנלווה לזכייה בתחרות, השיר המנצח הופך פעמים רבות ללהיט, ובמקרים מסוימים אף נשלח לייצג את אלבניה באירוויזיון. כלומר כן, בהחלט יש לנו פה מתמודד מוכוון מטרה. גברה אמנם לא עבר את האודישן ב"כוכב", אך הגיע לשלב חצי הגמר ב"שיר קסום". כך נראה האודישן הראשון שלו באלבניה:

View this post on Instagram

A post shared by (@judahgavra) on

וכך נראה הביצוע המלא שלו בשלב חצי הגמר:

אבל זה ממש לא הסוף. נוסף לנסיונות האלה, גברה התמודד גם בתחרות הקדם אירוויזיון של הנסיכות האמיתית לגמרי סן מרינו, וב-2018 נאבק על הזכות לייצג אותה באירוויזיון עם שני שירים - "In The Moonlight" ו-"Stay". הראשון הביא אותו אמנם לגמר, אך גברה סיים אותו במקום ה-11 והאחרון.