ג'ייסון סודייקיס התפרסם בעיקר בתור חבר קאסט ותסריטאי ב"סאטרדיי נייט לייב", ועשה את הפריצה ההוליוודית שמעבר לתוכנית המערכונים עם "איך להיפטר מהבוס". הסדרה שכתב ובה גם מככב, "טד לאסו", מצליחה מאוד: הוא כבר זכה עבורה בפרס גלובוס הזהב (ופרסים נוספים), והשבוע עולה לאפל טיוי פלוס העונה השנייה שלה. אבל שמו עלה לכותרות בחודשים האחרונים בעיקר מסיבות שלחלוטין לא קשורות לחייו המקצועיים: התהילה שזכתה לה הסדרה המדוברת נקברה תחת ידיעות צהובות יותר, שסיקרו בעקביות את הרומן של האקסית שלו - אוליביה וויילד - עם לא אחר מהארי סטיילס.

בעונה הראשונה של "טד לאסו", טד עובר גם הוא פרידה מאשתו. הוא מתחיל לאמן קבוצת כדורגל באנגליה, וממשיך בקשר בשלט רחוק עם בנו שנשאר עם פרודתו בארה"ב. במציאות, סודייקיס ואוליביה וויילד חולקים בן ובת. "דברים אישיים, דברים מקצועיים, זה הכל.. דיאגרמת ון בשבילי, אתה יודע?", הוא אמר בראיון חדש ל-GQ, תוך שהוא מרים את כפות הידיים לעבר המראיין ויוצר איתם שני עיגולים חופפים, כדי להמחיש את הנאמר.

התקשורת אובססיבית כרגע הן לחיים האישיים והן לחיים המקצועיים של סודייקיס. במישור המקצועי, "טד לאסו" הוא ללא ספק הפרויקט האהוב והמדובר ביותר של השחקן; במישור האישי, עיתונאי הבידור עושים הכל כדי להבין את ציר הזמן של הפרידה בין סודייקיס לווילד, זאת לאור מערכות היחסים החדשות שלהם.

השניים החלו לצאת ב-2011, התארסו ב-2013 אבל מעולם לא נישאו, וכאמור חולקים בן ובת. בנובמבר 2020 פורסם שהשניים נפרדו, ובינואר 2021 וויילד כבר הגיעה לחתונה יד ביד עם סטיילס, שלוהק כמה חודשים לפני כן לסרט בבימויה "Don't Worry Darling". למרות שהתזמון נראה מחשיד, מקורבים לווילד וסודייקיס התעקשו כי הפרידה שלהם התרחשה עוד בתחילת 2020, ורק דווחה בכלי התקשורת בנובמבר, כך שאין שום בסיס להנחה שסטיילס היה גורם מכריע בהפרדת הכוחות. אבל לוח הזמנים הזה ממשיך להסתבך: בראיון ל-GQ, סודייקיס ציין שהשניים אכן נפרדו סופית בנובמבר 2020.

אוליביה ווילד, ג'ייסון סודייקיס, 2019 (צילום: Theo Wargo/Getty Images)
פרידה מתוקשרת. אוליביה ווילד וג'ייסון סודייקיס | צילום: Theo Wargo/Getty Images

באותה תקופה, נחשפה מערכת היחסים החדשה של סודייקיס עם קילי הייזל - שחקנית בריטית ודוגמנית עבר שגילמה תפקיד קטן בעונה הראשונה של "טד לאסו", וגם השתתפה ב"איך להיפטר מהבוס 2" ב-2014. לצירופי המקרים המשעשעים הללו הצטרפה ידיעה עוד יותר מבלבלת: הדמות של ג'ונו טמפל ב"טד לאסו", שנקראת גם היא קילי, מבוססת על קילי האמיתית. כל הצטרפות הנסיבות הזאת גורמת לאתרי הרכילות לתהות לא רק מתי בדיוק החלה מערכת היחסים בין וויילד וסטיילס, אלא גם מתי לראשונה עפו ניצוצות בין סודייקיס והייזל.

כרגע אין לדעת מתי הקשר עם ווילד נגמר ומתי התחיל הקשר עם הייזל, אבל נראה שסודייקיס בעצמו עוד מעבד את האירועים. מלבד התזמון של סופה של מערכת היחסים הארוכה, סודייקיס לא חושף את הסיבות לפרידה בראיון, ולא בטוח שהוא לגמרי מבין אותן בעצמו בשלב הזה. "תהיה לי הבנה טובה יותר לסיבה בעוד שנה, והבנה אפילו טובה יותר בעוד שנתיים, ויותר בעוד חמש, וזה יהפוך מלהיות הספר של חיי לפרק בספר ולפסקה ולשורה ולמילה ולשרבוט", הוא אומר. "זו חוויה שאתה או לומד ממנה או מתרץ תירוצים לגביה. אתה לוקח חלק מהאחריות, נותן דין וחשבון על החלק שלך, אבל גם מנסה ללמוד ממנה משהו מעבר למובן מאליו".

ג'ייסון סודייקיס (צילום: Handout/HFPA, Getty images)
הלוק שעורר סערה. ג'ייסון סודייקיס בטקס הזום של גלובוס הזהב | צילום: Handout/HFPA, Getty images

אבל הסדרה ומערכת היחסים אינן הסיבות היחידות שזיכו את סודייקיס בכותרות השנה. כשקיבל את פרס גלובוס הזהב בטקס שהתרחש בפלטפורמת הזום, הוא נראה לא מרוכז ולבש סווטשירט (של מותג בבעלות אחותו) - בזמן ששאר המשתתפים בטקס התגנדרו כאילו הם לא נמצאים בסגר בביתם. רוב הצופים הניחו אז שסודייקיס נמצא תחת השפעת סמים כלשהם, או סתם שבור לב בגלל שהאקסית שלו עברה הלאה כל כך מהר, ועוד לאחד הגברים שלוהטים ביותר בעולם, שצעיר מסודייקיס בכמעט 20 שנה. "לא הייתי מסטול ולא הייתי שבור לב", הוא מבהיר בראיון החדש. "פשוט היה מאוחר בלילה ולא רציתי ללבוש חליפה".

ולמרות שהיה השנה במרכזן של שתי פרשות רכילותיות, צריך לתת לסודייקיס קרדיט על כך שהוא הולך עם האמת האמנותית שלו. אחרי שנים בהם סודייקיס לוהק באופן כמעט עקבי לתפקידים של גברים שחצנים, הוא סוף סוף מרגיש כמו עצמו עם "טד לאסו". כששואלים אותו בראיונות מה יש בינו לבין הדמות במשותף, הוא תמיד משבח את דמותו של לאסו, ואפילו קרא לו לא פעם "הגרסה הטובה ביותר של עצמו".

ג'ייסון סודייקיס, "טד לאסו" (צילום: Apple TV, צילום מסך)
מכנה את הדמות "הגרסה הכי טובה של עצמו". ג'ייסון סודייקיס בתור טד לאסו | צילום: Apple TV, צילום מסך

לאסו התחיל בתור דמות בפרסומות ל-NBC בעשור הקודם, וסודייקיס חושף שהרעיון המקורי להפוך אותו לסדרת טלוויזיה הגיע בכלל מאוליביה וויילד. לאסו המקורי הוא אמנם מעט שחצן ומעצבן, אבל טד לאסו שמוצג בסדרה הוא בדיוק ההיפך: בעיני רבים, מדובר באחת הדמויות הכי מרגשות ואנושיות בטלוויזיה, אופטמיסט שרואה את הטוב בכולם, נקי לחלוטין מדעות קדומות או ציניות, מלא סבלנות וסובלנות ומעודד את כל מי שמסביבו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם.  

חברי הקאסט של סודייקיס והחברים שלו שיכנעו אותו להפסיק ולהציג את לאסו בתור "הגרסה הכי טובה של עצמו". "הם מתקנים אותי ואומרים לי 'לא, זה אתה. זה אתה", הוא אומר בראיון ל-GQ. "לשמוע אנשים אומרים את זה שוב ושוב הביא אותי למקום מאוד אמוציונלי, עם מנה הגונה של אהבה עצמית. כשהם אומרים את זה, זה דבר מקסים לשמוע. טד לאסו זה הדבר הכי קרוב שיש לי לקעקוע, זה הדבר הכי אישי שאי פעם יצרתי".