בסוף חודש דצמבר האחרון דווח כי HBO מתכננת להחזיר, בצורה זו או אחרת את "סקס והעיר הגדולה" למסך הקטן, 17 שנים אחרי שהסתיימה (ולא כולל שני הסרטים המבוססים על הסדרה, שיצאו ב-2008 וב-2010 ועקבו אחר הדמויות המוכרות מהסדרה). בהמשך נודע כי הסדרה תשוב לעונת המשך בעלת שם חדש - "And Just Like That" (ובדיוק ככה - ממטבעות הלשון של גיבורת הסדרה, קרי ברדשו) - שתעלה ב-HBO בהמשך השנה, ותשיב אליה שלוש מתוך ארבע השחקניות הראשיות של "סקס והעיר": שרה ג'סיקה פרקר, סינתיה ניקסון וקריסטין דיוויס. קים קטרל, ששיחקה את סמנתה ג'ונס בשש עונותיה ושני סרטיה של "סקס והעיר הגדולה" לא תשוב בפרקים החדשים אחרי שמיצתה, לטענתה, את התפקיד ומשום שיחסיה עם פרקר - שגם מפיקה את הסדרה - הפכו לעכורים ביותר בשנים האחרונות.

אולם קטרל איננה לבדה. זאת אומרת, היא לא השחקנית המרכזית היחידה שלא תחזור אל פרקי ההמשך. בסוף השבוע פורסם במדור הבידור של הניו יורק פוסט, פייג' סיקס, כי שניים מהגברים של נשות "סקס והעיר" לא יופיעו בפרקים החדשים: הראשון הוא סטיב בריידי (בגילומו של השחקן דיוויד אייגנברג) - בן זוגה ואבי בנה של מירנדה הובס (ניקסון). השני, ואולי המפתיע יותר מהשניים הוא מיסטר ביג, הלא הוא ג'ון פרסטון - כך למדנו בסוף הסרט הראשון - בן זוגה של קרי. ביג נחשב לאחד ממושאי האהבה הגדולים ביותר שהופיעו בסדרה, ולמרות אי ההסכמות המהותיות בינו לבין קרי, הזוגיות של השניים הוצגה לרוב כחוויה חיובית ומיטיבה עבור הגיבורה.

אז בלי סמנתה ובלי ביג - מה כן יקרה בפרקים החדשים של "סקס והעיר הגדולה"? פרקר וצוות ההפקה שומרים על עמימות מכוונת, אם כי הבטיחו שהעונה תתייחס מפורשות להשפעה שהייתה להתפרצות הקורונה על העיר ניו-יורק. פרקר סיפרה למגזין האופנה WWD כי קיבלה את ההשראה ליצור פרקים נוספים בעלילות הגיבורות של "סקס והעיר" אחרי תקופת הסגר הראשונה בניו-יורק ואמרה: "ניו-יורק נסגרה באופן שהשפיע גם על הרבה אנשים כי זה מרכז מסחרי, זה גם כנראה מרכז תרבותי. אז השקט היה מחריש אוזניים ולא הפסקתי לחשוב 'איפה הנשים האלה? איפה הן? הן יכולות למצוא זו את זו? הן יכולות להיות ביחד? איך החיים שלהם נראים? ...מייקל (פטריק קינג, מפיק, במאי ותסריטאי בכיר בסדרה) התעניינו בזה מאוד, וכך העונה נולדה".

באשר להיעדרות של סמנתה, שהייתה חלק אינטגרלי - ולרוב גם החלק המבדר ביותר - בסדרה, ההסברים אינם חד משמעיים. קייסי בלויס, מנהלת תוכן ראשית בשירות הסטרימינג HBO מקס, נשאלה על כך בשבוע שעבר והשיבה "חברויות דועכות. אני חושב שזה מצביע על השלבים האמיתיים, המעשיים שיש בחיים. (היוצרים) מנסים לספר סיפור על נשים בשנות ה-50 לחייהן בניו-יורק. אז זה צריך להרגיש אורגני במידת מה, והחברים שיש לך כשאת בשנות ה-30 לחייך הם לא החברים שיש לך בגיל 50".

בלויס התייחסה גם לאחת הסוגיות שליוו את הסדרה משנותיה הראשונות - העובדה שלמרות שהיא מתרחשת בעיר קוסמופוליטית ומגוונת כניו-יורק, כל הדמויות הראשיות בה (וכן כמות גבוהה מאוד של דמויות המשנה) היו לבנות ואמידות באופן שלא לגמרי מייצג את אוכלוסיית העיר. לטענה הזו השיבה בויס כי התסריטאים של "And Just Like That" "מודעים מאוד-מאוד להבנה שצריך לשקף את ניו-יורק כפי שהיא נראית היום". והיי, אם חסרים לכם כמה מושאי אהבה עבור קרי ומירנדה, אולי זו תהיה ההזדמנות של HBO ללהק לסדרה גם כמה שחקנים לא-לבנים.