ספר חדש מביא לדפוס את סיפור הפקתה של "רוק 30", אחת הקומדיות הטלוויזיוניות האהובות של המאה הנוכחית. את "רוק 30" כתבה טינה פיי רגע אחרי שסיימה את תפקידה ב"סאטרדיי נייט לייב", והסדרה כולה נכתבה בהשראת תקופתה בתכנית הבידור ההיא. פיי גילמה שם את ליז למון, כותבת ראשית בתכנית בידור בפריים-טיים שנאלצת להתמודד עם המנהל החדש של ערוץ NBC ג'ק דונגי. את הגבר שמרן ושאפתן ההוא גילם השחקן החם של השעה, אלק בולדווין. לפי הספר, בולדווין היה השחקן הקשה ביותר על הסט: למעשה, באחד מימי הצילומים הוא אפילו איים לתקוף פיזית את אחד מבמאי הסדרה.

לפי הספר, שזכה לשם "The 30 Rock Book: Inside the Iconic Show, From Blerg to EGOT", הבמאי אדם ברנשטיין ניסה לבנות את הפריים ולהדגים אותו באמצעות אגודליו. משום מה, המחווה הבסיסית הזאת הכעיסה את בולדווין מספיק כדי שיאיים על ברנשטיין שיפגע בו. כפי שנכתב בספר בהתבסס על שיחה עם עורך התכנית, דאג אייבל: "אלק פנה אליו ואמר לו שאם יעשה זאת עוד פעם אחת, הוא עומד לתקוף אותו. הוא לא עשה זאת בחיוך".

אייבל מעלה את הסברה לפיה הבמאי ברנשטיין עזב את הסדרה אחרי שלקח חלק בשישה פרקים בלבד. לאורך הספר עולים עוד סיפורים על הקשיים שעלו על הסט בעקבות השתתפותו של בולדווין בסדרה. בולדווין היה כוכב קולנוע לפני שהגיע ל"רוק 30", שעלתה למסך בתקופה בה טלוויזיה נחשבה לנחותה מהקולנוע ומהתיאטרון: שחקן שעבר מהקולנוע לטלוויזיה היה נתפס כמי שמעמדו שונמך, וכך בולדווין גם התנהג על הסט לעיתים קרובות – כמי שיכול היה להיות מועסק בפרויקטים נחשבים יותר. אחד מתסריטאי הסדרה מספר בספר שבסוף כל עונה, בולדווין היה מתנהג כאילו זו הייתה העונה האחרונה שהצטלם אליה.

אלק בולדווין | Getty Images (צילום: Jim Spellman, getty images)
נמצא בימים אלה בתקופת שפל של חייו. אלק בולדווין | צילום: Jim Spellman, getty images

מפיק הסדרה, לורן מייקלס (שמפיק גם את "סאטרדיי נייט לייב") סיפר שאמר פעם לבולדווין: "אלק, כמה מהכותבים הטובים ביותר בטלוויזיה כותבים את התפקיד הזה עבורך. הסדרה מצטלמת בניו יורק, עיר שבחרת לחיות בה. אתה מרוויח המון כסף. אתה זוכה בפרסים (בולדווין זכה בשלושה פרסי אמי על תפקידו בסדרה – ז.א). זוהי תקופה נהדרת בחייך. אם תהיה מסוגל להנות ממנה, היא תהיה אפילו טובה יותר". במהלך הסדרה, עמיתיו למקצוע החמיאו לו בכל הזדמנות. טינה פיי כתבה על בולדווין באוטוביוגרפיה שלה, "Bossypants": "כל מה שלמדתי על משחק אמיתי, למדתי מאלק בולדווין... אלק יודע איך לתת למצלמה לבוא אליו. הוא יכול להעביר המון רק בתנועה קלה בעיניו". 

עד סוף הסדרה, בולדווין כבר הבין כמה כבוד רוחשים אליו בזכות "רוק 30", ואף היה מוכן לניכוי של 20% בשכרו, ובלבד שהסדרה תמשיך לעוד שתי עונות. זה לא עזר, והסדרה הסתיימה אחרי שש עונות, שבסופן, בולדווין הכריז שמדובר היה ב"עבודה הטובה ביותר שהייתה ותהיה לי". מאז "רוק 30" בולדווין אכן לא כיכב באף סדרה או סרט שעליה זכה לשבחים שמתקרבים לאלו שקיבל כשגילם את ג'ק דונגי. לאחרונה, שמו עלה לכותרות בעקבות התאונה הטרגית על סט הסרט "Rust": כזכור, בחודש שעבר בולדווין ירה למוות בשוגג בהאלינה האצ'ינס, צלמת הסרט (בו כיכב ואותו הפיק), ופצע את במאי הסרט, ג'ואל סוזה.