תקופת החגים בארה"ב, שמתחילה בליל כל הקדושים ונגמרת בסילבסטר, היא בדרך כלל התקופה שבה רשתות הטלוויזיה האמריקאיות מתחילות להציף את המסך בתכנים משפחתיים ובספיישלים חגיגיים ורומנטיים לרגל חג המולד. השנה, לעומת זאת, משבר הקורונה גרם לכך שהפקות רבות נאלצו להתאים את עצמן להנחיות רשויות הבריאות, ולנסות לצלם סצינות של נשיקות בין הגיבורים בצורה ייחודית למדי.

רשת לייפטיים האמריקאית, שידועה בכך שקהל היעד שלה הוא בעיקר נשי, מעמידה השנה כ-30 סרטי חג מולד חדשים, ונתקלה אף היא בבעיה: "כולם היו מודאגים ורצו לוודא שאנחנו נשמעים להנחיות כדי לגרום לאנשים להיות בטוחים", אמרה איימי ווינטר, מנהלת התוכניות של הרשת. "כולנו ישבנו, אפילו לפני שהתחלנו, ותהינו איך שחקנים הולכים להתנשק בסרטים הללו בהתחשב בנסיבות? הפתרון הכי גדול ומוזר שראינו עד כה היה ראינו עד כה הוא שאנשים יתנשקו דרך מחיצת זכוכית אקרילית (פלקסיגלס), שאפשר להוריד בעריכה, וזה די מדהים".

את הפתרון המקורי של לייפטיים יהיה אפשר לראות, למשל, בסרט "Christmas Ever After", בכיכובם של זוכת פרס הטוני אלי סטרוקר והשחקן דניאל די טומסו, אשר ישודר ברשת ב-6 בדצמבר. בתמונה שפורסמה מתוך הסט ניתן לראות כיצד השניים למעשה מנשקים את מסך הזכוכית. בסרט עצמו, מבטיחה הרשת, הזכוכית תוסר בצורה דיגיטלית והנשיקה תיראה נורמלית. 

סטרוקר, הנעזרת בכיסא גלגלים והופיעה בעבר בסדרה "גלי", תגלם סופרת פופולרית הסובלת ממחסום כתיבה רציני אותו היא מנסה לפתור על ידי ביקור באכסניה קטנה ומושלגת - שם היא מגלה כי בעל האכסניה דומה במפליא לאחד מהגיבורים של הרומן החדש שלה. מעבר למסך הזכוכית, השחקנים הקפידו ללבוש מסכות פנים ואף מסיכות מיגון מפלסטיק.

הסרטים של לייפטיים, הידועים ברמתם השנויה במחלוקת, הם לא היחידים שהציגו לאחרונה פתרון יצירתי למגבלות המגפה. באופרת הסבון הוותיקה "היפים והאמיצים" השתמשו בשתי שיטות שונות: בחלק מהמקרים נעשה שימוש בבובות ראווה אותם השחקנים יוכלו לנשק מול המצלמה, דבר שגם הצופים הצליחו להבחין בו, ולפעמים השחקנים נישקו את בני זוגם האמיתיים מהבית, שהצטרפו להפקה כממלאי מקום לסצינות האינטימיות יותר.

@cristinafuentes128

Ridge Forrester everyone #theboldandthebeautiful #crying #theshowmustgoon #mannequinchallenge #covid #laughing #safetyfirst #trynottolaugh

♬ original sound - Tik Toker