"אנחנו בבעיה, זו דילמה הלכתית": הזוג החרדי, איציק ואסתי סוקולובסקי, הגיעו אמש (רביעי) ב"המירוץ למיליון 2024" לכנסייה בבירת איסלנד שבה נערכה אחת המשימות - וסירבו להיכנס פנימה ולבצע את המשימה. "גדלנו על זה שאסור להיכנס לכנסייה, נקודה", הסבירה אסתי בפרק, "כמעט נכנסנו עכשיו לגוב האריות". איציק הבהיר "לתוך מקום תפילה אנחנו לא נכנסים" והשניים נאלצו לעקוב אחרי אחד הזוגות שהיו במקום ופיצחו את החידה שהסתתרה בתוך הכנסייה, כדי להבין מה התחנה הבאה שאליה הם צריכים להגיע.

מאז שידור הפרק זכו איציק ואסתי לתגובות מעורבות באשר להחלטה שלהם, כולל תהייה האם באמת חל איסור להיכנס לכנסיות כשמטיילים בחוץ לארץ. בני הזוג פרסמו פוסט שבו חזרו אל התחושות מאותו יום והשיבו למבקרים. "אהובים שלנו, קיבלנו ים תגובות על הפרק, במיוחד על משימת הכנסייה", כתבו, "בא לנו שתחוו יחד איתנו את מה שהרגשנו כשהגענו לשם".

"כשאנחנו מגיעים לכנסייה ומבינים שצריך להיכנס פנימה, זו חתיכת כאפה. אנחנו מבינים שאנחנו לא מסוגלים לבצע את המשימה. זה קשוח מאוד, כי עוברת בראש התחושה שאולי הכל נגמר עוד לפני שהתחיל. אם לא נוכל לבצע נהיה אחרונים ונעוף הביתה כבר בפרק הראשון. זו תחושה קשה ממש".

"ההחלטה ברורה וחד משמעית לנו - אין סיכוי שאנחנו נכנסים, אבל יש משהו שמחזיק אותנו וזה קודם כל אחד את השנייה, ושנית, האמונה שלנו שאין מצב שבגלל כזה דבר נעוף, פשוט אין סיכוי. איך זה נגמר ראיתם לבד, זה נתן לנו מלא כוח גם להמשך, להבין שאנחנו נישאר אנחנו ונמשיך לתת בראש, והכל יהיה בסדר".