בחודש יוני האחרון פורסמו בטוויטר עדויות של מספר נשים נגד השחקן והקומיקאי כריס דלייה - שכמה ממופעי הסטנד-אפ שלו זמינים בנטפליקס, כמו גם הסדרה "את" (You) בהשתתפותו - לפיהן הוא נהג לשלוח להן הודעות בעלות אופי מיני כשהיו קטינות, הזמין אותן "להתכרבל" איתו אחרי הופעות ואף השקה לשוכרה את אחת מהן, שהייתה בת 17, בטרם קיים איתה יחסי מין. כעת, אחת מאותן הנערות שבאו במגע עם דלייה מגישה נגדו תביעה אזרחית, הכוללת האשמות קשות נוספות - בהן החזקת פורנוגרפיית ילדים.

בתביעה, שהוגשה אתמול לבית המשפט בקליפורניה, אותה אישה מספרת כי היא הייתה בת 17 בלבד כאשר יצרה לראשונה קשר עם דלייה בשנת 2014. לדבריה, השניים החלו לשוחח ברשתות החברתיות, ולאורך כל הזמן הזה הקומיקאי, אז בן 34, ידע כי מדובר בקטינה, ואף הגיב על תמונה שהעלתה מתוך בית הספר שלה. לפי המתלוננת, דלייה הזמין אותה לאחת מהופעותיו בקונטיקט, והשניים קיימו יחסי מין לפני עלייתו לבמה. במהלך יחסי המין, היא מסבירה, הוא שאל אותה מספר פעמים בנוגע לגילה, והיא הדגישה בפניו כי היא אכן בת 17 (בקונטיקט, גיל ההסכמה הוא 16).

משם, מספרת המתלוננת, דלייה החל "לבנות דינמיקה מניפולטיבית, שולטת ומתעללת" ביחסיו איתו, במסגרתה הוא דרש ממנה לשלוח לו תמונות אינטימיות שלה. כשהיא סירבה, דלייה "העניש אותה באופן פסיכולוגי". לפי התביעה, דלייה קיבל יותר מ-100 תמונות וסרטונים חשופים של אותה נערה, כאשר "כולם מנוגדים לחוקי פורנוגרפיית הילדים והניצול המיני". "כריס דלייה ניצל את הסטטוס והפרסום שלו כדי לפתות אותי, לנצל אותי ולשלוט בי כשהייתי בגיל פגיע", הסבירה המתלוננת בהצהרה שפורסמה דרך עורכי דינה, "אני רוצה שילדות אחרות יידעו שהן לא לבד, ושזה הזמן להשיג צדק". 

מאז פרסום הטענות הראשונות נגדו, דלייה - שבאופן סמלי למדי גילם ב"את" דמות של קומיקאי המתגלה כאנס קטינות - שמר על שתיקה ממושכת, אך לפני כשבועיים העלה סרטון ארוך ליוטיוב בו הגיב להאשמות נגדו. "אני יודע איך זה נראה, עם כל הדברים שנאמרו... אני יודע שזה נראה רע, ושזה לא מראה את התמונה הרחבה יותר של מה שקרה", הסביר שם, "אני עומד מאחורי העובדה שמערכות היחסים שלי היו בהסכמה וחוקיות. זו האמת". עורכי דינו של דלייה, שסיפר באותו סרטון כי "סקס שלט בחיים שלי. ויש לי בעיה שאני צריך לעבוד עליה", מסרו כי הוא מכחיש את ההאשמות החדשות נגדו.