פיונה הארווי, האישה שעליה מבוססת לכאורה דמות הסטוקרית מרתה מסדרת הלהיט של נטפליקס "אייל קטן", העניקה הערב (חמישי) ריאיון לפירס מורגן. הארווי, שאיימה השבוע לתבוע את ענקית הסטרימינג ואת יוצר הסדרה ריצ'רד גאד, שמגלם את עצמו בסדרה, אמרה לעיתונאי כי הוא "פסיכוטי" וה"מיזוגיני האולטימטיבי".

הארווי בת ה-58, בוגרת משפטים, שציינה בריאיון כי היא במערכת יחסים כבר חמש שנים עם עורך דין, שברה שוב את שתיקתה בטענה שהיצירה מתיימרת להיות סיפור אמיתי. על כך, אמרה הערב: "לחלוטין לא נכון. זה מאוד-מאוד משמיץ אותי ופוגע לי בקריירה, ורציתי להפריך את זה לחלוטין בתוכנית הזאת. אני לא סטוקרית. לא הייתי בכלא, אין לי צווי מניעה וזו פשוט שטות גמורה".

"לא קיבלתי שום התנצלות מנטפליקס או ממנו", טענה על גאד, "כלום. כלומר, בשביל מישהו שאומר שהוא מרחם עליי, לא קיבלתי שום התנצלות. מראים בסדרה שהדמות שלי השתוללה בבר, תקפה אותו מינית בתעלה, הייתה בכלא. יש עוד מספר האשמות וזה לא נכון", הוסיפה הארווי, שטענה כי יוצר הסדרה "מרוויח כסף מעובדות לא נכונות", תוך שהיא מתחייבת לעמוד באיום שהציפה מוקדם יותר השבוע לתבוע את גאד ואת ענקית הסטרימינג.

כשנשאלה אם צפתה בסדרה, השיבה "בכלל לא". "אני חושבת שזה יעשה אותי חולה, זה מספיק השתלט על החיים שלי, אני מוצאת את זה די מגונה, מחריד ומיזוגיני". בהמשך ציינה על גאד: "אני פשוט חושבת שיש לו בעיות פסיכיאטריות קיצוניות. זו יצירה בדיונית ויש לה שתי עובדות נכונות, קוראים לו ריצ'רד גאד והוא עובד כברמן בפאב הזה ונפגשנו, פעמיים או שלוש". באשר לכוס התה שהציע לה חינם בפגישה הראשונה שלהם המתוארת בסדרה, אמרה "זה לא נכון".

כמו בסדרה, להארווי היה בילדותה צעצוע בדמות אייל קטן. "הקטע הזה נכון", טענה. אולם במהלך הריאיון, היא הכחישה שאי פעם הייתה בביתו של גאד, יצרה קשר עם הוריו או שלחה אלפי הודעות ומיילים: "החלפנו כמה מיילים, אבל זה הכל", אמרה על כך, אולם הודתה שבבעלותה ארבעה ניידים ושורת כתובות מייל שונות. לטענתה, אחרי שהועלו ספקולציות על זהותה של מרתה, היא החלה לקבל איומים על חייה ברשתות.

 

הריאיון מגיע אחרי שהשבוע היא חשפה לראשונה את זהותה ויצאה עם שמה ובפנים גלויות, כשהקשר בינה לבין דמותה של מרתה היה עדיין רק בגדר השערות. "אני נותנת אישור להשתמש בשמי, כי אנשים צריכים לדעת מה קרה", אמרה בשיחה עם ה"דיילי רקורד" הסקוטי. "אני לא הייתי בכלא. אני לא יודעת מאיפה הגיעו הארבע שנים וחצי ותשעה חודשים האלה. שום דבר מזה לא קרה, זה שטויות", הוסיפה הארווי.

לפני כשבוע, בטרם חשפה כי מדובר בה, היא הכחישה בריאיון ל"דיילי מייל" את ההתנהגות האובססיבית המתוארת בסדרה כלפי גאד. "הוא משתמש ב'אייל קטן' כדי להיות הסטוקר שלי עכשיו. אני הקורבן. הוא כתב עליי סדרה ארורה", אמרה. באשר ליוצר הסדרה עצמו, בימים שקדמו לחשיפת הארווי - תחילה על ידי צופים סקרנים ואז ביוזמתה שלה - ניסה גאד לצמצם את מידת העיסוק בזהויות האמיתיות של כמה מהדמויות בסדרה, כולל זו של דריאן, שמוצג בה כתסריטאי בריטי שפוגע בו מינית. "בבקשה אל תנהלו ספקולציות על הזהות של מי מהאנשים האמיתיים. זו לא המטרה של הסדרה", כתב גאד בסטורי שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו.