תאריך השידור של העונה הרביעית של "הכתר", הדרמה התקופתית של נטפליקס אודות משפחת המלוכה הבריטית, טרם נקבע - אבל מפיקי הסדרה כבר מביטים קדימה אל העונות החמישית והשישית (שהתווספה רק לאחרונה) שלה, שגם יביאו את הסדרה אל סופה.

"הכתר", כידוע, נוהגת להחליף מדי שתי עונות את הקאסט המרכזי שלה כדי לשקף נאמנה את גילאי הדמויות, וכך גם יקרה בעונה החמישית: בחודשים האחרונים נודע כי את המלכה אליזבת' תגלם השחקנית אימלדה סטונטון ("הארי פוטר"), את בעלה הנסיך פיליפ יגלם ג'ונתן פרייס ("משחקי הכס", "האפיפיורים") ואת הנסיכה מרגרט תגלם לסלי מנוויל ("חוטים נסתרים", "מליפיסנט") - כשכל אחד מהם הופך לשלישי שנכנס לנעליהן של אותן דמויות. התפקיד של אליזבת', למשל, היה שייך לשחקנית קלייר פוי במהלך שתי העונות הראשונות, וכעת נמצא בידיה של אוליביה קולמן ("ברודצ'רץ'", "המועדפת").

עכשיו מצטרף לכל השמות האלה ליהוק נוסף ומסקרן לצלע חשובה מאין כמוה בהיסטוריית בית המלוכה: הנסיכה דיאנה. בעוד בעונה הרביעית והקרובה של הסדרה תגלם אותה שחקנית צעירה ואנונימית יחסית בשם אמה קורין למשך מספר פרקים מוגבל, החל מהעונה החמישית הדמות תתפוס תפקיד מרכזי בסדרה ותגולם על ידי שחקנית בוגרת יותר - אליזבת' דביקי האוסטרלית. 

אליזבת' דביקי, 2019 (צילום: Elisabetta A. Villa/WireImage via GettyImages)
המעמד גבוה, וגם השחקנית. אליזבת' דביקי | צילום: Elisabetta A. Villa/WireImage via GettyImages

דביקי מוכרת בעיקר מהשתתפותה בפרויקטים גדולים כמו "שומרי הגלקסיה 2", "גטסבי הגדול", "פרדוקס קלוברפילד" והמיני-סדרה "שומר הלילה", ובקרוב (בכפוף לקורונה) היא תפציע גם בתפקיד מרכזי בסרט המצופה "טנט" של כריסטופר נולאן. היא ילידת מלבורן אשר הוכשרה בעברה כבלרינה, עברה ללימודי תיאטרון בתיכון ומשם אף למדה משחק באוניברסיטת מלבורן. גילה הצעיר, 29, הוא בדיוק הגיל בו הייתה הנסיכה דיאנה בשנת 1990, בה תמוקם עלילת העונה החמישית. 

"הרוח של הנסיכה דיאנה, המילים שלה והפעולות שלה חיות בלבבות של רבים. זו הזכות והכבוד שלי להצטרף לסדרה המועלה הזו, שאליה התמכרתי כבר מהפרק הראשון", מסרה דביקי בהודעה הרשמית על ליהוקה. מקור בהפקת הסדרה מסר לתקשורת כי "היא הייתה להיט מיידי, כשהיא נכנסה לחדר כולם היו בהלם מהאישיות והאנרגיה העוצמתית שלה, והם ידעו שהם מצאו את הדיאנה המושלמת".

רבים מהגולשים שיבחו את הסדרה על הליהוק המדויק, ואף טענו כי ישנו דמיון פיזי מסוים בין דביקי ודיאנה. אחרים בחרו דווקא לבקר את הפרשי הגובה ביניהן, שכן אמנם דיאנה הייתה בגובה ממוצע-פלוס של 178 ס"מ - אך דביקי עצמה מתנשאת לגובה חריג של 1.91 מטרים. חלק מהמגיבים תהו איך בדיוק תיראה תמונת הקאסט של הסדרה אם דביקי תתנשא מעל כולם, והאם השחקנים שלצדה יוכרחו לעמוד על מדרגות או עקבים כדי להשתוות אליה. בין אם הם יאהבו את זה ובין אם לא, דביקי כבר חתומה.