מנויי הוט נתקלו בשבועות האחרונים בסרטון פרומו לדרמה ישראלית חדשה בשם "כלואה", בכיכובם של השחקנים גיא לואל ויאנה יוסף. "כלואה" נראית כמו הצצה אינטימית אל מציאות לא פשוטה במשק בית אלים. האלימות ב"כלואה" מחמירה על רקע משבר הקורונה, והעובדה שבחודשים האחרונים בני הזוג היו סגורים בביתם לפרקי זמן ארוכים יותר מהרגיל.

אולם "כלואה" רק נראית כמו הסדרה הישראלית המתוסרטת הראשונה שתעסוק בהשלכות של משבר הקורונה על נשים ברחבי ישראל. אבל אל תחפשו את "כלואה" בלוח השידורים של החודש הקרוב - שימו לב לכך שאין תאריך שידור בסוף הפרומו - כי זו איננה סדרה אמיתית (אתם עשויים למצוא בשירותי ה-VOD של החברה טלנובלה הודית באותו השם, אבל לא מדובר בעיבוד ישראלי לסדרה קיימת). "כלואה" היא חלק מקמפיין חדש, שיתוף פעולה של ויצו והוט לציון יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים.

הסרטון מציג מקרי אלימות "שקופים" כמעט, כאלה שלא זוכים להתייחסות מצד הקרובים לבני המשפחה, והצפייה בפרומו ל"כלואה" אמורה לעודד את הצופים לגלות ערנות לנעשה סביבם, ולפנות לקו הייעוץ והסיוע של ויצו למען נפגעות אלימות ובני משפחותיהן. הוט צפויה לשדר היום ובימים הקרובים קדימון נוסף, שבסופו שקופית המעודדת את הצופים לפנות לקו הייעוץ והסיוע של ויצו למען נפגעות אלימות ובני משפחותיהן.

על פי דו"ח האלימות של ויצו, מתחילת משבר הקורונה חל גידול של מאות אחוזים בהיקף מקרי האלימות נגד נשים וילדים במשקי בית בישראל. מפרוץ משבר הקורונה נרשמה עלייה של 300% בפנייה למשרד הרווחה ולמוקדי החירום והסיוע וכן ועליה של 300% בכמות המטופלים במקלטי ויצו ובמרכזים למניעה ולטיפול באלימות. המשטרה דיווחה גם היא על עליה של יותר מ- 30% במקרי האלימות. ויצו פתחה מקלט חירום ארצי לנשים נפגעות אלימות וילדיהן, שסיפק עד כה הגנה ל-147 משפחות - פי שלושה מהתפוסה השנתית במקלט רגיל. זאת בנוסף לנתונים אודות מקרי רצח של נשים בשנה המתקרבת לסופה: מתחילת 2020 נרצחו בישראל 20 נשים - 18 מתוכן מאז התפרצות הנגיף.

יו"ר ויצו אניטה פרידמן מסרה בעקבות עליית הקמפיין: "כולנו מאמינים ומאמינות שהבית הוא המקום הבטוח והמוגן ביותר עבורנו, אך עבור מאות אלפי נשים הבית הפך למקום פוגעני המסכן את חייהן. חשוב לנו להעביר מסר שאף אחת לא מחוסנת מפני האלימות, היא נמצאת בכל מקום ועל כולנו חלה האחריות למגר אותה. מכרים, חברים, משפחה ושכנים הם חוליה חשובה בשרשרת היציאה ממעגל האלימות... אני מקווה שהקמפיין יגייס את הציבור לפעול איתנו בזירה המורכבת של המאבק באלימות".

מנכ"לית הוט, טל גרנות גולדשטיין, הוסיפה: "החברה הישראלית אינה יכולה לעצום עין מול אלימות באשר היא ובטח אלימות כלפי נשים... בחרנו במהלך לא שגרתי של יצירת פרומו פיקטיבי לסדרה על מנת להגביר את תשומת הלב לנושא . ואנו מקווים שבאמצעותו נוכל להגביר את המודעות הציבורית לסכנה שמאיימת על החברה שלנו, ונפעל לשים סוף לאלימות נגד נשים".

את הקדימונים הפיקטיביים ל"כלואה" ביים מיכאל (מיקי) יוסף על פי תסריט של נטעלי מילס ושולי שיינדל. בנוסף ללואל ויוסף, תוכלו לזהות בסרטונים את השחקנים תמר עמית יוסף, ויקי סבאג ועמית זייתון בתפקידי משנה. סרטוני הקדימון המזויפים יוקרנו בהוט עד סוף חודש נובמבר.

קו הסיוע של ויצו למען נשים נפגעות אלימות ובני משפחותיהן: 3980*