כאילו שצריך להוסיף עוד שמן למדורת הבאזז, העונה האחרונה של משחקי הכס עוד לא שובצה לשידור וכבר מייצרת שמונים אלף כותרות בשבוע. לאחר שכוכבים רבים כמו אמיליה קלארק (חאליסי), סופי טרנר (סנסה) ומייזי וויליאמס (ארייה) רמזו בעבר שהסוף יהיה מורכב ולא בטוח שכל המעריצים יאהבו אותו, מגיע פיטר דינקלדג' ורומז באופן הכי לא מרומז שיש שדמותו טיריון לא לגמרי תשרוד כדי לראות את העידן שאחרי מלחמת האש בקרח.

"אני מרגיש מאוד מאוד – אני מנסה למצוא את המילה הנכונה", נאבק דינקלדג' כשנשאל איך הרגיש לאחר צילומי הפרק האחרון, "אני חושב שנתנו לו סיום מאוד הולם. לא משנה מהו – מוות יכולה להיות דרך יציאה נהדרת". רגע, מה? האם זה הסוף הפרובלמטי שכולם דיברו עליו?

View this post on Instagram

A post shared by Peter Dinklage (@peterdinklage) on

האמת שלא בהכרח. ניקולאיי קוסטר וולאדאו, שמגלם את ג'יימי לניסטר, נשאל מוקדם יותר החודש את אותה השאלה ונתן תשובה קצת אחרת. "זו הייתה הפתעה", אמר, "אלוהים, בכל פעם שקיבלנו תסריט חדש חשבתי 'אוקיי, זה בטח הולך להיות האחרון עבורי' אבל לא, כל ילדי משפחת לניסטר שרדו עד הסוף". אם כי במחשבה שניה, זה לא אומר שהם שרדו את הסוף - כלומר, ייתכן מאוד שטיריון מגיע לפרק האחרון רק כדי למות בו. 

פיטר דינקלייג' (טיריון) ב'משחקי הכס' עונה 7 (צילום: מקל ב. פולאיי, מקור: HBO באדיבות HOT)
צילום: מקל ב. פולאיי, מקור: HBO באדיבות HOT

דיקלדג' המשיך לתאר את יומו האחרון על הסט: "זה תמיד אנטיקליימטי", אמר, "שום דבר לא מצולם באופן כרונולוגי, אז אין איזו סצנת פרידה גדולה. זה פשוט 'זה הסוף עבור פיטר'. אבל היום האחרון שלי על הסט היה מתוק-מריר. הרבה אנשים שאני אוהב היו שם למרות שהם לא עבדו, וזה היה יפה. ניסיתי להחזיר להם טובה ולהיות על הסט ביום האחרון שלהם כדי להגיד שלום, וזה היה מאוד קשה. אני לא אגיד את שמם או את שם הדמות שהם מגלמים, אבל אחד השחקנים הצעירים בסדרה סיים את הצילומים וכולם פשוט התפרקו. השחקן הזה גדל על הסט, הוא היה ילד כשהתחלנו ועכשיו הוא מבוגר. זה כאילו שראינו אדם נפרד מהילדות שלו. אני יודע שזו רק סדרת טלוויזיה, אבל אלה היו החיים שלנו".

כמו כן טען דינקלג' כי דמותו של טיריון "פיתחה חוש עמוק יותר של אחריות לאורך הסדרה. הוא היה די חסר אחריות בהתחלה, והשתמש במעמד שלו כשעיר לעזאזל של משפחתו כאילו היה טינאייג'ר. היופי של טיריון זה שהוא יצא מהמצב הזה ופיתח חוש חזק של אחריות. לא באופן מוסרי, כי את זה תמיד היה לו, אלא ממש למד מה לעשות עם האינטיליגנציה שלו".