קייטלין ג'נר היא ללא ספק דמות מבלבלת - מצד אחד היא אישה טרנסית גאה, ונוכחותה הציבורית ככזו מספקת עוד הוכחה שגברים ונשים על הקשת הטרנסית יכולים להגיע ממגוון רחב של רקעים. מצד שני, ג'נר מזדהה כרפובליקנית; בימים בהם זכויות הטרנס נרמסות בארה"ב על ידי חוקים חדשים והצעות חוק שעומדות על הפרק - קשה לעכל את העובדה שאחת הטרנסג'נדריות המפורסמות בעולם רצה לתפקיד מושלת קליפורניה מטעם המפלגה.

שתי הזהויות האלה, שנחשבות בעיני רבים לכאלה שסותרות זו את זו, הופכות את ג'נר לדמות שנויה במחלוקת. אבל בסוף השבוע האחרון, בדיחה אחת על ג'נר הלכה צעד אחד רחוק מדי: ג'ימי קימל התבדח על חשבונה של ג'נר, והתגלה - אין דרך אחרת לומר את זה - כטרנספוב. במהלך תוכנית האירוח שלו, החל הקומיקאי לדבר על ג'נר אחרי רצף בדיחות על הסיום של "משפחת קרדשיאן", במונולוג רצוף אמירות בעייתיות מהרגע הראשון. "האמת שלא צפיתי ב'משפחת קרדשיאן', הן הסתדרו בסוף?", הוא שאל בצחוק. "אף אחת מהן לא התחתנה עם אדם משוגע, נכון? איך האבא, ברוס? הבחור מהאולימפיאדה?", הוא המשיך, כשהוא מצליח במשפט אחד לזלזל גם במצבו הנפשי של קניה ווסט וגם בזהות המגדרית של קייטלין. 

אבל זה לא הפסיק שם. קימל הראה לקהל חלק מריאיון של קייטלין עם וופי גולדברג ששודר ביום חמישי בתוכנית "The View", והמשיך להדגים חוש הומור בעייתי במיוחד: "אנחנו בטוחים שזה לא דונלד טראמפ בפאה של קייטלין ג'נר?". שאר הבדיחות התייחסו ליכולות הפוליטיות המוגבלות של ג'נר - ביקורת לגיטימית לחלוטין - אבל די היה בהערותיו בנושאי המגדר כדי שביום שאחרי המונולוג שלו יואשם בטרנספוביה ברחבי הרשת. 

התלונות על דבריו של קימל לא הגיעו רק מהצופים, וגם קייטלין עצמה לא שתקה ופירסמה ציוץ נוקב וחריף בחשבון הטוויטר שלה: "אתמול ג'ימי קימל קרא לי דונלד טראמפ בפאה. הוא כנראה מאמין שנשים טרנסיות הן בסך הכל גברים עם פאות. איפה הגינוי מצד השמאל או מקהילת הלהט"ב? להיות WOKE (בעל מודעות לעוולות חברתיות) זה כנראה אופציונלי אם אתה דמוקרט".

ג'נר המשיכה והזכירה לעוקבים והעוקבות שלה כי קימל השתתף בעבר במערכון בו הוא הופיע בבלאקפייס (אדם לבן שצובע את עורו בצבע כהה), ובעבר גם שודר בתוכנית שלו קטע בו ילד קורא "להרוג את כולם בסין". קימל התנצל על התקרית הראשונה בעברו, ומטעם רשת ABC התנצלו על הקטע הגזעני ששודר בתוכנית.

הפרשה מגיעה לאחר ריאיון נוסף של קייטלין בו היא דיברה על סוגיית האפליה הטרנסית בעולם הספורט המקצועי, או יותר נכון התחמקה לחלוטין מהשאלה כדי לעבור ולדבר על מה שהיא תעשה בתור מושלת במידה ותיבחר (לדבריה, היא תתמקד בהדיפת ההגירה ובבניית החומה). באותו ריאיון, קייטלין סירבה לענות על השאלה האם היא חושבת שטראמפ למעשה ניצח בבחירות ולא ביידן, כפי שרפובליקנים רבים גורסים. ג'נר אמרה בעבר שהצביעה עבור טראמפ בבחירות של 2016, אבל בבחירות 2020 היא החליטה שלא להצביע בכלל, בגלל העמדה של טראמפ בנושא זכויות הקהילה הטרנסית.