פטריק דמפסי הוא אחד הכוכבים הכי גדולים שיצאו מ"האנטומיה של גריי". במשך 11 עונות הוא גילם את דמותו של ד"ר דרק שפרד, הידוע בכינויו "מקדרימי" - עד שעזב את הסדרה למורת רוחם של קהל הצופים והמבקרים. אך כעת מתברר כי למרות אהבת הקהל, על הסט דמפסי היה הרבה פחות אהוב, וזאת מפני שהתנהג בצורה בריונית ו"הטיל אימה" על הסט - וזו גם הייתה הסיבה לעזיבתו המפתיעה.

בספרה החדש של לינט רייס, עורכת באתר Entertainment Weekly שנקרא "איך להציל חיים: הסיפור הפנימי של 'האנטומיה של גריי'", פירטה רייס מה לכאורה קרה בין דמפסי לבין יוצרת "האנטומיה" שונדה ריימס. בקטע שפורסם מתוך הספר, העיד אחד ממפיקי הסדרה ג'יימס די. פטריוט כי הוא "הטיל אימה". "היו כמה בעיות משאבי אנוש. זה לא היה מיני בשום צורה, אבל הוא סוג של הטיל אימה על הסט. חלק מחברי הקאסט סבלו מכל מיני סוגים של PTSD (פוסט טראומה) ממנו. הייתה לו סוג של אחיזה על הסט, שהוא ידע שהוא יכול לעצור את ההפקה ולהפחיד אנשים. הרשת והאולפנים הגיעו והיו לנו פגישות איתן", חשף המפיק. "הוא לא אהב את אי הנוחות של להגיע בכל יום ולעבוד. הוא ושונדה התווכחו המון".

פטריק דמפסי, "האנטומיה של גריי" (צילום: יח"צ באדיבות yes)
דמפסי בעונה ה-17 של "האנטומיה של גריי" | צילום: יח"צ באדיבות yes

בספר יש גם ציטוט של דמפסי שמתייחס לחוויה שלו על הסט. "זה עשרה חודשים, 15 שעות ביום. אתה לעולם לא יודע את לוח הזמנים שלך, אז כשהילד שלך שואל אותך 'מה אתה עושה ביום שני?' אתה עונה 'אני לא יודע', כי אני לא יודע את לוח הזמנים שלי", העיד דמפסי. "לעשות את זה ל-11 שנים זה מאתגר. אבל אתה חייב להיות אסיר תודה כי אתה מתוגמל היטב, אז אתה לא יכול ממש להתלונן כי אין לך את הזכות. אין לך שליטה על לוח הזמנים שלך, אז אתה חייב להיות גמיש". 

גם ג'ינין רנשו, שהייתה גם היא מפיקה בסדרה, חשפה בקטע כי ריימס "סוף סוף הייתה עדה" להתנהגות הקשה של דמפסי, ושזה על פי הדיווחים היה "הקש האחרון".

"שונדה נאלצה להגיד לרשת, 'אם הוא לא הולך, אני הולכת'. אף אחד לא רצה שהוא יעזוב, כי הוא היה הסדרה", טענה רנשו. "הוא ואלן (פומפאו). פטריק הוא אדם מתוק. התעשייה הזאת הורסת אותך".