האם טד מוסבי ידע על הקורונה כל הזמן הזה ולא סיפר לנו? זאת השאלה שרצה בימים האחרונים ברשת, הודות לציוץ ויראלי אחד שתהה איך הגיבור של "איך פגשתי את אמא" שכח לציין את הפרט השולי על מגפה עולמית כששחזר בפני ילדיו את כל חייו הבוגרים. הציוץ המדובר צבר תאוצה תוך ימים בודדים - ובשלב מסוים אפילו יוצר הסדרה, קרייג תומאס, נדרש לסוגיה.

למי שהספיק לשכוח את ציר הזמנים המסורבל של "איך פגשתי את אמא", להלן קיצור תולדות טד והחבורה: השנה היא 2030, וטד מוסבי המבוגר מושיב את שני ילדיו ומספר להם איך פגש את אמא שלהם. במשך תשע עונות, הסיפור של טד גלש גם למחוזות רלוונטים הרבה פחות, כשהמידע הקונקרטי על אמם של הילדים נחשף בעיקר בעונה האחרונה של הסדרה. בפרק הסיום התברר כי טד והאמא, שנחשפה לראשונה גם בשמה, טרייסי, נישאו בשנת 2020. ארבע שנים לאחר מכן, טרייסי הלכה לעולמה, כשסיבת המוות לא צוינה באף שלב. בסוף, לאחר שהוא מסיים את הסיפור, טד מחליט, בעצת ילדיו, להגיע לביתה של אהובתו לשעבר רובין שרבטסקי.

אז איך הסיפור המסועף של טד, שבשלב מסוים ממש עוסק בשנה הנוכחית, לא כולל פרט כלשהו על הקורונה? הציוץ של הגולשת טארה מילט, שזכה למאות אלפי לייקים, שואל בדיוק את זה: "טד מוסבי, בשנת 2030, מספר את הסיפור על איך פגש את אם ילדיו *והוא לא מציין את הקורונה אפילו פעם אחת*". בין מאות התגובות לציוץ של מילט אפשר למצוא גם צילום מתוך פרק הסיום שמחזק את התעלומה עוד יותר: טד, לילי ומארשל מוצגים במפגש במהלך שנת 2020, ולא רק שאין ביניהם מרחק חברתי בטוח, אף אחד מהם גם לא עוטה מסכה.

תגובות אחרות אף העלו את ההשערה לפיה טרייסי עצמה מתה מסיבוכים של הקורונה בשנת 2024, שכן סיבת המוות שלה מעולם לא צוינה. מילט, מצדה, הסבירה כי לא רק שההשערה לפיה הקורונה תהיה בסביבה גם עוד ארבע שנים היא מפחידה למדי, אלא גם שהתיאוריה הזאת לא בדיוק מסתדרת - שכן אלו שביקרו את טרייסי בבית החולים לא לבשו חליפות מגן כלשהן.  

בהמשך, גם תומאס, אחד מיוצרי הסדרה, הצטרף לדיון ונדרש לוויכוח. תומאס אמנם לא ציין מה הייתה סיבת המוות של טרייסי, אבל כן סיפק הסבר משלו לסיבה בגללה טד לא ציין את הקורונה: "להגנתו", הוא כתב, "טד לא רצה להפוך את הסיפור ליותר מדי ארוך" - כשהוא כמובן מכיר בעובדה שסיפורו של טד כלל הרבה יותר מדי אנקדוטות לא רלוונטיות בעליל.

בנוסף, תומאס סימן לייק לתגובה אחרת, שאם היא נכונה - מצבנו כנראה רע משחשבנו: "טד לא ציין את זה מאותה סיבה בגללה הוא מספר את הסיפור הארוך והמפותל הזה (ובגללה אתם רואים אותו רק מחוץ לחלון של רובין בסוף): הם עדיין בבידוד! זה לא עומד לחלוף כמו קסם". אה, ויש עוד אופציה אחת, והיא ש"איך פגשתי את אמא" לא כללה את הקורונה כי היא הסתיימה לפני שש שנים. אבל למה שנהרוס את החגיגה.