מגיש החדשות יעקב אילון הודיע היום (ג') כי החליט לעזוב את חברת חדשות 13. אילון הגיש את התכנית "מהדורת חמש עם יעקב אילון" מאז תחילת שנת 2019, ולפני כחודש, בצל התפרצות נגיף הקורונה והשינויים בלוח השידורים, התכנית בוטלה.

"מודיע בזאת שנפרדתי לשלום מרשת ערוץ 13", כתב אילון בטוויטר, "מאחל לעובדים בחברת החדשות שיחזיקו מעמד. כבר עובד על כמה פרויקטים מעניינים, אחד מהם הוא 'הראש הדיגיטלי' עם פרופ' ישע סיון. סי יו". תכניתו של אילון לא הייתה היחידה שבוטלה בתחילת חודש אפריל בשל הקיצוצים בערוץ, וגם התכניות "חדשות היום" עם מירי נבו ואלי אילדיס, "הדוח היומי" ו"מאסט" בהגשת שי לי שינדלר ועמית קוטלר ירדו מן המסך.

אילון, חבר הצוות המייסד של חברת החדשות של ערוץ 2 (שמשדרת כיום בערוץ קשת 12), הגיש במשך שבע שנים את המהדורה המרכזית שלה, לרוב לצד מיקי חיימוביץ'. בהמשך, הוא לקח חלק גם בצוות ההקמה של חברת החדשות של ערוץ 10, שגם בה הגיש את המהדורה המרכזית לצד חיימוביץ'.

בשנת 2012 אילון הודיע כי הוא עוזב את ערוץ 10 בשל המעבר שלה למערכת הממוקמת בירושלים. בשנת 2014 הוא חזר להגשת החדשות, הפעם במהדורת "מבט" של הערוץ הראשון. אילון עזב את הערוץ הראשון בשנת 2016, ושנה לאחר מכן עבר להגיש את מהדורת החדשות של "וואלה! NEWS". בדצמבר 2018 עבר מוואלה לערוץ 13, ולימים, כשזה התאחד עם ערוץ 10, חזר לחברת החדשות בה התחיל את דרכו.