כנראה עוד לא שמעתם על הסרט "Pieces of a Woman" - זה בסדר, הוא עוד לא יצא - אבל עד טקס האוסקר הקרוב אתם כנראה תכירו אותו טוב מאוד. חודשים בודדים לאחר שהסרט בכיכובם של ונסה קירבי ("הכתר") ושיה לה-באף הטביע את חותמו בפסטיבל ונציה, נטפליקס הציגה אתמול (שלישי) את הטריילר הראשון לדרמה המדוברת שתעלה לשרת בינואר הקרוב. הסרט אמנם עוד לא הגיע למסך, אך הוא כבר זוכה לשבחים מכל עבר - ומסתמן כעת כבעל פוטנציאל אמיתי לזכות את קירבי, השחקנית הראשית, בפרסי קולנוע נחשקים - וכך גם את כוכבת המשנה אלן בורסטין ("מגרש השדים").

עלילת הסרט עוקבת אחר זוג צעיר מבוסטון, מרתה ושון (קירבי ולה באף), שחייו משתנים מקצה לקצה. הוא נפתח בסצנה לא שגרתית ושנויה במחלוקת, המציגה במשך 30 דקות את לידתה של מרתה, שנגמרת בטרגדיה בלתי נתפסת - אובדן התינוק בלידה שקטה. הסרט עוסק בחיי הזוגיות של השניים ובאבל הכבד, על רקע מאבק משפטי אינטנסיבי נגד המיילדת (מולי פרקר, "בית הקלפים"). מרתה עושה ככל יכולתה כדי להיאחז בשאריות מערכת היחסים שלה עם שון ועם אימה השתלטנית (בורסטין), ולומדת לחיות לצד המוות.

בנוסף לביקורות מהללות במיוחד ש"Pieces of a Woman" בפסטיבלי הסרטים הבינלאומי של טורונטו בספטמבר, הסרט כבר מסתמן כמועמד אפשרי לפרס האוסקר השנה, לאחר שקירבי זכתה בגביע Volpi היוקרתי לשחקנית הטובה ביותר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בוונציה באוגוסט האחרון - פרס שהוענק בעבר לזוכות אוסקר כגון אמה סטון (שזכתה עבור תפקידה ב"לה לה לנד") ואוליביה קולמן ("המועדפת").

בין אם קירבי תזכה בפרס המבוקש ובין אם לא - נראה כי היא בהחלט ראויה לו. בראיון למגזין אנטרטיינמנט וויקלי סיפרה השחקנית על ההשקעה שהקדישה ללמידת הדמות ולצלילה לתפקיד מרתה ואמרה כי "היה לי ממש חשוב לנסות ולגלם אישה אמיתית ולא גרסה קולנועית. לא רציתי שיהיו שם שקרים בשום צורה שהיא. רציתי להרגיש את האותנטיות שבחוויה הזו, כי לא לעשות את זה זו בגידה בחוויה שעברו הנשים האלה". 

כאמור, הטריילר לסרט שוחרר רק אתמול - בעוד הסרט המלא יעלה לנטפליקס רק בינואר. אז נכון, אין לדעת אם הוא אכן יעמוד בציפיות הגבוהות, אבל גולשים רבים שצפו בטריילר התלהבו במיוחד מההצצה הקצרצרה, ובמיוחד מהמשחק המרשים של קירבי. מגיבה אחת ביוטיוב כתבה, "אני לא יכולה לחכות יותר למשחק הנהדר הזה. ונסה קירבי ואלן בורסטין יקבלו את פרסי האוסקר שלהן השנה. זה הולך להיות ברמה אחרת". צופה אחר גם הוא החמיא לשחקנית הראשית, "לונסה קירבי מגיע לזכות באוסקר על סמך הטריילר הזה בלבד". בטוויטר, גולשת אחת כבר לקחה את ההתרשמות לשלב הבא - והציגה את קירבי כשהיא אוחזת בפסלון המוזהב, אותו הדביקה לה ליד באמצעות פוטושופ.