"פיירפליי ליין" היא, לעת עתה, הסדרה הנצפית ביותר בנטפליקס ישראל. הסדרה מתארת את סיפור חייהן של החברות הטובות טולי (קתרין הייגל, "האנטומיה של גריי") וקייט (שרה צ'וק, "סקראבס"), שחייהן שזורים אלה באלה במשך שלושים שנה. במהלך "פיירפליי ליין", אנחנו נחשפים לשלושה צירי זמן במקביל - הראשון מתרחש בשנות השבעים, כאשר השתיים עוברות את גיל ההתבגרות; השני עוסק בשנות העשרים המוקדמות לחייהן ובצעדים הראשונים בתעשייה (זו כמנחה בטלוויזיה וזו כמפיקה); והשלישי מתרחש ב-2003, כשהשתיים בשנות הארבעים לחייהן.

אם גם אתם, כמו רבים אחרים, חיסלתם כבר את העונה הראשונה אתם אולי תוהים - שוב, כמו צופים רבים ואחרים - מה לעזאזל משמעותו של הסיום הדרמטי בפרק האחרון. בסיום העונה, טולי מציעה לקייט להעסיק אותה כמפיקה והשתיים מתחבקות ומתרגשות. מיד לאחר מכן אנחנו מועברים לסצנה שמתרחשת בציר הזמן הנוסף שקיים בסדרה, שמתרחש שנתיים קדימה, על רקע לוויה. במהלך אותה סצנה, אנחנו מגלים שחתול שחור עבר בין החברות, אבל נראה שלא מדובר במחלוקת שגרתית או בסכסוך זמני, אלא בבגידה של ממש שהגיעה מצידה של טולי - כזו שיכולה לפרק חברות. קייט בעצמה מבהירה שמדובר במעשה דרמטי, כשהיא מודיעה לטולי, שהגיעה ללוויה (שמתגלה כלוויה של אביה של קייט) ש"אף אחד לא רוצה אותך כאן אחרי מה שעשית". אבל, כמתבקש מסדרת טלוויזיה, "פיירפליי ליין" אמנם ענתה על כמה שאלות לאורך העונה אבל גם השאירה את תעלומה הגדולה ביותר לא פתורה - מה למען השם טולי עשתה שהיה חמור כל כך.

ברשתות החברתיות נרשמה כבר תנועה ערה בעקבות הסיום שבא משום מקום. גולשים רבים הביעו תדהמה נוכח הסיום המסקרן: גולשת אחת כתבה "למה לעזאזל ש'פיירפליי ליין' תסתיים ככה!!" גולשת נוספת שיתפה, "הלב שלי נפל כשגיליתי שאין עוד פרק". גולשת אחרת הגיבה, "איך הסדרה מסתיימת ככה?! יש לי כל כך הרבה שאלות". עוד גולשת כתבה, "אתם אומרים לי שעשיתי בינג' של 'פיירפליי ליין' במשך יומיים כדי לא לגלות מה קורה בסוף?'.

יחד עם ההשפעה הברורה שלו על הצופים, הסוף של "פיירפליי ליין" כמובן לא ממש מותיר ליוצרי הסדרה אופציה אחרת מלהמשיך לעונה השנייה (שזו, ככל הנראה, הסיבה שהובילה אותם לייצר סוף מותח מלכתחילה). הסדרה מבוססת על רומן מאת קריסטין האנה באותו שם, אבל עונתה הראשונה של הסדרה מכסה רק כחצי מעלילת הספר: במילים אחרות, עונה שנייה עדיין לא הוכרזה באופן רשמי על ידי נטפליקס, אבל נראה כי בהחלט עומדת להיות כזו, ויכול מאוד להיות שהיא תפתור את השאלה שעומדת בסוף העונה הראשונה. בן לוסון, שמגלם בסדרה את ג'וני, סיפר בראיון למגזין מארי קלייר כי "יש עוד הרבה לאן ללכת, רק מהרומן הראשון. ויש גם ספר המשך". אפילו יוצרת הסדרה, מגי פרידמן, הודתה כי "אני מקווה שיתנו לנו כמה עונות".

ובכן, אם אתם רוצים להרוס לעצמכם את התגלית שתגיע, בתקווה, בתחילתה של העונה השנייה - כדאי להמשיך לקרוא. כאמור, הסדרה מבוססת על ספר, ועל כן אפשר לנסות ולהבין מתוכו מה צפוי לנו בהמשך (אם וכאשר הוא יצא לפועל). ב"פיירפליי ליין" הספר, אנחנו מגלים שטולי בגדה בקייט בשידור חי: היא הזמינה את חברתה הטובה ואת בתה, מארה, לתכית האירוח שלה "The Girlfriend Hour", כשקייט בטוחה שמדובר בפרק שיוקדש לתיקון היחסים בין האם לבתה המתבגרת - אבל היא מגלה שזה לא בדיוק המצב, ואותו פרק נועד להתמקד באמהוֹת שמגוננות יתר על המידה על ילדיהן ובכך עושות להם נזק מהותי. מה שזה אומר, בעצם, זה שטולי השמיצה את דפוסי ההורות של קייט בשידור חי של תכנית פופולרית בטלוויזיה.

קייט הזועמת יוצאת בסערה מהשידור, וג'וני, שהוא כזכור המפיק של טולי ובן זוגה (הפרוד) של קייט, עוזב גם הוא כאקט של סולידריות. כשהיא מתאוששת מההשפלה, קייט מאמינה שהחברות עם טולי נגמרה לתמיד. בספר, זו הסיבה לקרע בחברות, אבל בסדרה - אי אפשר לדעת בוודאות, שהרי בהלוויתו של באד, אביה של קייט, נראה שקייט ומארה נמצאות ביחסים טובים למדי. כמו כן, טולי עזבה את תכנית האירוח בסוף העונה הראשונה, לפני הבגידה המדוברת. אז אמנם כרגע אין לדעת מה היה הגורם לסכסוך ההוא, שכן הסדרה לוקחת השראה מהסדרה אבל לא בהכרח מעתיקה ממנו אחד לאחד: עם זאת, סיבה אחת להפסקת הקשר כבר נמחקה מרשימת האפשרויות, כזו שצופים רבים היו משוכנעים שהיא הסיבה האמיתית: בראיון למארי קלייר, חשפה קתרין הייגל כי "זה לא יכול להיות שטולי שוכבת עם ג'וני. אני לא חושבת שאף חברות יכולה להשתקם מזה. אני אלחם עד מוות כדי שזה לא יהיה זה". 

הבדל מהותי נוסף קיים בין הספר לבין הסדרה: בסדרה, אנחנו מתחילים לחשוב שטולי היא זו שחולה, ואולי אפילו מתה. אבל מתברר לנו, כידוע, שטולי בהיריון, והלוויה ההיא היא בעצם לוויתו של באד. בספר, דווקא קייט היא זו שמגלה תסמיני מחלה ומאובחנת בהמשך עם סרטן השד. טולי מגיעה אליה ברגע שהיא מגלה זאת כדי לכפר על מעשיה, השתיים משלימות, קייט מבקשת מטולי לדאוג לג'וני (בספר, השניים לא מתגרשים) ולמארה, וזמן קצר לאחר מכן - היא הולכת לעולמה. וזה לא נגמר כאן: בספר ההמשך של "פיירפליי ליין" השתיים מתאחדות כשטולי נמצאת בקומה אחרי תאונת דרכים מחרידה. כרגע, אי אפשר לדעת אם קווי העלילה האפלים והמפתיעים הללו אכן יכנסו גם לסדרה, אז בינתיים - נאלץ רק לחכות ולראות.