כשמחאת הקהילה האפרו-אמריקאית יצאה לדרך, סביר להניח שאף אחד לא ציפה שאחת התוצאות שלה תהיה סיקול ממוקד בקריירה של ליאה מישל. מישל, כוכבת "גלי" לשעבר, העלתה ביום שישי האחרון ציוץ בו הביעה את תמיכתה במחאה, הדורשת צדק עבור הקהילה בעקבות רציחתו של הצעיר ג'ורג' פלויד בידי שוטר. מי שפחות התלהבה מהציוץ של מישל היא סמנת'ה מארי וור, שחקנית אפרו-אמריקאית שהשתתפה בסדרה בעונתה השישית והאחרונה, אשר תקפה את מישל על היחס שלה כלפיה במהלך הצילומים. מאז, עוד ועוד כוכבים מהסדרה וקולגות מעברה של מישל יצאו נגד השחקנית.

בציוץ אותו הפנתה למישל, כתבה וור (שגילמה בסדרה את ג'יין היוורד): "זוכרת שהפכת את התפקיד הטלוויזיוני הראשון שלי לגיהנום?! כי אני בחיים לא אשכח. אני חושבת שאמרת לכולם שאם הייתה לך את ההזדמנות את 'תחרבני לי בתוך הפאה', לצד עוד מיקרו-אגרסיות טראומתיות שגרמו לי לפקפק בקריירה שלי בהוליווד". הציוץ של מישל זכה לכמה תגובות תומכות של חברי קאסט מהסדרה, בהם אמבר ריילי (מרסדס) ואלכס נוול (וויד '"יוניק").

שעות בודדות לאחר הציוץ של וור, מישל - שנמצאת בשלב מתקדם של הריונה הראשון - התבשרה כי חברת Hello Fresh, המתמחה במשלוחים של מזון טרי, מבטלת את שיתוף הפעולה שביצעה איתה. "החברה לא מקבלת גזענות או אפלייה מסוג כלשהו", נכתב בהודעה שפורסמה, "אנחנו שבורים ומאוכזבים ללמוד על ההאשמות האחרונות שהופנו כלפי ליאה מישל. אנחנו לוקחים את זה ברצינות רבה, וביטלנו את שיתוף הפעולה שלנו באופן מידי". חברה נוספת שנאלצה להתייחס להאשמות כלפי מישל היא Zola, שירות אינטרנטי לתכנון חתונות, שציינה כי שיתוף הפעולה עם השחקנית נגמר כבר במהלך השנה שעברה, וכי היא "מאוכזבת עמוקות מהחדשות הנוגעות למעשיה". 

בימים הבאים, עוד ועוד שחקנים, בהם חלק גדול מהקאסט של "גלי", הצטרפו למחאה נגד מישל. הת'ר מוריס, שגילמה בסדרה את דמותה של בריטני, כתבה: "תנו לי להיות ברורה, שנאה היא מחלה באמריקה שאנחנו מנסים לרפא, אז אני לעולם לא אאחל לשנאה להיות מופצת כלפי מישהו אחר. עם זאת, האם היה לא נוח לעבוד איתה? בהחלט. להתייחס לליאה באותו חוסר כבוד בו היא התייחסה (לאחרים) כל כך הרבה זמן, אני חושבת שראוי לציין את זה". דאבייר, מוזיקאי שהתארח באחד מפרקי העונה החמישית של "גלי", כתב למישל "את לא נתת לי לשבת בשולחן עם שאר חברי הקאסט כי 'אני לא שייך לשם', תזדייני ליאה".

האשמה נוספת כלפי מישל הוטחה על ידי ג'נט גודלוק, ששימשה כניצבת ב"גלי". "מישהו אמר ג'וקים?", כתבה גודלוק (בחורה אפרו-אמריקאית גם היא), "ככה היא הייתה קוראת לניצבים ברקע על הסט של 'גלי', אבל אנחנו גדלים, ולא נשארים ברקע לנצח". גם אביגייל ברסלין, שהשתתפה לצד מישל בסדרה "מלכות הצעקה", תמכה באותן מתקפות, וסימנה "לייק" לכמה מהן.

מי שעוד הצטרפה למתקפות על מישל, אם כי באופן מעט שונה, היא מרטי נוקסון, ששימשה כמפיקה ב"גלי" ובהמשך גם יצרה את הסדרות "Unreal" ו"חפצים חדים". "אני לגמרי בעד חשיפת התנהגות רעה של מישהו ואפילו קצת שמחה לאיד, כשאותה התנהגות זוכה לעונש. עם זאת, ב'גלי' היו *הרבה* שחקנים רעים. ש*לא* היו נשים. האנשים בתעשייה יודעים על מי אני מדברת. למה אתם לא חושפים גם אותם?", כתבה נוקסון - שמאז כבר מחקה את הציוץ. אחד הכוכבים הזכרים של הסדרה הוא דין גייר (שגילם את דמותו של ברודי ווסטון), שדווקא יצא להגנתה של מישל, ובשיחה עם הדיילי מייל הבריטי אמר כי "ליאה היא אחת מהקולגות האהובות עליי שזכיתי לעבוד איתן".

אתמול, בעקבות אותן מתקפות, פרסמה מישל התנצלות - אם כי היא לא אישרה אף אחת מההאשמות שהוטחו בה. בפוסט, מישל התעקשה כי היא "לא זוכרת את האמירה הספציפית הזו" (בנוגע לפאה של וור, ר.א) וכי מעולם לא "שפטה אנשים לפי הרקע או צבע העור שלהם". "מה שמשנה", כתבה מישל, "הוא שמן הסתם התנהגתי בדרכים שפגעו באנשים אחרים. בין אם זו הייתה הפוזיציה הפריבילגית והפרספקטיבה שלי שגרמו לי להיתפס כלא רגישה (...) אני מתנצלת על ההתנהגות שלי ועל כל הכאב שהיא גרמה".

View this post on Instagram

A post shared by Lea Michele (@leamichele) on

מי שפחות התרשמה, שוב, מהצהרותיה של מישל, היא וור - שנתפסה לשימוש של מישל במילה "להיתפס" (Perceived). "להיתפס?" צייצה וור, שהשתמשה במשחק מילים בכדי לקשר בין המילה לבין המילה ארנק (Purse) וכתבה "תפתחי את הארנק שלך???", תוך צירוף לינק לתרומות עבור משפחתו של ג'יימס סקורלוק. סקורלוק בן ה-22 נורה למוות ביום שבת האחרון על ידי בעליו של בר באומהה, במהלך השתתפותו באחת מההפגנות למען צדק עבור פלויד.