דיוויד שווימר, כוכב קומדיית המצבים האמריקנית "חברים", תקף אתמול (שישי) את הארגונים ובני האדם המכחישים את האלימות והתקיפות המיניות נגד ישראליות וישראלים בשבעה באוקטובר. בפוסט חריף שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו, האשים שווימר: "אנשים יאמינו לכל אחד שהותקף מינית וילחמו בשבילו - אלא אם כן הוא יהודי".

"מדוע רבים כל כך מסרבים להאמין - למרות כל העדויות והתיעודים על כך שילדים, ילדות, נשים וגברים הותקפו באכזריות בידי מחבלים ב-7 באוקטובר? איפה הזעם שלהם?", כתב הכוכב היהודי.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by David Schwimmer (@_schwim_)

שווימר צירף לפוסט שהעלה את התחקיר שפורסם ב"ניו יורק טיימס", וכתב: "עבור רבים מהמכחישים, הכחשה היא דרך נוחה להימנע מחמלה ומאחריות אישית", האשים שווימר. "אולי המאמר הזה יגרום להם סוף סוף להבין שהם טעו, ולהשלים עם ההטיה הלא מודעת שלהם".

עוד סיפר הכוכב האמריקני: "כיהנתי במועצת המנהלים של קרן נפגעות אונס במשך כמעט 20 שנה. פגשתי את האנשים המדהימים והאמיצים ביותר בחיי דרך העבודה הזו. אלה ילדים, בני נוער, גברים ונשים, שלא רק שרדו את התנאים הנוראיים ביותר שניתן להעלות על הדעת - אלא, בעזרת הטיפול הנכון, סירבו לתת לטראומה שלהם להגדיר אותם והמשיך לנהל חיים אוהבים, בריאים ופרודוקטיביים להפליא".

לדבריו של שווימר, "היבט אחד מכריע בשלב מוקדם על תהליך הריפוי, ועל מנת שהצדק ייצא לאור יש להאמין לניצול - בלי קשר לגיל, בלי קשר לגזע, בלי קשר למינו, בלי קשר לדת, בלי קשר לנטייה מינית, בלי קשר ללאום, בלי קשר לחינוך ובלי קשר למצב הכלכלי". 

לפי השחקן והקומיקאי המפורסם "יש ארגוני זכויות ונפגעי תקיפות מיניות מדהימים שאני מחשיב כבעלי ברית בעבודה הזו. שבמשך שנים קמו ונלחמו למען ניצולי אונס ותקיפה מינית, ודורשים צדק - רבים מהם ניצולים בעצמם".