הנוכלת הרוסייה אנה סורוקין, שסיפורה כ"אנה דלבי" עומד במרכז הסדרה "להמציא את אנה", תשוחרר מהכלא בארצות הברית בערבות של עשרת אלפים דולרים, כך החליט הלילה (בין רביעי לחמישי) בית המשפט האמריקני. לפני כשנה וחצי נעצרה סורוקין בידי רשויות ההגירה בשל שהיית יתר שנובעת מאשרת שהייה שאינה בתוקף.

על פי הדיווחים, עם שחרורה תידרש סורוקין להישאר במאסר ביתי במשך 24 שעות ביממה עם פיקוח אלקטרוני וללא גישה לרשתות חברתיות. "אנו שמחים מאוד על החלטת בית המשפט לשחרר את אנה", אמר עורך דינה של סורוקין, "הם הכירו בכך שהיא לא מהווה סכנה לציבור".

חודש בלבד לפני מעצרה בידי משטרת אכיפת המכס וההגירה בארצות הברית, שוחררה סורוקין על תנאי בעקבות התנהגות טובה ולאחר שריצתה שלוש שנים ממאסר שאמור היה להימשך בין 4 ל-12 שנים. אנה, שהורשעה לראשונה ב-2019 בשמונה סעיפי אישום, רימתה את עשירי ניו יורק וכן בנקים ובתי מלון בעיר כשניהלה חיי פאר ללא תשלום בטענה כי היא בתו של מיליונר גרמני. בת ה-31 הפכה לסנסציה בנטפליקס ולנושא שיחה עולמי במהלך תקופת המאסר לאחר שיצאה המיני-סדרה על אודותיה "להמציא את אנה", המציגה ​​את המרמה של סורוקין כשהיא מתחזה ליורשת עשירה במנהטן העילית.

מתוך "להמציא את אנה" (צילום: NICOLE RIVELLI, יח"צ באדיבות Netflix)
מתוך "להמציא את אנה" | צילום: NICOLE RIVELLI, יח"צ באדיבות Netflix

לאחר עליית הסדרה לאוויר, הצהירה סורוקין בתחילה כי אין בכוונתה לצפות בתוכנית שהיא מקור ההשראה המרכזי לה. "אין שום דבר מושך בעיניי בצפייה בגרסה בדיונית של עצמי בתפאורה שהיא מקלט פלילי מטורף". אבל זה לא אומר שסורקין לא הרוויחה מכך – באמצעות תמלוגים שקיבלה מנטפליקס עבור השימוש בזכויות על סיפור חייה, הצליחה הנוכלת לשלם את חובות הבנקים והקנסות שלה למדינת ניו יורק.

עוד בטרם שחרורה האחרון מהכלא, אירחה סורוקין תערוכת פופ אפ לאומנות בבית מלון במנהטן, שבה פנתה לבאי הגלריה בשיחת וידאו ממתקן המעצר שבו הוחזקה במחוז אורנג' שבניו יורק. התערוכה, שקיבלה את השם "לכאורה", כללה רישומים שהיא חרטה במעצרה, עם מחירים שמתחילים בעשרת אלפים דולרים ליצירה. כעת, סורוקין גם מנסה את כישרונה ביצירת NFT, ולאחרונה הוציאה אוסף בשם "להמציא מחדש את אנה".