הסדרה הפוליטית "בורגן", ובתרגום לעברית "הממשלה", הצליחה למקם את עצמה בשורה אחת עם המכובדות "בית הקלפים" הבריטית ו"הבית הלבן" האמריקנית - אף על פי שהיא מגיעה בכלל מדנמרק. "בורגן" שהועלתה בשנה האחרונה לנטפליקס וזכתה לתשומת לב מחודשת, מתארת את סיפורה של הפוליטיקאית בירגיטה ניבורג, שעומדת בראש מפלגה קטנה באופן יחסי, שבעקבות פלונטר פוליטי מצליחה להתברג לצמרת הממשלה כשבידה 13 מנדטים בלבד. הסיטואציות הפוליטיות שנכתבו בתחילת העשור על ידי יוצר הסדרה אדם פרייס, כמו חזו את הממשלה שתושבע היום (ראשון) כאן אצלנו בארץ, רחוק מדנמרק ומוויכוחים פוליטיים בניחוח סקנדינבי.

למשל, באחת הסצנות בסדרה, שבה ראשי מפלגות עם דעות מנוגדות נפגשים ודנים באפשרות שיקימו ממשלה, נאמרים משפטים שהיו יכולים בקלות להילקח מתוך המשא ומתן האמיתי שנעשה אצלנו בחודשים האחרונים: "בואו נתמקד בתחומים שבהם אנחנו כן יכולים להסכים - מדיניות חברתית, עסקית… אנחנו מדברים על ממשלה של מפלגת הפועלים (הסוציאל-דמוקרטים), מפלגת החירות (הימנית-קיצונית), מפלגת הירוקים (מפלגת שמאל) ונקווה שגם המפלגה שלך בירגיטה. בסופו של דבר כולנו מעוניינים בהחלפת הממשלה הנוכחית, לא?".


גם בארצה שלה הסדרה הצליחה לחזות אירועים ואולי, יש שיגידו, לחולל מהפכה של ממש. כשנה אחרי שעלתה לאוויר והציגה אפשרות "תקדימית" שבה אישה תעמוד בראשות הממשלה, נבחרה הלה ת'ורנינג שמידט להיות ראש הממשלה האישה הראשונה של דנמרק. הפמיניזם הפוליטי שהוצג בגאון לאורך הפרקים, גרר תגובות חיוביות בכל העולם. גם אצלנו, בעת שכיהנה כראשת האופוזיציה וכיושבת ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ' המליצה על הסדרה וכתבה: "זו הצצה ריאלית לפוליטיקה מתוקנת שיש בה לא מעט תככים ומאבקי כוח - אבל גם הרבה כוונות טובות ומאבקים אידאולוגיים אמיתיים".

לבורגן שלוש עונות שיצאו בין השנים 2010-2013. ב-2020 הסדרה הגיעה לישראל כשכאמור, עלתה לנטפליקס וזכתה לעדנה מחודשת. לאור הצלחתה החליטו בענקית הסטרימינג להפיק עונה נוספת לסדרה, כמעט עשור אחרי שירדה מהמסך.