חברת הכנסת לשעבר אסנת מארק (הליכוד) הגישה היום מכתב התראה לפני תביעה לאייל ברקוביץ' בעקבות דברים שאמר עליה בתוכנית "אופירה וברקוביץ'", ששודרה ביום שישי האחרון. במכתב טוען עורך דינה כי ברקוביץ' התבטא "באורח חמור העולה כדי לשון הרע". במסגרת התבטאות זו טענת, כעובדה מוגמרת, כי מרשתנו השתתפה בהפגנות שקראו ל'רצח' של חברי כנסת שונים, לרבות נפתלי בנט, איילת שקד וניר אורבך", נטען במכתב.

בהמשך הוסיף כי "לא זו בלבד שמדובר באמירה אווילית מאין כמוה, ברי כי חומרתה גדולה אף יותר מכך. האשמה בהסתה וקריאות לרצח היא עניין בעל משקל רב, שהמאשים נדרש לשקול היטב האם הדברים נכונים וראויים להיאמר, בייחוד כאשר מדובר בבמה כה רחבה וחשיפה לציבור רחב".

הדברים המדוברים נאמרו על ידי ברקוביץ' במהלך שיחה עם השרים לשעבר חיים רמון ודן מרידור. בין השאר אמר ברקוביץ' לשניים כי "ההפגנות שיש ליד בתים של איילת שקד ובנט שמצטרפים אליו חברות כנסת כמו אסנת מארק, מירי רגב ואלה והם מעודדים לרצח". בשלב הזה קטעה אותו אסייג ואמרה כי מדובר בהתססה.

עורך דינה של מארק טוען במכתב כי "אין שחר" לדבריו של ברקוביץ', ומוסיף כי חברת הכנסת לשעבר "מתנגדת בחירוף נפש לאלימות מכל סוג". מארק, הוא מדגיש, "סבלה בעצמה אלימות מילולית והסתה כנגדה למכביר", ולטענתו מדובר בדברים שמהווים "חלק מאותה אלימות מילולית המופנית שלא כדין נגדה".

במסגרת הפנייה, ברקוביץ' נדרש להתנצל בשידור על אותה אמירה ולשלם פיצוי כספי - אחרת תוגש נגדו תביעה. ברקוביץ', בתגובה, בחר לשתף את המכתב בחשבון האינסטגרם שלו, וכתב: "הבנתי שמשתפים פה דברים מהיום יום. אז שיהיה בהצלחה".

אסנת מארק מסרה בתגובה: "אם סגנון בוטה ומשתלח היה עילה לתביעה, אזי ברקוביץ' היה מבלה את שארית ימיו בבתי משפט. התביעה הזו הוגשה בגין אמירות מופרכות ומרושעות שאמר ברקוביץ' ביחס לחברת הכנסת לשעבר מארק בתוכניתו, והם עולים כדי הוצאת דיבה מהסוג המובהק והמסוכן ביותר. ברקוביץ' מרשה לעצמו להשתלח ולהשפיל את נציגי הציבור מטעם הליכוד מידי יום שישי בערב, לחבוט בהם ולבזותם כתחביב. הפעם הוא הלך צעד אחד רחוק מדי ועל כך הוא ייתן את הדין".