"הרגשתי שזה הזמן הנכון": השחקן מת'יו פוקס, מי שהתפרסם בתחילת המילניום בתור ג'ק שפרד מסדרת המסתורין "אבודים", יחגוג בקיץ הקרוב יום הולדת 55 - והגיל החדש מביא איתו גם קאמבק למסך הקטן, לראשונה מאז שנת 2010. אחרי ירידתה של "אבודים" פוקס השתתף בעוד מספר סרטים (האחרון שבהם היה "בון טומהוק" משנת 2015), אך לא שיחק בשום פרויקט כבר שבע שנים. כעת, בראיון חדש, הוא מסביר מה עמד מאחורי פרישתו הזמנית מעולם המשחק.

בסוף השבוע האחרון פוקס התייצב בפסטיבל הטלוויזיה של מונטה קרלו, שבו נערכה הבכורה העולמית ל"Last Night", סדרת מתח אפוקליפטית חדשה בכיכובו שצפויה לעלות בשירות הסטרימינג האמריקאי פיקוק (טרם ידוע האם היא תשודר גם בישראל). שם, במסיבת עיתונאים שנערכה לרגל השקת הסדרה, פוקס סיפר למגזין וראייטי מדוע החליט שלא להצטרף לשום הפקה מאז סיום צילומי "בון טומהוק" בשנת 2014. "הייתה לי בראש רשימה של דברים שרציתי להספיק בתעשייה, ואחרי שסיימתי את הסרט הרגשתי שהשלמתי אותה", הסביר, "אני רציתי לצלם מערבון. זה היה מערבון מאוד מוזר, אבל זה היה מערבון. וזה השלים לי את הרשימה". 

מת'יו פוקס, 2022 (צילום: Arnold Jerocki/WireImage, Getty Images)
הרשימה התרחבה. פוקס בפסטיבל מונטה קרלו, השבוע | צילום: Arnold Jerocki/WireImage, Getty Images

גורם נוסף, לפי פוקס, היה המשפחה שהקים. "באותו זמן הילדים שלי היו בגיל שגרם לי להיערך מחדש", סיפר השחקן על שני הילדים שהביא לעולם יחד עם אשתו מרגריטה רונצ'י, "אני הייתי מפוקס בעבודה שלי במשך הרבה זמן, ומרגריטה ניהלה את הכל בצורה מעולה, אבל הרגשתי שהגיע הזמן שאהיה בבית, ובאמת הרגשתי שאני פורש מהתעשייה. עבדתי על יצירות אחרות שעניינו אותי, קצת מוזיקה וכתיבה". סביב אותו זמן, בתחילת העשור הקודם, פוקס הואשם בתקיפה פיזית של נהגת אוטובוס בקליבלנד. נהגת האוטובוס ויתרה לבסוף על התביעה האזרחית נגד פוקס, כשלפי עורכי דינה היא "סירבה לשתף פעולה באופן מלא", אך התקרית עדיין פגעה במוניטין של השחקן. פוקס הקפיד להציג גרסה אחרת לאירועים, גם כאשר כוכב אחר של "אבודים", דומיניק מונהאן, טען שהוא "מכה נשים לפעמים". "קשה להיות מואשם בדברים שלא עשית", אמר בראיון לאלן דג'נרס משנת 2012, ובראיון אחר הבהיר ש"מעולם לא הכיתי אישה, ולעולם לא אכה". 

במהלך מסיבת העיתונאים שנערכה השבוע, פוקס סיפר שהגיע "למצב שבו חשבתי שתפקיד של מפיק בפועל זה אולי גם חלק מהרשימה הזאת" - תואר שהוא אכן מחזיק בו בסדרה החדשה. "אף פעם לא עשיתי דבר כזה, ואז הגיע האפשרות להצטרף לסדרה, ורציתי לתת לה סיכוי", הסביר, "הרגשתי שזה הזמן הנכון. ביליתי שבע שנים מחיי עם המשפחה שלי וניצלתי את הזמן על דברים שיש לי תשוקה אליהם. אבל סיפור של סיפורים הוא חלק מה-DNA שלי". בסדרה החדשה, פוקס עובד בין היתר גם עם הבמאית דני גורדון, מי שהייתה שם כשקריירת המשחק שלו יצאה לדרך בשנות התשעים, עם הסדרה "שולחן לחמישה". נכון לשלב זה, טרם ידוע מתי "Last Night" תגיע למסך.