מאז חזרה במהדורת חירום בעקבות המלחמה, ב"ארץ נהדרת" לא היססו לגעת בנושאים הקשורים לאזרחים והאזרחיות שעזבו את חייהם ברגע, עלו על מדים והתגייסו למילואים. עד כה, התקיימה חתונה מרגשת באולפן של מילואימניק שחתונתו נדחתה בשל המלחמה, מערכון שעסק בנשות אנשי המילואים שנותרו בעורף, באנשי המילואים שיצאו להתרעננות מהקרבות ונתקלו באדישות בחברה הישראלית - והערב (רביעי) בתוכנית התייחסו גם לתופעת פיטורי מילואימניקים מיד עם חזרתם לחיים השגרתיים.

במערכון נוקב, הוצגה דמותו של המילואימניק ששב לעבודתו במה שנראה כאירוע הוקרה לרגל שירותו. "יש דברים יותר חשובים מהעבודה, אנחנו מקבלים היום בחזרה את יואב שלנו שחוזר ממילואים. כל משפחת א.ד ביטוחים מכירה את יואבי שלנו, יודעת שהוא אדם צנוע ומוותר על כל הבלאגן הזה. אבל, אתה יודע איך זה: כמו לצאת למילואים. מי שואל אותך בכלל?", החמיא הבוס. "בכל מקרה אנחנו רוצים להגיד תודה רבה על התרומה האדירה, על ההשקעה, על ההקרבה ככה בלי להתבכיין או להתלונן. לילות כימים במשך שנים".

המילואימניק המבולבל לא הבין והשיב: "סך הכל 60 יום" – ואז התגלתה הסיבה האמיתית לאירוע. "אספנו לך כמה דברים. העובד שמחליף אותך לא הרגיש נוח לעבוד עם תמונה של המשפחה שלך מול העיניים שלו, לך תבין". העובד, שעדיין לבוש במדי הב', תהה אם הוא מפוטר. "איזה מזל שאתה אמרת את זה קודם, זה תמיד הרגע הכי קשה עבורי", השיב המנהל. לאחר מכן כרטיס העובד נגזר ו"איחלו לחייל בהצלחה". העובד ההמום הדגיש כי קראו לו למילואים ושנלחם למען חבריו העובדים. "נכון, כדאי שתנוח. יקראו לך לצפון עוד מעט", סיכם המנהל.

כאמור, בשבועות האחרונים עולים עוד ועוד סיפורים המעידים על התנהלות בעייתית, זאת בלשון המעטה, מצד מעסיקים ופיטורים של אנשי המילואים מתוך חשיבה כי הם יאלצו לשוב ולשרת בקרוב. "בחלומות הכי מסויטים שלי לא חשבתי שאני אסיים מלחמה, משימה לאומית אליה נקראתי - ואין לי לאן לחזור", סיפרה רס"ן (במיל') שני כהן לציון נאנוס בחדשות 12 אחרי שאיבדה את עבודתה במכינה קדם-צבאית לבנות דתיות.