מאט מקגורי, 2019
הדחף המיני הפך ללא קיים. מאט מקגורי | צילום: Leon Bennett/WireImage via GettyImages

וידויים של שחקנים ושחקניות על כך שהרעיבו את עצמן לקראת תפקיד בסרט או סדרה הם לא דבר חדש, אבל לפעמים הוידויים האלה גם כוללים פרטים אישיים במיוחד. מאט מקגורי, מי שמוכר לכם מ"המדריך לרוצח" והעונות הראשונות של "כתום זה השחור החדש", סיפר לאחרונה על הצעדים הקיצוניים בהם נקט לפני שהוריד את החולצה מול מצלמות הטלוויזיה.

מקגורי בן ה-34 היה חלק מהקאסט של "כתום" עד העונה השלישית, כשגילם את דמותו של שומר בית הכלא ג'ון בנט. במהלך הסדרה התפתח רומן בין בנט לבין אחת האסירות בכלא, דאייה (דשה פולנקו), ומקגורי התבקש לצלם יחד איתה סצנות בעירום חלקי. במאמר שכתב לאחרונה לאתר Human Parts חשף השחקן כי שבועיים לפני הסצנה הראשונה שלו בלי חולצה הוא "ירד במשקל במהירות" באמצעות דיאטה חריפה במיוחד. בנוסף, מקגורי הכפיל את הזמן בו התאמן במכון הכושר, ואימץ לעצמו "תוכנית התייבשות" במהלכה מנע מעצמו שתייה.

התוצאות לא איחרו לבוא: "רמות האנרגיה שלי צנחו, הדחף המיני שלי הפך ללא קיים, הייתי עצבני כל הזמן ואומלל, מה שהעיב על מערכת היחסים שלי עם האישה שגרתי איתה בזמנו", כתב מקגורי, "רמות האנרגיה הצונחות שלי לא אפשרו לי להתמקד בשום דבר חוץ מהארוחה הבאה שלי, ומהאובססיה שלי עם אוכל, איבוד משקל והגוף שלי, שאותו בחנתי במראה הרבה פעמים במהלך היום. זאת בזמן שרוב האנשים סביבי החמיאו לי, למרות שדחפתי את עצמי לקיצוניות לא בריאה". 

מאט מקגורי,
היה חולם על מים. מאט מקגורי ב"כתום זה השחור החדש" | צילום: Netflix

"אני זוכר שהייתי מובש ברמה שהייתי חולם על מים", סיפר השחקן, "הגוף שלי לא היה מסוגל להפיק מספיק אנרגיה כדי לחמם את עמו, אפילו בטמפרטורות הגיוניות. כשהייתי מגיע לאורגזמה, שום דבר לא היה יוצא ממני". מקגורי עצמו, אגב, עבד בעבר כמאמן במכון כושר, ואף זכה במספר תחרויות פיתוח גוף, לטענתו עקב "רמות מסוכנות של אחוזי שומן נמוכים בגוף".

בשנתיים האחרונות מקגורי מודה כי הוא ויתר על תרבות הדיאטה לתמיד והעלה במשקל - אך מאז הוא מתקשה לקבל תפקידים: "אני מודע לעובדה שבזמן שאני מנסה להגדיר מחדש גבריות עבור עצמי ולהפוך להיות אדון לעצמי, נאמר לי שאני לא מספיק ראוי כדי לגלם גיבור ראשי", כתב, "התעשייה השטחית להפליא בהוליווד אומרת לי שעקב השינויים במבנה הגוף שלי, לא רואים אותי כראוי מבחינה פיזית לנהל מערכת יחסים על המסך - אפילו בגודל היחסית קטן שלי".

ובכל זאת, מקגורי מנסה לאחרונה לשנות את דרך החשיבה שלו, ולאמץ לעצמו מחדש את הכינוי 'שמנמן': "אני שווה הרבה יותר מאשר חיים שלמים של אובססיה לאוכל, אימונים ומשקל. אני יצור יפה ומלא כוח, שמוגדר באמצעות הרבה יותר מאיך שאני נראה. הייתי חייב להסיר מעלי שכבות על גבי שכבות של בולשיט חברתי לפני שהצלחתי להבין את זה".