כמעט חודשיים חלפו מאז מותה של השחקנית והזמרת נאיה ריברה ("Glee"), שהוכרזה תחילה כנעדרת אחרי שיצאה לשיט עם בנה, ג'וזי, באגם פירו בקליפורניה. אחרי חיפושים של מספר ימים, בהם השתתפו גם מתנדבים מהאזור ומכריה של ריברה, גופתה של השחקנית התגלתה בסמוך לגדה הצפון-מערבית של אגם פירו, אחרי שכוחותיה אזלו לה והיא טבעה למוות. הערכת המשטרה הייתה כי ריברה ובנה ירדו מהסירה ששכרו כדי לשחות באגם, והסירה נסחפה מהם. ריברה הצליחה לחלץ את ג'וזי מהמים, "אך לא היה לה כוח להציל את עצמה" - כך לפי הצהרה של השריף המחוזי.

בסוף השבוע התפרסמו תוצאות נתיחת הגופה השלמה של ריברה וכן ממצאים מהתשאול הראשוני שנערך לבנה ג'וזי. מפאת גילו הצעיר, ג'וזי לא תוחקר ארוכות על ידי השוטרים, אולם הצליח למסור תיאור של מה שהיו, ככל הנראה, רגעי חייה האחרונים של אמו. הילד סיפר כי ריברה והוא ספרו יחד "אחת, שתיים שלוש" לפני שקפצו יחד מהסירה ששכרו. זמן מה אחרי שהיו במים, ריברה אמרה לבנה שיחזור לסירה, וסייעה לו להיכנס אליה חזרה לפני שג'וזי שמעה אותה צועקת "הצילו" וראה אותה מנופפת בידה. "לאחר מכן היא נעלמה במים", נכתב בדו"ח החקירה. עובדי חברת השיט שהשכירו לריברה את הסירה הם אלה שמצאו את ג'וזי, שנמצא ישן ולבוש בחליפת הצלה, לאחר שהבחינו כי זמן ההשכרה של ריברה חלף והיא לא שבה אל הגדה.

נתיחת גופתה של ריברה חשפה גם שרידים של אמפתמינים  בדמה של ריברה - תוצאה של תרופות מרשם שנטלה באופן מפוקח כדי להתמודד עם חרדה - וכן פנטרמין, שהוא החומר הפעיל בתרופות ללא מרשם לדיכוי התאבון. ריברה צרכה גם מריחואנה (שצריכתה חוקית במדינת מגוריה, קליפורניה) באמצעות סיגריה אלקטרונית, ונשאה עמה מזרקים של אנטי-היסטמין כיוון שסבלה מוורטיגו. הדו"ח הפתולוגי שיער כי ברגעי חייה האחרונים ריברה סבלה מהתקף ורטיגו, מה שהקשה עליה לנווט במים וגרם לה ככל הנראה גם להקיא לפני אפיסת כוחותיה וטביעתה. ריברה נחשבה לשחיינית טובה והייתה בכושר גופני תקין בתקופה שקדמה לתקרית.

המשטרה שללה לעת עתה את כיוון החקירה שטען (בליווי כמה וכמה שמועות שהופצו על ריברה אחרי הפרסום הראשוני על היעדרותה) כי ריברה ניסתה לשים קץ לחייה, ומבדיקה בתיקיה הרפואיים לא נמצא כי היא הביעה בעבר תסמינים של דיכאון או אובדנות.