הסכסוך הטלוויזיוני של תחילת 2021 הגיע מכיוון לא צפוי. מצד אחד בזירת האגרוף הדמיוניות הזאת: הסדרה "ג'יני וג'ורג'יה" - דרמה קומית על אמא צעירה וילדיה המתבגרים שעוברים לגור בעיר אמידה - ומהצד השני, משום מה, טיילור סוויפט. הסיבה לסכסוך: בדיחה אגבית למדי באחד מפרקי הסדרה, במהלכו הטיחה ג'יני באמה "מה אכפת לך? את עוברת על גברים מהר יותר מטיילור סוויפט". סוויפט, שמשתמשת בחשבונותיה ברשתות החברתיות בעיקר כדי לקדם אלבומים, סינגלים וקליפים, חרגה ממנהגה והקדישה לסדרה ציוץ שהוביל לפיצוץ. "היי 'ג'יני וג'ורג'יה', 2010 התקשרה והיא רוצה את הבדיחה העצלה והמאוד סקסיסטית שלה בחזרה", כתבה סוויפט, "מה דעתכם שנפסיק להשפיל נשים חרוצות בכך שנגדיר אותן בעזרת הבולשיט ה'מצחיק' הזה". את הציוץ היא חתמה בפנייה לספקית הסטרימינג נטפליקס, שהעלתה לפני כשנה את סרט הדוקו על סוויפט עצמה וכתבה: "וגם, נטפליקס, אחרי 'מיס אמריקנה', זה לא מראה חמוד בשבילכם. חודש היסטוריית הנשים שמח, נראה לי".

הציוץ של סוויפט זכה מאז ליותר מ-700,000 סימוני לייק ו-238,000 ציוצים מחודשים - הכרזת מלחמה של ממש במובני אינטרנט - והוביל לתופעה שנמשכת גם שבוע ויותר אחרי פרסומו הראשוני. ראשית, מעריצי סוויפט מטרילים בימים אלה את חשבונות הטוויטר והאינסטגרם של נטפליקס, וכשאלה מפרסמים פוסטים וציוצים הם נתקלים בעשרות תגובות הקוראות לנטפליקס להתנצל בפני סוויפט. במקביל, תומכיה של סוויפט תוקפים גם מטרות נוספות: קרי קורג'ן, מפיקת וידאו שעובדת בתאגיד המדיה קונדה-נסט, ציטטה את הציוץ של סוויפט וכתבה "לבטל את תרבות הביטולים". תוך יממה נחשפו פרטיה האישיים והופצו בקרב מעריצי סוויפט, שהחלו לשלוח לה הודעות ואימיילים בעלי תוכן מאיים, התקשרו אליה כדי להטרידהּ ופרצו אל אתר פרטי שניהלה כדי לשאוב ממנו פרטי התקשרות נוספים. כשקורג'ן דיווחה על ההטרדות בחשבון הטוויטר שלה - הן רק התעצמו.

"ב-24 השעות האחרונות נחשפו פרטי ההתקשרות שלי", עדכנה המפיקה בציוץ, "הוטרדתי בלי סוף בכל רשת חברתית על ידי מעריצי סוויפט… להאשים אותי בכך שאני המטרידנית זה דוחה ומסוכן". קורג'ן סיפקה גם צילומי מסך מתיבת האימייל שלה וכן רשומות של שיחות הטרדה שבוצעו על ידי צבא המעריצים של סוויפט. בין השאר היא כונתה על ידם "פרה", "מכוערת" ו"זונה".

בנוסף, נערכה גם מתקפת תגובות בחשבון האינסטגרם של כוכבת "ג'יני וג'ורג'יה", השחקנית אנטוניה ג'נטרי, שהופצצה בתגובות רפטטיביות שדרשו ממנה "לכבד את טיילור" או להתנצל בפניה על הבדיחה שסיפרה דמותה. ג'נטרי - שחקנית צעירה ושחורה ש"ג'יני וג'ורג'יה" הוא התפקיד הראשי הראשון שלה - הגיבה בעקיפין למתקפה ופרסמה בסוף השבוע פוסט אינסטגרם חדש בו כתבה, בין השאר כי ג'יני בגילומה "מראה לנו את ההטיות, הדעות הקדומות ואת חוסר הצדק שלנו… גם אם אין לה את כל העובדות הנכונות. היא טועה מבחינה מוסרית, מנטלית, פיזית ורגשית - ולא רק בחברת עצמה אלא בתוך העולם השבור שהיא חיה בו".

צילום מסך (Buzzfeed)

 

ואם זה לא מספיק, הבדיחה הנ"ל היא לא החלק היחידי מהתסריט של "ג'יני וג'ורגי'ה" שזכה לביקורת בזמן הקצר שחלף מאז עלייתה. סצנה מהסדרה במהלכה מתווכחים ג'יני והאנטר - היא בת לאב שחור ואמא לבנה, הוא ממוצא מזרח אסייתי - מי מהם מקופח יותר ומי מהם נענה יותר לסטריאוטיפים הקשורים למוצאו. הסצנה כיכבה בעשרות סרטוני טיקטוק שלעגו לדיון השטחי בה, והולידה גם מאות ציוצים בהם נרשם גלגול עיניים קולקטיבי אל מול הוויכוח על מי ינצח במה שמכונה "אולימפיאדת הדיכוי". הסצנה זכתה גם למאמר ביקורת ארסי באתר Vulture מבית הניו יורק מגזין, שם נטען כי מדובר בסצנה "מבחילה מבחינה רגשית".

כל אלה, וגם הציוץ הפופולרי של טיילור סוויפט, לא הצליחו לפגוע באופן משמעותי בהצלחת הסדרה. "ג'יני וג'ורג'יה" כבר הספיקה לשבור את השיא שנקבע בסוף השנה שעברה על ידי "גמביט המלכה" והפכה לסדרה הראשונה של נטפליקס שאיישה את המקום הראשון ברשימת התכנים הנצפים ביותר בנטפליקס למשך עשרה ימים רצופים. ולמרות שעוד לא אושר כי היא תחזור לעונה שנייה, ההערכות בהוליווד הן שנתוני הצפייה הטובים שלה והשיח הער שהיא יוצרת ברשתות החברתיות פירושם שזה רק עניין של זמן לפני שנקבל עוד מהתוכן הביזארי של "ג'יני וג'ורג'יה".