יוצרי "משחקי הכס" נוהגים לספר שוב ושוב על הפיילוט המקורי שצילמו לסדרה ועל העובדה שהוא היה כזה נורא ואיום, ש-HBO נאלצה לגנוז אותו ולהכפיל את התקציב של הסדרה על מנת שיוכל להצטלם מחדש. עכשיו, בספר חדש עם השם הקליט "Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold Story of the Epic Series" (בקצרה, "הסיפור מאחורי 'משחקי הכס'"), הכוכבים והצוות נזכרים בפיילוט הזוועתי שצולם לסדרה ואיש לא ראה.

"אף אחד לא ידע מה הוא עושה או מה לעזאזל קורה", הסביר ניקולאי קוסטר-ולדאו, שגילם את ג'יימי לאניסטר, בקטע מתוך הספר שפורסם במגזין אנטרטיינמנט וויקלי. "במהלך ההגעה של המלך רוברט לווינטרפל, אני זוכר שחשבתי שכל הדבר הזה מגוחך. האבסורדיות של ליצור יקום מקביל עם אנשים כאלה אצילים. זה היה איזון מאוד מאוד עדין בין להיות רציניים ולהאמין בזה, לבין פשוט לשחק במשחקי תחפושות. זה בהחלט לא נשמע הגיוני שזה הולך להיות משהו שישנה את חוקי המשחק עבור מישהו. אבל עשינו הרבה כיף".

השחקן מארק אדי, שגילם את המלך רוברט עצמו, אף הסביר כי בפיילוט המקורי "אף אחד לא כרע ברך" בזמן שדמותו הגיעה לווינטרפל, מה שבהחלט לא סייע להבהיר לצופים שמדובר במלך, או מהם החוקים החדשים והעולם בו הם מתקיימים. "ככל שהתקדמנו, הסדקים הפכו לחורים גדולים יותר, וזה הפך לפערים", הוסיף היוצר די. בי. וויס.

הבעיות, אם תהיתם, היו לא רק בתוכן אלא גם בצורה, עם דגש על התספורות המקוריות של סרסיי וג'ופרי. לינה הידי (סרסיי) סיפרה כי "בפיילוט המקורי נראיתי כמו נערת שעשועים בלאס וגאס, עם פרווה ושיער עצום. כמו דולי פרטון מימי הביניים. לא שאני מתלוננת, אהבתי את זה. אבל השיער שלי השתנמך".

הפיילוט הגנוז צולם בין היתר גם במרוקו, שם נערכו הסצנות של יבשת אסוס, והמצב במוקד ההוא לא היה טוב בהרבה. על סצנת החתונה הלילית של דיאנריז וחאל דרוגו, למשל, השחקן איאן גלן (ג'ורה מורמונט) סיפר כי "זה היה קצת מרופט מבחינה מסוימת, משום שהחתונה צולמה בלילה אז הרבה כסף התבזבז כדי שפאקינג יהיה אפשר לראות את הכל". 

לאחר ההתגברות על המכשולים וסיום העבודה על הפיילוט, יוצרי הסדרה הקרינו אותו לכמה מבני משפחותיהם. "הראיתי את זה לגיסים שלי וצפיתי בתגובות שלהם", נזכר היוצר דיוויד בניוף, "יכולת לראות מהפרצופים שלהם שהם השתעממו. אבל הם לא אמרו משהו. הם ניסו להיות נחמדים". 

בכירה לשעבר ב-HBO, ג'ינה בליאן, נזכרה כי לאחר שהפיילוט המקורי הוקרן לראשונה בפני בכירי הרשת, ספקות רציניים הועלו בנוגע לפרויקט כולו. "ההקרנה שלהם הייתה האישור האחרון עבורם לכך שיש לנו בעיה", הסבירה. "הייתה מתיחות בנוגע לכך שהפיילוט נטה יותר מדי לכיוון הפנטזיה", הוסיף המפיק בריאן קוגמן, "מה שגרע ממנו. סצנות אקספוזיציה מהותיות נחתכו כדי לגרום לדיאלוגים להישמע יותר אמיתיים, וכתוצאה מכך הפיילוט לא היה הגיוני". בסוף, כמובן, הרשת החליטה לתת את אותו אמון ביוצרים ולשלוח אותם לצלם מחדש - החלטה שהתבררה כמוצלחת למדי.