בשבוע שעבר נודע שהשחקנית ולוחמת ה-MMA ג'ינה קראנו פוטרה מתפקידה בסדרה "המנדלוריאן" (לאחר שכבר הצטלמה לעונה השנייה של הסדרה) בעקבות שיתופים של פוסטים בעייתיים ברשתות החברתיות, ובעיקר אחד בו היא משווה בין האקלים הפוליטי בהוליווד לזה של גרמניה הנאצית, וספציפית בין התחושה שלה כשחקנית רפובליקנית בהוליווד לתחושה של היהודים בשואה. השיתוף הזה היה הקש האחרון, ובעקבות הפוסט הזה (שהתווסף לציוצים טרנספוביים, פוסטים שלועגים למסכות הפנים והפצה של מידע שקרי לגבי הונאה בבחירות האחרונות) הוחלט לפטר אותה. קראנו פוטרה על ידי אולפני לוקאספילם שגם הצהירו שלא יעבדו איתה שוב בעתיד, וגם סוכנות הטאלנטים שייצגה אותה העזיבה אותה.

הפיטורים של קראנו זכו לתגובות מעורבות - חלק מהצופים תמכו בהחלטה, בעוד אחרים דווקא החלו קמפיין שקורא להחרים דווקא את דיסני פלוס, שירות הסטרימינג המצליח בו משודרת הסדרה, בטענה שהפיטורים של קראנו רק מוכיחים את הטענות שלה על כך שהיא סובלת מביריונות פוליטית ודחיקה של הדעות שלה הצדה בתור רפובליקנית בהוליווד. עכשיו, קראנו מספרת בראיון שהיא גילתה על הפיטורים שלה "דרך הרשתות החברתיות, כמו כולם". בראיון היא חושפת פרטים נוספים מאחורי הקלעים, ומסבירה למה החליטו שלא לכלול אותה בסיבוב יחסי הציבור לסדרה, עוד לפני שפוטרה.

בין שלל ההתבטאויות הבעייתות של קראנו, היא גם לעגה לרצון של טרנסים, טרנסיות וא-בינאריים שייקראו להם בכינויי גוף ספציפיים (היא, הוא, הם/הן). "עוד לפני שהסדרה יצאה, האולפנים רצו שאני אשתמש בהתנצלות בנושא שהם כתבו עבורי, מילה במילה", סיפרה. "סירבתי והצעתי הצהרה במילים שלי. הבהרתי בה שאני לא רוצה לקחת חלק בלעג כלפי הקהילה הטרנסית, אבל כן רציתי למשוך תשומת לב לכך שאנשים מכריחים אחרים להשתמש בכינויי הגוף שהם כותבים בפרופיל שלהם". לוקאספילם החליטו בעקבות כך שלא לכלול אותה ביחסי הציבור לקראת עליית העונה השנייה. "זה שבר לי את הלב", היא אמרה על ההחלטה והוסיפה: "זו הייתה הפעם האחרונה שיצרו איתי קשר מההפקה לגבי הצהרה או התנצלות פומבית".

ובעוד קראנו מחוץ לסדרה באופן סופי, זה לא אומר שהדמות שגילמה תזכה גם היא לגורל עגום. קראנו שיחה ב"המנדלוריאן" את המתנקשת קארה דוּן, שהייתה בעברה חיילת בפלוגות הסער של האימפריה הגלקטית המרושעת בהובלת דארת' ויידר. דמותה של קארה הייתה בעלת תפקיד משמעותי בשתי העונות של "המנדלוריאן" והייתה אמורה להוביל גם סדרת-בת משלה. למעשה, דיסני כבר היו קרובים מאוד להכריז רשמית על יציאתה של סדרת-הבת לדרך בחודש דצמבר, בפרזנטציה שנערכה למשקיעים פוטנציאליים של הסדרה. אולם כשהובן שקראנו עתידה להיות מפוטרת - הסדרה הוסרה במהרה מלוח הזמנים של דיסני. למרות זאת, שמועות עיקשות טוענות כי דיסני ולוקאספילם ילהקו מחדש את דמותה של קארה כדי לא לוותר על האהדה שהדמות צברה בהופעותיה ב"המנדלוריאן".